Twisto: Recenze

-1

S moderními technologiemi přichází i revoluce ve světě plateb. Alespoň tak to na první pohled vypadá, když se podíváme na nabídku společnosti Twisto. Co přesně nabízí a pro koho je služba vhodná? To se dozvíte v tomto článku. 

Možná se vám už někdy stalo, že jste chtěli koupit zboží na internetu, ale neměli jste důvěru v solidnost prodejce. Možná ale máte notorický problém s tím, že vám zboží přijde poškozené, nebo vypadá jinak než na fotkách.

Pro takové případy se již některé e-shopy rozhodly zavést službu, kdy před zaplacením nákupu máte možnost zboží vyzkoušet přímo ve výdejně. Máte jistotu, že vše perfektně sedí a zaplatíte jen to, co si skutečně odnesete.

Jenže, takových průkopníků je málo. Proč tedy zbytečně riskovat?

Odpovědí na vaše požadavky během nakupování by mohlo být právě Twisto.

Víte, jak funguje a co dalšího svým zákazníkům nabízí?  

Co je Twisto?

Twisto je služba, která nabízí pohodlný nákup na internetu všem, kteří jsou od přírody tak trochu nevěřící Tomášové.

A není se vlastně čemu divit. Nakupování online je sice pohodlné, pokud se ale nejedná o ověřený e-shop, nelze dopředu říct, jaké zboží vám nakonec dorazí. Také ale nemusíte mít jistotu, že má vybrané zboží tu správnou velikost či barvu. Možná jste se ale už někdy spálili a odmítáte za zboží obchodníkům platit předem.

Kapitolou, která je tak trochu sama pro sebe, může být i nákup dražší elektroniky. Nikdy nevíte, zda vámi zakoupený kus neutrpěl některou z výrobních vad.

To vše většinou zjistíte zpravidla až po převzetí již zaplaceného balíku. A případné reklamace bývají komplikované a zdlouhavé.

S Twisto všechny tyto obavy jednoduše zmizí.

Co vše Twisto nabízí?

Twisto svým klientům nabízí širokou škálu služeb. A musíme podotknout, že v některých ohledech se jedná o opravdové průkopníky na trhu.

Mezi hlavní služby Twista patří: 

 • Odložená platba během nákupu
 • Placení náramkem
 • Placení e-mailem či fotkou

Dále pak mezi jejich služby patří i výhodnější kurz při platbách v zahraničí a možnost rozdělení útraty v případě, že jdete ven s přáteli.

Když se blíže zaměříme na odloženou platbu, tu lze uplatňovat u smluvních obchodníků.

Mezi těmi najdete například: 

 • Rohlík
 • Slevomat
 • Košík
 • Knihy Dobrovský
 • Mix.It
 • Lékárna.cz
 • Bella Rose
 • Asko
 • Alkohol.cz
 • Dekorativka
 • MobilMax
 • Leo Express
 • Dáme Jídlo
Nepřehlédněte:  Hodnocení půjčky od lidí

A desítky dalších.

Odložená platba

V zásadě jde o to, že si objednáte zboží z e-shopu jako při běžném nákupu. V platebních metodách zvolíte Twisto a dokončíte objednávku.

Jakmile vám zboží přijde, máte až 2 týdny na to jej vyzkoušet. Pokud doma zjistíte, že vám nesedí oblečení, nebo se vám nová pohovka nevejde do obýváku, můžete v tomto období zboží vrátit. To, co si necháte za vás Twisto zaplatí po již zmíněných 14 dnech.

Nejsme si jistí, zda tuto možnost využije většina běžné populace. V některých případech ale služba smysl má. Hlavně u již zmíněné elektroniky či nábytku, který nemusí být rozměrově vyhovující.

Výhodou je, že Twisto se postará o veškeré nutnosti. Nemusíte si tedy lámat hlavu s nadměrnou administrativou.

Platba náramkem

Co se týče služby elektronického náramku, u té věříme, že udělá radost mnohem většímu množství lidí.

V současné době platbu hotovostí vytlačují jiné platební metody. Nejčastěji se jedná o bezkontaktní karty a platby mobilem.

Pokud se ale chystáte na koncert, či platbám v mobilu až tak nevěříte, variantou je pro vás nošení náramku, který má uvnitř sebe zabudovanou malou bezkontaktní kartu. Ta je spárovaná s vaším účtem Twisto.

Při placení stačí jen natáhnout ruku a odpípnout namarkovanou částku tak, jako to běžně děláte při platbě kartou. Po platbě náramkem vám na váš telefon přijde oznámení, takže budete mít o své útratě dokonalý přehled.

Hodinky není nutné nijak dobíjet a můžete je vzít i na sport či do vody.

Platba e-mailem či fotkou

Nakonec je tu i něco pro ty, kteří nenávidí zdlouhavé zadávání údajů v internetovém bankovnictví.

Fakturu či účtenku vyfotíte do speciální aplikace a ta se již postará o to, aby byl účet vyrovnán. Tuto platbu pak Twisto přidá do vašeho měsíčního vyúčtování.

Co se týče zkušeností zákazníků, ty jsou spíše pozitivní. Z pozice obchodníků, pro které není jistota, že dostanou za své zboží zaplaceno se reakce na službu různí.

Máte s používáním služeb Twisto zkušenost? Dejte nám vědět do komentářů.

Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo