Jak vybrat firmu na SEO optimalizaci

0
Aktualizováno

seo-optimalizace-pro-vyhledavace Rozjíždíte vlastní firmu a snažíte se oslovit klienty na internetu? Anebo máte podnik, který byste chtěli více zviditelnit, ale nechcete utrácet peníze za něco, co nefunguje?

Na internetu existuje mnoho reklamních agentur, které vám mohou s propagací v online světě pomoci. Ne všechny ovšem nabízí služby, které pro vás budou opravdu výhodné.

Ze všech marketingových kanálů, které můžeme opravdu doporučit, patří SEO rozhodně mezi ty nejlepší. Zkratka SEO totiž označuje optimalizaci pro vyhledávače.  Zjednodušeně to znamená, že když budete mít dobré SEO, budete ve vyhledávačích (Google, Seznam, apod.) na prvních místech.

Narozdíl od všech ostatních metod je SEO dlouhodobě nejvýhodnější z toho důvodu, že zde neplatíte za zobrazení ani kliknutí na reklamy.

Jakmile jste na prvních pozicích, lidé navštěvují vaše stránky, aniž byste za to museli něco platit. Můžete tak uspořit obrovské množství peněz, v porovnání například s placenou reklamou v Google Adwords, Skliku či na Facebooku.

SEO, tedy optimalizace pro vyhledávače ovšem není exaktní obor. Nikdo vám s jistotou nedokáže (a ani nemůže) říct, jaké metody fungují. Vyhledávače si totiž chrání svůj algoritmus – experti, kteří vás dokáží dostat na první pozice, algoritmus dokáží „číst“ jen částečně.

Čím zkušenějšího SEO experta si vyberete, tím přesněji dokáže vyhledávači rozumět. Proto je důležité vybrat si spolehlivou a zkušenou firmu, která vám s reklamou na internetu formou SEO pomůže.

Jak vybrat SEO agenturu?

seo-optimalizace Protože se optimalizací pro vyhledávače sami zabýváme, dokážeme vám poradit, podle čeho vybírat marketingovou agenturu či poradce.

Tou nejjednodušší metodou ověřit si jejich zkušenosti v praxi.

Podívejte se tedy na to, jak dělají SEO pro svůj firemní web – zda jsou na dobrých pozicích na klíčová slova jako „SEO optimalizace“, „SEO služby“, „SEO agentura“ či „SEO konzultace“.

Čím zkušenější konzultanti v dané agentuře pracují, tím lepší pozice by měla daná agentura mít. Neplatí to úplně vždy, ale vámi vybraná firma by měla být minimálně na první straně hledání na některé z těchto výrazů.

SEO reference jsou základ

Podobným stylem pak můžete prověřit i reference od jejich klientů.

Většina agentur má na svých webech zmínku o tom, pro jaké internetové stránky dělali SEO.

  • Čím více referencí u nich najdete, tím lépe. Ještě lepší je potom vidět, že dělají optimalizaci pro vyhledávače i pro velké a známé firmy.
  • Pokud chcete jít ještě více do hloubky, podívejte se na to, jak se dané weby umisťují ve vyhledávaní. Jestliže objevíte, že daná agentura dělala SEO například pro prodejce kol v Brně, můžete zkusit vyhledávat například „prodej kol brno“, „horská kola brno“, „levná kola brno“ a sledovat, zda tu objevíte daného prodejce a jeho web.
  • Poslední způsob, jak si můžete ověřit služby SEO agentury či SEO konzultanta, je ten, že zavoláte přímo do firmy, pro kterou SEO dělali. Znamená to tedy, že byste se snažili dovolat (anebo napsat e-mail) do firmy, která kola v Brně prodává a zeptali byste se jich, jak byli spokojení se službami dané SEO agentury.
Nepřehlédněte:  Fitness coffee zkušenosti [recenze]

Koho doporučujeme?

seo-agentura Na internetu můžete objevit spousty SEO konzultantů a agentur, které vám nabídnou své služby.

Podle předchozích kroků jsme vybrali agenturu, již můžeme na optimalizaci pro vyhledávače doporučit. Jedná se o firmu Advertum s.r.o., která nabízí služby SEO na jejich webových stránkách www.seoconsult.cz.

Tahle agentura má dostatek referencí a webové stránky, se kterými spolupracovali, se ve vyhledávání umisťují velmi dobře. Stejně tak je dobře optimalizovaný i web samotné agentury SEOconsult.cz, jde tedy vidět, že jejich konzultanti (i když je jich jen šest), odvádí dobrou práci.

Dalším důvodem, proč jsme vybrali právě tuhle agenturu je to, že na svých stránkách uvádí cenové relace. Prohlíželi jsme samozřejmě i další agenturní weby a dohledat na jejich webu ceny je většinou nemožné.

Ceny za SEO jsou totiž velmi často proměnlivé a velmi často také velmi vysoké, proto mnoho agentur ceník záměrně skrývá.

Ceny za optimalizace SEO na vašem webu si můžete u SEOconsult.cz prohlédnout na stránce seoconsult.cz/sluzby/optimalizace-pro-vyhledavace, pohybují se od 2500 Kč za měsíc.

V případě, že se rozhodnete využít služeb této, či jiné SEO agentury, vám opravdu doporučujeme, abyste si u nich nechali udělat analýzu vašeho webu, a to jak z čistě z technického pohledu, tak i z pohledu marketingu.

Je velká pravděpodobnost, že samotným zvýšením návštěvnosti byste nemuseli vydělávat více peněz – kvůli některým nedostatkům na vašem webu.

Právě díky analýzám od odborníků je ovšem možné tyto chyby odhalit a předejít tak tomu, že budou váš web uživatelé navštěvovat, ale nic u vás nenakoupí.

VAŠE HODNOCENÍ

Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo