Srovnáváme pro vás nebankovní půjčky online

-1
Aktualizováno

srovnani-pujcek Máte jasno o tom, kde si chcete půjčit peníze? Myslíte, že výhodnější už to být nemůže a brzy podepíšete smlouvu o úvěru? Možná vás přesvědčíme o tom, že není všechno zlato co se třpytí.
Naopak, bombastická reklama by neměla být brána v potaz, rozhoduje totiž jediná cifra, a sice RPSN.

Právě roční procentní sazba nákladů jasně vyjádří, která půjčka by ve vašem seznamu měla být jedničkou a která až na druhém, popřípadě třetím místě. Nebankovní půjčky pro každého umí být zrádné, když v nich neumíte číst.

Víte, kde hledat a na co se dívat?

Pojďme si dát k dobru srovnání dvou zajímavých nabídek, které jsou na našem úvěrovém trhu už stálicí. Nebankovní půjčky umí být výhodné, ale někdy je mezi nabídkami značná mezera.

Jedna je velice výhodná, a to i v porovnání s nabídkou bank, druhá už tak skvělá být opravdu nemusí. Záleží však jen na vás, kterou si vyberete a kam vložíte svou důvěru, na svobodném trhu se totiž rozhodujete plně sami za sebe.

Obávat nějakých nepravostí se rozhodně nemusíte, protože společnosti Cofidis i Tesco jsou na našem trhu skvěle zavedené a působí zde již několik dlouhých let.

Nejde tedy o žádné pochybné nováčky, ke kterým byste museli být nutně skeptičtí, to právě naopak. Takže, kdo vyjde jako vítěz ze srovnání – Cofidis půjčka versus Tesco půjčka? Napoví malá tabulka!

Půjčka od společnostiCofidisTesco
Možný rozsah půjčky20 až 500 tisíc korun20 až 500 tisíc korun
Doba splatnosti12 až 84 měsíců (1 rok až 7 let)12 až 84 měsíců (1 rok až 7 let)
PoplatkyŽádné, platíte jen úrokŽádné, platíte jen úrok
Podmínky nutné ke schváleníPlnoletost, pravidelný příjem, žádný záznam v registrechPlnoletost, pravidelný příjem, žádný záznam v registrech
Úrok, resp. RPSN začíná na5,89 a 6,05 procenta11,52 a 12,2 procenta
Nepřehlédněte:  Rychlá půjčka

Takže – vidíte sami! Půjčky jsou prakticky navlas stejné, liší se jen v úrokové sazbě, respektive RPSN. A to je u nich právě to rozhodující. Konečný verdikt je samozřejmě na vás, ale pokud si všechno promyslíte, je vítěz jasný.

Proč byste platili v horizontu pěti let navíc tisíce korun ročně, když to jde i levněji? Nedává to přeci žádný smysl. A navíc, trh se samozřejmě neomezuje jen na dvě nabídky.

K dispozici jich je hned několik desítek, takže volbu musíte přizpůsobit i tomuto. Proč si neprojít všechny varianty, než se pevně rozhodnete, s kým de facto spojíte svou budoucnost na příštích několik let?

VAŠE HODNOCENÍ

6 komentářů
 1. Pokud máte nějaké otázky ohledně půjček bez registrů, tak doporučuji určitě si přečíst tento zajímavý článek, vhodný pro laiky: http://moneymag.cz/pujcky-sporeni/7602-rychle-pujcky-bez-registru-a-zastavy-aneb-vse-co-jste-o-nich-chteli-vedet 8 důležitých otázek, které napadnou i Vás

 2. V článku to sice nezmiňujete ale já využívala jednu dobu Qkonto což je v podstatě hodně podobné. Z mých zkušeností na to můžu říct jen pozitivní věci.

 3. Nejsem zvyklý si brát půjčky a už vůbec ne nebankovní, raději si dělám rezervy. Stalo se mi ale jednou že jsem nutně potřeboval půjčit a to bylo tehdy od Tc domov (tuším že quickpůjčka?) a byl jsem mile překvapený jejich jednáním s klienty.

 4. Já si bral 20 000 z Quickpůjčky a žádné problémy jsem neměl, ovšem byla to taky jediná nebankovní půjčka kterou jsem v té době měl a ne jak někdo splácí jednu nebankovní tím že si vezme druhou.

 5. Uroky jsou velike u vsech nebankovnich pujcek to je bud lepsi si nepujcovat vubec a kdyz uz vyuzit overene spolecnosti takze souhlas

 6. Taky zalezi aby vam vubec spolecnost pujcila napriklad vim ze znama potrebovala rychle penize a v telefonu ji rekli ze ji prideli zastupce ale pak se ani neozvali a nakonec ji nepujcili,ale nevim co to bylo za spolecnost,ja jsem si pujcovala od proficredit a penize jsem mela druhy den,ale urcite je taky dulezite zpocitat si uroky.

  Zanechte své hodnocení nebo dotaz

  Register New Account
  Obnovit heslo