Ultrazvuková liposukce

1

ultrazvukova-liposukce-recenzeCílem ultrazvukové liposukce stejně jako klasické liposukce je odstranění přebytečného tuku z těla. Předem je třeba říci, že existují dva druhy ultrazvukové liposukce – invazivní a neinvazivní. Invazivní ultrazvukem asistovaná liposukce je v podstatě speciální druh liposukce klasické.

Probíhá také pomocí chirurgického zákroku, kdy je tuk odsáván speciální kanylou, která produkuje ultrazvukovou energii. Díky tomu tuk zkapalní a je jednodušeji odváděn z těla ven. Tato metoda se používá u zvazivovatělých částí těla, jako je například horní polovina zad.

Neinvazivní metoda působí vysokofrekvenčním ultrazvukem (Je tisíckrát silnější, než ten používaný při běžném vyšetření.) na tukové buňky aniž by porušila kůži, rozruší je a ony jsou pak vylučovány přirozeným metabolismem ven z organismu. Této metodě se také říká lipolýza.

Jak tato metoda probíhá?

Pojem „liposukce“ zde není úplně přesný, nedochází totiž k odsávání tuků z těla. (lipo-tuk, suction- odsávání) Využívá se ultrazvukové hlavice pro zahřátí tukových buněk a následného vyplavení tuku z tukové buňky skrze její membránu a to do hloubky cca 1,5 cm (některé přístroje až do hloubky 2cm).

Obsah tukových buněk ve formě mastných kyselin je za pomocí lymfatického systému odbourán tělem.

Na rozdíl od klasické operativní liposukce se tuk odbourává tělesným metabolizmem a není vysáván přímo při liposukci. Zmenšení obvodu ošetřované části těla bývá zpravidla 1-6 (někdy až 14) cm.

Úbytek tuku velmi závisí na postavě, metabolizmu a struktuře tukových buněk ošetřované partie. Na hmotnosti bezprostředně po ošetření nebude patrný žádný rozdíl, „rozpuštěný“ tuk se bude dostávat z těla ven až v následujících hodinách/dnech lymfatickým systémem, který by měl být proto stimulován dostatečným pohybem.

Nepřehlédněte:  Klinika Medik Haus

I u této bezbolestné techniky se tedy nevyhnete cvičení a úpravě jídelníčku, pokud si chcete výsledky lipolýzy uchovat delší dobu. Je také nutné podstoupit několik sezení, abyste dosáhli vytoužených výsledků.

Je ultrazvuková liposukce bezpečná? – výhody a nevýhody

Nespornou výhodou je, že nemusíte podstupovat žádnou bolestivou operaci a po zákroku vám nezůstane ošklivá jizva ani modřiny. Celá záležitost trvá jenom okolo 45 minut a nezanechá žádné nepříjemné následky ani omezení.

Na druhé straně výsledky jsou hodně individuální, neboť každý člověk má jinak nastavený metabolismus a bude na léčbu reagovat jinak. Zatímco někomu za stejnou dobu ubyde 10 cm v pase, u druhého to může být sotva 1 cm.

V každém případě úbytek tuků není tak rychlý jako u klasické liposukce. Nevýhodou také může být, že zákrok je nutné opakovat v několika po sobě jdoucích týdnech (většinou 4-6 sezení), aby měl kýžený efekt. To se projeví i na finanční stránce.

Kliniky v České republice

Službu neinvazivní ultrazvukové liposukce u nás nabízí například medicom clinic (http://www.medicomvip.cz/ultrazvukova-liposukce ) sídlící v Praze, Brně, Jihlavě a Ústí nad Labem, nebo Laser Plastic v Praze (http://www.laserplastic.cz/liposukce/ultrazvukova-liposukce/ )
Názory a zkušenosti

Nepřehlédněte:  Platan Clinique recenze

Najdou se špatné i dobré odezvy, obecně ale převažuje fakt, že neinvazivní ultrazvuková liposukce dosahuje viditelných účinků hlavně u obézních lidí, kdežto u lidí, kteří chtějí pouze doladit menší nedokonalosti, výsledky pokulhávají.

Další diskuze o liposukcích:

1 Comment
  1. Jediné co fungovalo byla ultrazvukova kavitace, sice docasne ale efekt po osetreni jsem mela 6 cm. Ale pak se clovek najedl a zase zpatny

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Reset Password