Ultrazvuková liposukce

0
Aktualizováno

ultrazvukova-liposukce-recenzeCílem ultrazvukové liposukce stejně jako klasické liposukce je odstranění přebytečného tuku z těla. Předem je třeba říci, že existují dva druhy ultrazvukové liposukce – invazivní a neinvazivní. Invazivní ultrazvukem asistovaná liposukce je v podstatě speciální druh liposukce klasické.

Probíhá také pomocí chirurgického zákroku, kdy je tuk odsáván speciální kanylou, která produkuje ultrazvukovou energii. Díky tomu tuk zkapalní a je jednodušeji odváděn z těla ven. Tato metoda se používá u zvazivovatělých částí těla, jako je například horní polovina zad.

Neinvazivní metoda působí vysokofrekvenčním ultrazvukem (Je tisíckrát silnější, než ten používaný při běžném vyšetření.) na tukové buňky aniž by porušila kůži, rozruší je a ony jsou pak vylučovány přirozeným metabolismem ven z organismu. Této metodě se také říká lipolýza.

Jak tato metoda probíhá?

Pojem “liposukce” zde není úplně přesný, nedochází totiž k odsávání tuků z těla. (lipo-tuk, suction- odsávání) Využívá se ultrazvukové hlavice pro zahřátí tukových buněk a následného vyplavení tuku z tukové buňky skrze její membránu a to do hloubky cca 1,5 cm (některé přístroje až do hloubky 2cm).

Obsah tukových buněk ve formě mastných kyselin je za pomocí lymfatického systému odbourán tělem.

Na rozdíl od klasické operativní liposukce se tuk odbourává tělesným metabolizmem a není vysáván přímo při liposukci. Zmenšení obvodu ošetřované části těla bývá zpravidla 1-6 (někdy až 14) cm.

Úbytek tuku velmi závisí na postavě, metabolizmu a struktuře tukových buněk ošetřované partie. Na hmotnosti bezprostředně po ošetření nebude patrný žádný rozdíl, “rozpuštěný” tuk se bude dostávat z těla ven až v následujících hodinách/dnech lymfatickým systémem, který by měl být proto stimulován dostatečným pohybem.

Nepřehlédněte:  Klinika Medik Haus [recenze]

I u této bezbolestné techniky se tedy nevyhnete cvičení a úpravě jídelníčku, pokud si chcete výsledky lipolýzy uchovat delší dobu. Je také nutné podstoupit několik sezení, abyste dosáhli vytoužených výsledků.

Je ultrazvuková liposukce bezpečná? – výhody a nevýhody

Nespornou výhodou je, že nemusíte podstupovat žádnou bolestivou operaci a po zákroku vám nezůstane ošklivá jizva ani modřiny. Celá záležitost trvá jenom okolo 45 minut a nezanechá žádné nepříjemné následky ani omezení.

Na druhé straně výsledky jsou hodně individuální, neboť každý člověk má jinak nastavený metabolismus a bude na léčbu reagovat jinak. Zatímco někomu za stejnou dobu ubyde 10 cm v pase, u druhého to může být sotva 1 cm.

V každém případě úbytek tuků není tak rychlý jako u klasické liposukce. Nevýhodou také může být, že zákrok je nutné opakovat v několika po sobě jdoucích týdnech (většinou 4-6 sezení), aby měl kýžený efekt. To se projeví i na finanční stránce.

Kliniky v České republice

Službu neinvazivní ultrazvukové liposukce u nás nabízí například medicom clinic (http://www.medicomvip.cz/ultrazvukova-liposukce ) sídlící v Praze, Brně, Jihlavě a Ústí nad Labem, nebo Laser Plastic v Praze (http://www.laserplastic.cz/liposukce/ultrazvukova-liposukce/ )
Názory a zkušenosti

Nepřehlédněte:  Platan Clinique recenze

Najdou se špatné i dobré odezvy, obecně ale převažuje fakt, že neinvazivní ultrazvuková liposukce dosahuje viditelných účinků hlavně u obézních lidí, kdežto u lidí, kteří chtějí pouze doladit menší nedokonalosti, výsledky pokulhávají.

Další diskuze o liposukcích:

VAŠE HODNOCENÍ

2 komentáře
  1. Moje osobní zkusenost s klinikou v Praze:
    23.12.2018 jsem po výhre na fb zakoupila voucher vyhra byla 3000+ placena castka 1900.. poté jsem se snazila objednat, coz byl zdlouhavý až bolestivý proces, nekonec se zadarilo ale zakrok neprobehl, byla mi doporucena jina procedura – Skinbooster, ktera ovsem nesla provest ve stejny den.(jede se tam jeden zakrok minimalne mesic protoze otevrou vetsi lahvicku napr. s hyauronkou a dokud se nevypotrebuje tak se pouziva – nefunguje jako jinde ze si koupite vypln a ta se rovnou pouzije a obal se vyhodi. Myslete na to – cim pozdeji jste objednani a lahvicka je otevrena ucinost uz neni takova jako kdyz to bylo cerstve! Tady se ukazuje ze ta cena se nekde musi promitnout..) Takze jsem se znovu snazila udelat novou rezervaci zaroveň jsem se ptala co konkretne skinbooster znamena a co to obsahuje.. volala jsem, psala.. nakonec mi rekli za se mi sami ozvou v momente kdy budou mit volny termin, tyden pryc, tak jsem se znovu pripomela.. napsali mi, hodinu na to jsem potvrdila termin, ale uz mi prisla odpoved ze termin je obsazen.. Takze znovu.. a znovu dotaz na skinbooster.. cekani ze se mi ozvou 14dní opět nic.. Momentálně jsem jiz v zahranicí a voucher vyexpiruje příští měsíc. Pozádala jsem o vracení penez.. po 6ti dnech odepsali ze pozadavek predali financnimu oddelení.. Bohužel po teto zkusenosti neveřím ze to s nimi vyresim sama po emailu a po dobrém. Vzdy je moznost pozádat o vracení penez v bance – je potreba tam zajit osobne, takze bych musela napsat plnou moc a nekoho tam poslat ale pokud to nejde jinak, tak k tomuto kroku pristoupim. Recenze samozdrejme mazou:) Takze na zadnych ofiko strankach nic nenajdete ale staci si vygooglit Medik haus zkusenosti recenze a ono to vypadne! Jeste doporucuji predcist jejich obchodni podminky: PRODAVAJICI MA PRAVO ZRUSIT SJEDNANY TERMIN A ZAKAZNIK NEMA NAROK NA VRACENI PENEZ

  2. Jediné co fungovalo byla ultrazvukova kavitace, sice docasne ale efekt po osetreni jsem mela 6 cm. Ale pak se clovek najedl a zase zpatny

    Zanechte své hodnocení nebo dotaz

    Register New Account
    Obnovit heslo