Spa&Aquapark Turčianske Teplice recenze

1

Spa&Aquapark Turčianske Teplice je jediný aquapark s léčivou vodou na Slovensku. Turčianská minerální voda je nejen termální, s teplotou 44 – 46 °C, ale obsahuje i spoustu minerálních látek až do 1 520 mg/l, a proto je i léčivá. Má výrazně léčivé účinky zejména pro pohybové a urologické ústrojí. Dva bazény, s názvy Lidová a Červená lázeň, stojí přímo na minerálních zřídlech.

Areál SPA & AQUAPARK

Areál SPA & AQUAPARK leží na okraji krásného lázeňského parku v Turčianských Teplicích. Město se nachází v Turčianské kotlině v lokalitě mezi Malou a Velkou Fatrou, v samotném srdci Slovenska. Zároveň leží jen pár km od geografického středu Evropy. Okolí nabízí široké možnosti pro turistiku, cykloturistiku, v létě ke koupání a v zimě na lyžování ve zdejších lyžařských střediscích.

Zlaté lázně Teplice

SPA & AQUAPARK byl otevřen v roce 2007 a jeho zřizovatelem jsou Zlaté lázně Teplice. Kmotrem je jeho císařská-královská výsost arcivévoda Michael von Habsburg-Lothringen, jehož slavní předkové se často rekreovali právě ve zdejších termálních pramenech. Jejich historie sahá až do roku 1281. Blahodárné účinky termální vody po dlouhá staletí vzbuzovaly velký zájem panovníků, hradních pánů, velmožů i prostého lidu.

Aquapark

Co najdete v areálu

AREÁL SPA & AQUAPARK je k dispozici celoročně a skládá se ze dvou částí. Areál SPA s léčivou termální minerální vodou o teplotě do 38 °C, ve kterém najdete Červenou klidovou koupel, lidovou rehabilitační lázeň s vodními chrliči a masážními tryskami, vířivku whirpool pro 8 osob a vitální svět.

Druhou část tvoří Areál AQUAPARK s termální vodou o teplotě 33 °C, ve kterém najdete plavecký bazén 25 m, venkovní bazén s vodními chrliči a masážními tryskami, atrakční venkovní bazén s vodními masážními lehátky, divokou řekou a vodními chrliči, tobogán KAMIKADZE dlouhý 47 m a atrakční MOVIE dlouhý 97 m se zvukovými, světelnými a obrázkovými efekty. Dále sedací vnitřní bazén kruhového tvaru se světelným efektem a masážními tryskami.

V letním provozu je zde navíc velká skluzavka, dětský bazén se skluzavkou a dětským hřištěm, bar na ostrůvku a minigolf. Areál SPA je vzájemně propojen uzavřeným spojovacím mostem s areálem AQUAPARK.

Nepřehlédněte:  eobuv.cz [recenze] - boty, kabelky, slevy a diskuze

Aquapark

Procedury

  • K dispozici je masáž celého těla, končetin a obličeje. Čeká vás široké spektrum masážních technik pod specializovaných masérů. Jednotlivé masáže působí blahodárně, uvolňují svalstvo a relaxují tělo.
  • Bylinková parní sauna s teplotou 41 až 43 °C s přísadou eukalyptové esence přináší jedinečný zážitek pro tělo i duši. Má dezinfekční, protizánětlivé a hojivé účinky. Při inhalaci dýchejte nosem, zpočátku mělkými nádechy, které postupně prohlubujte. Po ukončení parní lázně si vychutnejte relax na lehátku. Doporučená délka sanování je 15 minut a 2 až 3 opakování. Slouží pro uvolnění svalstva, detoxikaci a prokrvení.
  • Rasul je oblíbená orientální kúra, která kombinuje účinky více procedur. Čeká vás celotělová bahenní maska, suchá a parní sauna. Masku si sami, nebo za pomoci partnera nanesete na celé tělo v tenké vrstvě. Bahno z mrtvého moře vám dopřeje detoxikaci, mineralizaci a zvýší mikrocirkulaci pokožky.
  • Relaxační ošetření je vitální svět s novými procedurami s puncem kvality značky Sothys. Bernard Cassiére představuje svůj nový Wellbeing CONCEPT zahrnující peeling, masáže, aromaterapii, tělové zábaly, obličejové výživné kúry a i ošetření celého těla pro vyhlazení, výživu a hydrataci pokožky pro obnovení rovnováhy energií.

Areál SPA & AQUAPARK je k dispozici celoročně

Každý, kdo touží po oddechu a relaxaci v kterémkoliv ročním období, má ve SPA & AQUAPARK mnoho možností na aktivní i pasivní relaxaci a zábavu. Areál je k dispozici za každého počasí, v létě i v zimě. Návštěvníkům je zde poskytnuta i možnost ubytování a stravování v hotelích Léčebný dům Velká Fatra, Léčebný dům Malá Fatra, Léčebný dům Aqua a Hotel ROYAL PALACE, který je propojen s areálem SPA & AQUAPARK.

Spa&Aquapark Turčianske Teplice recenze
5 (100%) 2 hlasů

Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo