Whirlpool AZA 799 [recenze]

0
Aktualizováno

Sušička Whirlpool AZA 799 je hybridní kondenzační sušička s tepelným čerpadlem, která svou cenou patří mezi levnější modely.

susicka-pradla-recenze Má inovativní technologii 6. smysl AirCare, ale je třeba se smířit i s určitými nedostatky.

Ty jsou daní za kompromis mezi funkčností a nižší cenou. Pojďme se v naší recenzi podívat blíže, co vše nám nabízí.

Levné, ale dobré

Volně stojící sušička prádla Whirlpool AZA 799 je standardní sušička s kapacitou 7 kg. Disponuje tepelným čerpadlem a jak již bylo zmíněno na úvod, má i tzv. 6. smysl. Spolu s asymetrickým pohybem bubnu to zabezpečuje automatické nastavení teploty a nejlepší možnou kvalitu sušení a péče i pro velmi jemné materiály.

whirlpool-aza-799 recenze Spotřeba elektrické energie je od 1,55 kWh do 1,73 kWh podle typu programu, což řadí spotřebič do energetické třídy A +. Problémem je ale hladina hluku, která je nadprůměrná a dosahuje až 71 dB.

Běžné trvání programu je 159 minut, což je průměr v rámci srovnání s konkurencí. Tento model je dodáván v bílém provedení.

14 programů – je to málo či hodně?

Sušička v rámci svých možností nabízí dohromady 14 programů. Zvolit si můžete i speciální úpravu proti mačkání, provětrávání nebo extra časové nastavení programu.

Dvířka jsou celoskleněné v černém barevném provedení a obsahují i dětskou pojistku. Průběh sušení i zbývající čas programu se zobrazují na předním displeji.

Samotný počet a výběr programů je plně postačující pro běžnou domácnost a v tomto případě nám na sušičce nic nechybělo.

Vzhledem k ceně a modelovou řadu je to solidní nabídka, i když některé chybějící funkce zamrzí. Nastavení různých stupňů sušení by bylo například lepší manuálně, aby se zabránilo přesušení oblečení.

Nepřehlédněte:  Wizzit titanium recenze

Jak pracuje sušička v domácnosti

Hned na úvod testu jsme si všimli, že sušička sice disponuje velmi jednoduchým a praktickým ovládáním, ale nemá možnost odložení startu.

Samotné sušení je ale v pořádku a problémům nebývají ani některé hrubší materiály sušeného oblečení. Nemusíte se tedy bát, že byste museli například rifle dosušit, jako je u levnějších modelů běžně zvykem.

Údržba je manuální, to se týká kondenzační nádoby i filtru. Umístění na spodku spotřebiče se ukazuje jako nepraktické. Samotné používání je ale v pořádku, dvířka se velmi dobře otevírají i zavírají a přístup je pohodlný. V některých případech jsme si však všimli labilnější použití plastových dílů, což může v budoucnosti vést k jejich poškození.

hodnoceni-susicky-whirpool Hodnocení

Za co ji můžeme pochlubit?

  • poměr ceny a kvality je na dobré úrovni
  • dostatek různých programů a to i včetně rychlých cyklů
  • jednoduchá obsluha, intuitivní ovládání, kvalitní sušení prádla

Co nám vadí:

  • čištění filtrů vyžaduje více technické dovednosti
  • hlučnost je bohužel příliš vysoká, což je daň za nižší cenu
  • chybějící funkce odloženého startu a několik dalších „vychytávek“

Závěr

Vzhledem k ceně nabízí tato sušička opravdu dostatek funkcí a celkově kvalitní výkon. Kdo nečeká například automatické čištění nebo některé specifické druhy nastavení, pro toho splní to, co má – tedy sušení prádla. Ovládání je jednoduché a celkově je tento spotřebič vyroben zejména s cílem praktické pomoci.

Mírnou nevýhodou může být, že běžný cyklus trvá o něco déle, než je průměr u jiných spotřebičů. Co bude asi vadit nejvíce, je vyšší hladina hluku během sušení.

Musíte se s tím smířit, jde o kompromis mezi výkonem a použitými materiály. Z pohledu použití ale sušičce není moc co vytknout a proto můžeme její koupi doporučit.

Zdroj: http://www.testmagazin.cz/ a http://www.minirecenze.cz/

Whirlpool AZA 799 [recenze]
5 (100%) 1 hlasů

Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo