xEnergie recenze

10
Aktualizováno

Pokud se rozhodnete kontaktovat nového dodavatele energie, měli byste určitě zapřemýšlet o společnosti xEnergy, která nabízí skutečně zajímavé podmínky i ceny. Neslyšeli jste ještě o téhle aktuální nabídce?

Potom čtěte dál, možná se dopracujete k závažnému rozhodnutí, které vám umožní odebírat plyn nebo elektrickou energii (případně i obojí, pochopitelně s bonusem) za velmi výhodných podmínek.

Jak funguje zákaznický portál xEnergie?

Abyste se přesvědčili, zda je právě pro vás nabídka xEnergie ta pravá, stačí použít online kalkulačku, do níž zadáte parametry své stávající nebo požadované spotřeby – obratem získáte informaci, jak byste na tom byli coby zákazníci xEnergie. Proč to nevyzkoušet a pokud bude výsledek opravdu lákavý, proč se nedozvědět víc?

K tomu slouží přehledně uspořádané stránky http://www.xenergie.cz/ včetně zákaznického portálu a měla by k tomu trochu přispět i tato recenze.

xEnergie recenze

Jak proběhne změna dodavatele z pohledu zákazníka

Pokud se rozhodnete po zralém zvážení ke změně svého dodavatele plynu nebo elektřiny, ve spolupráci se zákaznickým oddělením je to vcelku jednoduché. Podívejme se na celý postup ve zkratce:

 • prvním krokem je podpis smlouvy, která je následně doručena společnosti xEnergie ke zpracování, což je podkladem k přeregistraci nového odběrného místa
 • postačí vyplnit formulář ukončení smlouvy s původním dodavatelem a další kroky, které se odstoupení od smlouvy týkají, za klienta již vyřídí xEnergie
 • následně jsou nová data vložena do zákaznického systému, proběhne zmíněná přeregistrace, současně nový klient obdrží uvítací firemní dopis a především je mu přiděleno zákaznické číslo (doba trvání přeregistrace je ovlivněna hlavně výpovědní lhůtou předchozího dodavatele, která není nijak ovlivnitelná), celý proces plně zajišťuje společnost bez nutnosti jakékoli spoluúčasti klienta
 • přesné datum potvrzení přeregistrace dojde k potvrzení provozovatel distribuční soustavy prostřednictvím operátora trhu, nejčastěji 1 až 10 dnů před plánovaným datem přeregistrace, následuje odeslání „uvítacího balíčku“ novému klientovi
 • zmíněný UVÍTACÍ BALÍČEK obsahuje vždy dopis s potvrzeným datem přeregistrace, plán záloh (pro plátce DPH tedy platební kalendář) a první zálohovou fakturu, na níž je vždy rovnou uvedena zákazníkem zvolená metoda úhrady (inkaso z bankovního účtu, SIPO, nebo složenka)
 • provozovatel distribuční soustavy (PDS) se nemění, periodické vyúčtování tedy bude zasíláno ve stejném období, jako tomu bylo u předchozího dodavatele
 • co se týče konečného vyúčtování od předchozího dodavatele, bude vám zasláno do jednoho měsíce od data přeregistrace

Zákaznická péče s velkým rozsahem je jedním z významných benefitů

Sem rozhodně patří možnost sjednat si za pouhý administrativní poplatek ve výši 23,40 Kč měsíčně (!!!) pojištění schopnosti splácet pravidelné platby za služby společnosti X Energie.

Nepřehlédněte:  RWE recenze

Tento ojedinělý produkt, je nabízen ve spolupráci s pojišťovnou MetLife Amicio, žádná jiná firma na českém trhu nic podobného svým zákazníkům nenabízí! Oč se jedná?

xenergie zkušenosti Jde o pojištění pro případ nepředvídatelných životních událostí, kterými může být například nečekaná a nedobrovolná ztráta pracovního místa, úplná nebo dočasná invalidita či dokonce úmrtí klienta.

Právě toto pojištění „na tělo“ je předmětem mnoha zákaznických diskusí, jedná se totiž o zcela unikátní projekt a zaslouženou pozornost vzbuzuje jistě právem.

Dalšími zajímavými bonusy jsou slevové karty, přenosné poukázky na nákup pro nové zákazníky, slevy pro seniory a projekty lázeňských i rekreačních pobytů pro naše nejstarší.

Pro koho je tady XEnergie

Nabídka společnosti xEnergie se týká jednotlivých domácností, bytových družstev, firem, sortiment nabídky je opravdu hodně široký a jistě si zaslouží důkladnější prostudování.

Za výrazný přínos lze považovat i přehledně uspořádanou nabídku dokumentů, které si lze ve formě pdf stáhnout přímo na firemních stránkách, jedná se například o ceníky, návody, smlouvy a formuláře pro nejrůznější žádosti.

Další recenze na xEnergie nebo podobné dodavatele plynu či elektřiny:

Recenze na firmu Bohemia Energy

Diskuze k firmě Comfort Energy

Zkušenost s firmou Lama Energy

Recenze na Right Power Energy

Máte s firmou xEnergie zkušenosti? Přidejte vaše hodnocení, reference a recenze dolů diskuze.

xEnergie recenze
4.3 (85.71%) 7 hlasů

32 komentářů
 1. X Energie dobrá, pokud jste jejich věrný zákazník. Když se rozhodnete odejít, tak vám dají pokutu za odchod 6000,- třeba za to, že podle nich trvá rok 366 dní, nebo že začátek a konec musí mít stejné datum, nebo si v našich zákonech vyhledají jinou kličku. Nebo u nich zůstaňte a odpustí pokutu, ale cena bude zcela jiná. Já jsem se rozhodl raději zaplatit pokutu, než být ve spárech podvodníků.

 2. X energie nás vychází levněji a dokonce máme ještě nějaké slevy na vrh, které využijeme až bude příhodná doba.

 3. Velice vstřícná a milá paní, představila nám komplet nabídku i nám udělala pro zajímavost kalkulaci, jak bychom vyšli. Tímto jí děkujeme za pomoc při výběru odpovídajícího tarifu a že nemusíme platit nic navíc.

 4. Odpovědět
  Martina Kolářová před 2019/01/28

  Pro mě zatím nejlepší varianta pro elektřinu a plyn, s X energií jsem doma spokojená.

  • Já taky, hlavně mi nabídli, že se k nim nemusím uvazovat třeba na 10let, což mi přijde dost ulítlí taková dlouhá doba, do toho bych ani nešla.  Ale takhle je vyzkouším a uvidím, prodejce mi přišel dost sympatický, tak jsem to nechala na něm :-)

   • Odpovědět
    Denisa Skotáková před 2019/04/30

    Tak tahle varianta už snad nikde neexistuje, nebo joo? Já mám u Xenergie dvouletou smlouvu a už jedenkrát jsem jí u nich prodloužila. Dohromady jsem tak u nich 3. rokem a čtvrtý je na spadnutí. Nemám s nimi žádné zbytečné starosti a to mi max vyhovuje.

 5. Jsme 4bytovka a jsme dvě domácnosti, co máme u Xenergie elektřinu s plynem, první to sjednával soused, nabídli mu dobrou cenu tak se mi s tím pochlubil, mě to samozřejmě taky zlákalo, takže jsem si to přes něj nechal vyřídit a energie přehodil k nim, jako s původní firmou jsem problémy neměl, ale když můžu platit míň tak copa bych toho nevyužil.

 6. Moje maminka měla elektřinu u X Energie. Nyní přešla ke skupině Čez. A to z několika důvodů. Nepřehledné vyúčtování.Špatná komunikace jen po telefonu jelikož X Energie mají pobočku jen v Praze.Po každé jiná částka k zaplacení zálohy.A nyní když ukončila tohoto dodavatele jí přišlo doplatit přes 1000kč a neví za co.

 7. Nechali jsme obchodního zástupce XEnergie nahlédnout do našich rodinných výdajů týkajících se energií a dostali jsme na oplátku od něj několik celkem užitečných rad, kterých se nyní snažíme i v rámci možností držet, ne vždy je to však možné. V rámci úsporného řešení jsme s XEnergií také podepsali smlouvy levnější dodávky energií, které máme již funkční a jsme s nimi zatím spokojeni.

 8. Byl jsem překvapený o kolik mi přechod k X energii pomohl k úspoře. Nicméně soused, který má jinou firmu, taky ne klasiku, mi říkal, že je na tom teďka také líp, takže ono na tich alternativních dodavatelích opravdu něco bude, že vycházejí levněji.

 9. Jsme s Xenergií spokojeni, s tím, kde jsme byli předtím se to nedá absolutně srovnávat, je to jako nebe a dudy.

 10. Tímto bych chtěl firmě X Energie poděkovat za vysoutěženou cenu v aukci Dtestu. Byl jsem nadšen, když jsem obdržel nabídkou, musel jsem jí ihned potvrdit, protože u plynu mi samotná sleva bude činit skoro šest tisíc korun, což je neskutečné. Jsem rád, že jsem se letos poprvé odhodlal přihlásit.

 11. Odpovědět
  Kristýna Kozáková před 2018/01/11

  Podle mého je to kvalitní dodavatel. Tím že si moc na změny nepotrpím a většinou se u jednoho upíchnu na dýl, tak mi přijde že tu setrvám také delší dobu, protože to za mne dali do kupy a ještě mi zlevnili u plynu. Takže pro mě pěkná zkušenost a k tomu pětikilčo do peněženky.

 12. U mě taky byl. Vzbudil mi malou, zrovna marodila doma, takže abych ho měla co nejrychleji z domu, tak jsem si to nechala vysvětlit v kostce, co nejjednodušeji, protože i když jsem to chtěla mít rychle vyřízený, abych byla u malý, tak mě to zajímalo, každá koruna co je doma se počítá. No takže jsem mu pa krychle vyhledala starý faktury on opsal do novýho, já mu hodila dva podpisy a čauky. Dneska bych si na to vzala asi víc času a chvíli nad tím důmala, ale k závěru bych došla asi ke stejnému. O cosi jsem ušetřila a to je pro moje každoměsíční výdaje důležitý.

  • Pro mě je důležitý že se u nich nemusí za energie platit tak vysoká cena, v porovnání s mým předchozím majoritním dodavatelem. To co platím teď mi přijde jako férová cena, tam to bylo že jsem si snad ještě něco musela připlácet o čem jsem ani nevěděla.. :D

   • Já vám řeknu co platíte navíc, ty kamenné pobočky a lidi v nich, X energie je online poskytovatel, takže nemají takové náklady a marže a proto to u nich máme levnější. Mně to aspoň hlavu a patu dává.

 13. My u X Energie jsme a přesně jak tu píšete, protože jsme od nich začali odebírat elektřinu s plynem naráz, tak nám dali k odběru bonus. A je teda fakt, že co udělali ty nové stránky tak se v nich dá daleko lépe orientovat i líp vypadají.

 14. Ochota a dobré jednání, cena vzhledem k našemu odběru v rodinném domě dobrá, tím, že máme vysoký odběr plynu, tak se nám to u X Energie vyplatí. Akorát smlouva je dvouletá, takže jsme nuceni vždy zavolat a zkontrolovat jaké podmínky hodlají dát na další období, zatím pokaždé poslali podmínky stejné, takže prodlužujeme nyní už podruhé.

  • Já jsem tu 2letou smlouvu až tolik neřešil, hlavně jsem si prostudoval podmínky a tím že jsem věděl o všem co v nich je, tak mi to opravdu nevadilo. Když je dobrý dodavatel tak mi ani úvazek nepřekáží.

 15. U nás má X Energii celkem hodně lidí, jak se stali vítězem v dodávkách, tak přislíbili dobré ceny a na to hodně lidí slyšelo. Když se na to teďka podívám zpětně, tak to byla dobrá volba a jsem rád, že to vyhráli zrovna oni, protože jsme s nimi ušetřili skoro bůra.

 16. My máme s X Energií zkušenosti dobré, přihlásili jsem se k nim k odběru v někdy v roce 2013 a odebíráme od nich stále. Rozhodně jsem díky nim ušetřili. Přechod navrhnul manžel, takže ten si to i celé ty roky hlídá. Ohledně servisu je to u nich taky čím dál lepší, spíš než ho zlepšují, tak ho modernizují třeba jako že máme vlastní online kancelář, kde si třeba můžem kontrolovat platby a to je fajn.

 17. Změna dodavatele v dnešní době není vůbec složitá, ale popsaný to tu máte celkem dobře. Mně s tím pomohl jejich prodejní agent co nám obcházel po vsi. Vím, že ještě pár baráků si to nechalo k X energii převést, potom co se u nich zastavil. Nevím jak u nich, ale já konkrétně k nim nemám výtky, nechal jsem si přesměrovat akorát plyn a ten se mi od nich projevil levnější, takže to pro mě smysl mělo.

  • Slyšel jsem na Xenergii celkem dobré recenze a i tady to tak vypadá, takže o nich ještě se dvěma dalšími firmami uvažuju. Každopádně pro mě bude rozhodující cena a pak i v návaznosti smlouva.

   • Z vlastní zkušenosti a soukromého odběru mohu firmu X Energie doporučit. Za mě je to malý stabilní dodavatel, kterého jsem si našel už před čtyřmi roky podle jeho hodnocení a dnes to mohu osobně potvrdit, že je to slušný obchodník.

 18. Za mě dobrý dodavatel, přechod k němu, jako lacnějšímu dodavateli, mi pomohl z finanční nepohody. Rozdíl to pro mě byl v řádech několika tisíc.

 19. Změna dodavatele je o osobních preferencích, já jsem aktuálně u X energie a se smlouvou na dva roky, což je ale pro mě nepodstatný, jelikož nemám v plánu zabývat se tím každý rok a furt něco obměňovat a zvykat si. Pro mě je důležité to, abych měl stabilně nízkou cenu a pak setrvám jak dlouho to jen půjde. Úsporu mám vždy tak do tisícovky.

  • Já jsem dodavatele nezměnila už šest let, takže se vám nedivím, tohle pro mě byla první změna, předtím jsem bydlela u rodičů tak se mě to netýkalo, pak když jsem šla prvně bydlet do svého tak jsem to neřešila taky až u mě právě byli od xenergie a od téhle změny jsem na to opět nehrábla. Jsem spokojená, o cosi jsem ušetřila podle vyúčtování takže zkušenosti dobré a proto neměním.

 20. Xenergie je první dodavatel u kterého jsem opravdu spokojený, poradili mi s cizí smlouvou a jak od ní odstoupit, de facto vše vyřídili od stolu za mě a ještě jsem si polepšil levnějším produktem na plynu. Takže opravdu spokojenost a díky.

  • Já k nim přešel jenom s plynem, jelikož jsem si říkal, že u toho to alespoň bude mít smysl, když máme takovou spotřebu, každoročně jsem měl obavy, že mi nastavené zálohy nebudou stačit. Jednou se topilo míň, když byla teplá zima, jednou zase víc, jelikož moji rodiče byli nemocní. Proto jsme to chtěl řešit. Dal jsem na doporučení a vybral jsem si alternativního dodavatele u kterého je větší šance, že se ušetří poměrně slušná částka a fakt že jsme spokojený. X energii jako dodavatele mohu doporučit, ceny dobré a v komunikaci odpověď do jednoho dne.

 21. U nás byly rozhodujícím faktorem peníze, co si budem povídat a jejich pěšák nás utáhnul na nějaký jejich akční tarif, který sliboval reálnou úsporu kolem 10%, což se nám samozřejmě líbilo a proto jsme se k nim rozhodli přejít. Zatím půl roku a vše klape jako hodinky..

  • Mě si jejich dealer odchytl u nás v baráku na chodbě, když jsem akorát vytírala. Ptal se po jednom sousedovi, že s ním má prý sjednanou schůzku. Dali jsme se do řeči a tak mi nedalo vyzvědět ohledně čeho se má týkat ta jejich schůzka, dealer, že jde prý sousedovi nastavit nějaký nový tarif, když prý žije v bytě už sám. Tak jsem se pak domluvili, že až bude u něj hotov, tak se zastaví i u mě, že by třeba ten tarif mohl pasovat i na mě. Ke mně dorazil po více než hodině, všechno mi ukázal co a jak a jestli bych měla zájem platit o něco míň za energie. Kdo by se tomu bránil, žejoo. Takže po necelé hodině odcházel i ode mě s podepsanou smlouvou. A zatím jsem teda mile překvapena, že vše funguje jak on tvrdil a cenově jsem si polepšila na nižší cenu, což fajn.

 22. Až na pár drobností mám s Xenergií dobrou zkušenost. Převod před dvěma lety celkem klidný, jednalo se jen o administrativu, takže v poho. Co se týče finanční stránky, tak je můžu doporučit, oproti dominantu si ceny drží nižší, takže garance je z mého pohledu naplněna. Z naší strany je tedy spokojenost.

  Zanechte své hodnocení nebo dotaz

  Register New Account
  Obnovit heslo