Spotřebiče, bez kterých se neobejdeme

2
Aktualizováno

baterie-svitilny-recenze Dokážete si představit svůj život bez elektřiny? Zřejmě nikoliv. Stejně jako bez mnohých elektrospotřebičů, jejichž cenu si většinou uvědomíme, až tehdy, když je nemáme po ruce.

Stačí, když máte jít třeba v noci na záchod. Nechcete nikoho probudit, a tak přes mnohdy celý dům či byt kráčíte potmě. A to se někdy neobejde bez následků.

Narážíte do jednoho kusu nábytku za druhým, šlapete po všem, co leží na zemi – čím více dětí a domácích mazlíčků v domácnosti, tím více rozházených předmětů po podlahách v celém domě.

Tyto noční výlety tak mohou skončit i vymknutým kotníkem. A tomu lze předejít.

Svítilna do každé domácnosti

Od úrazů všeho druhu vás dokáže ochránit například obyčejná svítilna, neboli baterka. V noci se s ní můžete nerušeni pohybovat po bytě, aniž byste vzbudili celý dům.

Proto byste ji měli mít pořád při ruce, a to nejenom v domě, ale i v autě, popřípadě v kabelce či batohu. Využijete ji totiž i mimo domov.

Stačí, abyste se ztratili na procházce v lese, ve kterém obzvláště v noci bývá „tma jako v pytli“. Kapesní svítilna vám pak může doslova zachránit život. Velmi praktické jsou pak tzv. čelovky, tedy svítilny s čelenkou, které se jednoduše upevňují na čelo. Při práci v dílně pomůcka přímo k nezaplacení.

Baterie – nejoblíbenější zdroje energie

celovka-led-recenze Nejenom kapesní svítilny napájíme prostřednictvích baterií, které jsou jednoznačně nejpopulárnějšími zdroji energie.

Důvod je prozaický – umožňují nám používat naše oblíbené spotřebiče i na míle daleko od zdroje elektrického proudu, tedy zásuvky. Baterie dělíme na nabíjecí a jednorázové.

Zatímco ty jednorázové nám slouží k jednorázovému použití, nabíjecí baterie, jak název napovídá, můžeme opakovaně nabíjet.

Jsou sice dražší, ale tato investice se rozhodně vyplatí. Pořídit si k nim ale samozřejmě musíte i k tomu určenou nabíječku.

LED žárovky a prodlužovací kabely

Přemýšlíte nad volbou světelného zdroje? Z několika důvodů doporučujeme tzv. LED žárovky. Jsou totiž výkonné, úsporné, tedy levné na provoz a v neposlední řadě dlouho vydrží.

Náhradní LED žárovka by tak měla být nezbytnou součástí vybavení každé domácnosti. Stejně jako kvalitní prodlužovací kabel, který vám zase umožní používat elektrospotřebič nejen v místnosti elektrického zdroje.

Na jednom místě přitom můžete mít až 7 zásuvek! Praktické jsou i různé prodlužovací sloupky.

VAŠE HODNOCENÍ

Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo