Vlastnosti a výhody chytrých garážových vrat Lomax

2

Stavíte či rekonstruujete dům, k němuž neodmyslitelně patří pořádná garáž? Nebo jen dozrál čas na její modernizaci? Stejně jako samotný dům si zaslouží vaši plnou pozornost. Chrání auto před nepřízní počasí, ukrývá cenné nářadí, zahradní náčiní či sportovní vybavení. Její vzhled ovlivňuje celkový dojem vašeho domu. Veškerou těžkou práci přitom odvádějí garážová vrata. Než se tedy pustíte do jejich výběru, měli byste se seznámit se všemi technologiemi, vlastnostmi, funkčními prvky i estetickými detaily, které s o vaši ochranu i reprezentaci dokáží hravě postarat.

Vyberte ten správný typ

Výběr garážových vrat není vůbec snadný. V první fázi se musíte rozhodnout, který typ se hodí k vašemu domu, způsobu využití a i vnitřnímu uspořádání garáže. Rozdíl jednotlivých typů vrat totiž není jen v jejich vzhledu, ale především v jejich vlastnostech. Největší český výrobce garážových vrat Lomax myslí na všechny a v jeho nabídce najdete čtyři typy vrat pro domácí i průmyslové využití.

sekcni-vrata

 

Mezi jakými typy garážových vrat tedy můžete vybírat a jaké jsou jejich základní rozdíly?

  • Sekční garážová vrata vyžadují minimální prostor v garáži, při otevírání zajíždějí pod strop. Šířkou příslušenství se přizpůsobí všem požadavkům. Chcete-li například do garáže vcházet, aniž by se celé vysunuly, můžete do nich zasadit integrované dveře se samostatným zámkem a klikou.
  • Posuvná garážová vrata nezajíždějí pod strop, ale do boku garáže, zabírají tedy minimum místa a nesnižují průjezdní výšku. Jsou velmi praktická pro častý průchod osob, získáte s nimi vrata i dveře v jednom. Při jejich instalaci je ale kladen velký důraz na rovnost stěn i podlahy, na to pozor!
  • Rolovací garážová vrata nezabírají uvnitř garáže téměř žádný prostor, hodí se tedy i do sebemenší garáže. Nainstalujete je bez stavebních úprav. Nemusíte se bát ani slabší ochrany, díky proti zdvihovým bezpečnostním pružinám je nikdo zvenčí neotevře.
  • Dvoukřídlá garážová vrata jsou klasikou již od dob našich prarodičů. V dnešní době jsou ale z kvalitnějších materiálů, s odolným hliníkovým rámem a v jakémkoliv myslitelném designu. Dají se otevírat dovnitř i ven, kliku mohou mít napravo i nalevo.

Design slaďte s vchodovými dveřmi i rámy oken

Chytrá domácnost LOMAX

Všechna garážová vrata Lomax jsou vyrobená na míru vašim potřebám a požadavkům. Nemusíte se omezovat rozměrovými tabulkami ani jednostránkovým vzorníkem barev.

  • Sekční a dvoukřídlá vrata Lomax se vyrábí v pěti různých prolisech a dvou provedeních povrchu, hladkém a reliéfním. Barevnosti se u nich meze nekladou, vyberete si z více než 30 dekorů dřeva, 2 500 barev nebo 21 železo-slídových barev s hrubou strukturou. Originalitu vratům dodáte pomocí nerezových prvků, průhledy nebo kazetovými okny.
  • Pozadu nezůstávají ani vrata rolovací, jejich lamely jsou sice standardně vyráběny ve 4 barvách, ale omezovat se jimi nemusíte. Vybírat můžete i z více než 2 500 barev a desítek odstínů imitací dřeva.

Vstup do garáže vyladíte do sebemenšího detailu, ale co vstup do domu, který s garáží sousedí? Vylaďte ho úplně stejně! Lomax vyrábí kvalitní hliníkové vchodové dveře, jejichž design sladíte s designem garážových vrat. Vybíráte totiž ze stejných barev a dekoračních prvků. Doladit rámy oken už takový oříšek není.

Vyšší investice = vyšší komfort i bezpečnost

Funkční a designová stránka výběru je jedna věc. Potřeba je ale myslet také na bezpečnost vašeho zdraví i majetku, komfort při používání a provozní životnost.

  • Kvalitní vrata Lomax obsahují řadu bezpečnostních prvků, která zabrání zavření vrat, když narazí na překážku, ať už jde o auto nebo probíhající dítě, i vysunutí vrat zvenčí nenechavými zloději.
  • Vrata můžete dle potřeby otevírat ručně i elektropohonem. Dálkové ovladače dokáží ovládat nejen vrata, ale i bránu nebo osvětlení, případně zjišťovat aktuální polohu vrat. Praktické je také otevírání zavoláním ze svého telefonu.vrata lomax
  • Neumožňuje vaše garáž stavební úpravy, a přesto byste chtěli sekční vrata? Lomax umí vyřešit i tuto situaci hliníkovým rámem LOMAX Easy, který pro vrata vytvoří potřebné ostění a nadpraží.
  • Všechna vrata LOMAX jsou vyráběna na míru v České republice, proto je pro ně schopný výrobce garantovat rozšířené záruky i dostupnost náhradních dílů a rychlého servisu.

A jak dlouho na ně budete čekat? Měsíc. Výrobce vám pomůže vybrat to nejlepší řešení, vše zaměřit, navrhnout technické řešení a následně profesionálně namontovat, a to vše samozřejmě zdarma. Na vás už je potom jen každodenní používání a údržba, aby vrata dlouhá léta sloužila stále jako nová.

Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo