Čočky Alcon Dailies AquaComfort Plus

0

Kontaktní čočky jsou skvělou alternativou nebo přímo náhradou za brýle. Lidé je nosí z různých důvodů – někomu se prostě brýle nelíbí a nechce je nosit z estetických důvodů, dalším lidem jsou brýle nepříjemné, u sportovců jsou zase brýle nepraktické a v mnoha sportech je z pochopitelných důvodů mít ani nemohou.

Kontaktní čočky se sice většinou vyrábějí v USA, případně ve Velké Británii. Jejich ceny ale postupně klesají a i díky velké konkurenci mezi jednotlivými e-shopy si je můžeme pořídit za docela příjemnou cenu.

V této recenzi se blíže podíváme na kontaktní čočky Alcon Dailies AquaComfort Plus – denní čočky, které si vždy po probuzení nasadíte a před spaním je vyhodíte – nepotřebujete tak žádný roztok.

Stručné informace o výrobci čoček

kontaktni-cocky-alconVýrobcem těchto kontaktních čoček je společnost Alcon. Jedná se o významnou mezinárodní společnost, která byla založena roku 1945 v Texasu a dnes už má svoje pobočky v 75 zemích světa, včetně České republiky.

Alcon vyrábí nejen kvalitní kontaktní čočky, ale také roztoky na jejich uchovávání (např. oblíbené Opti-Free) a věnuje se i oblasti oční chirurgie a farmacie.

Čočky, které se pod značkou Alcon prodávají, si možná z minulosti pamatujete pod jiným názvem.

Ještě do roku 2013 totiž patřily pod společnost Ciba Vision a např. Dailies, o kterých je tato recenze, se ještě před pár lety prodávaly pod značkou Focus Dailies.

Před třemi roky ale Alcon převzala kompletně celý sortiment čoček od Ciba Vision a všechny tyto produkty tak mají nové logo.

Pro koho jsou tyto čočky určené?

Kontaktní čočky Alcon Dailies AquaComfort Plus jsou vhodné pro ty, kdo potřebují čočky s denní výměnou. Prodávají se totiž v balení po 30 nebo po 90 čočkách a jednu čočku můžete nosit vždy maximálně jeden den. Jsou tak ideální např. v těchto případech:

 • když Vám měsíční ani 14denní čočky nesedí a nutně potřebujete denní
 • když jedete na prázdniny např. pod stan nebo někam, kde by byl problém s uchováváním
 • když jsou prázdniny a chodíte na koupaliště – měsíční čočka se pak snadno znečistí
 • když chcete mít čočky jen na občasné nebo příležitostné nošení (např. na party apod.)

Co je ale důležité – pokud jste ještě tento typ čoček neměli, nejdříve se poraďte s Vaším očním lékařem nebo s optometristou, kteří Vám poradí a řeknou, zda jsou tyto čočky pro Vás vhodné i ze zdravotního hlediska.

Nepřehlédněte:  Selfie tyče - srovnání

Zároveň je běžné, že např. v očních optikách Vám dají pár čoček na vyzkoušení, takže si je nejdříve nezávazně zkusíte a teprve pokud Vám budou vyhovovat, si koupíte celé balení.

Nasazování a vyjmutí kontaktních čoček

Tyto čočky jsou mimo jiné specifické také v tom, že mají zakřivení 8.7. Hodnota zakřivení je velmi důležitá, takže pokud jste zvyklí např. na čočky s 8.4, je pravděpodobné, že Vám Alcon Dailies vyhovovat nebudou. Naopak pokud jste nosili měsíční nebo 14denní čočky se zakřivením 8.7, dá se předpokládat, že by Vám Alcon Dailies mohly sedět.

Výhody čoček Alcon Dailies AquaComfort Plus

 • čočky jsou pohodlné, na očích je vůbec neucítíte
 • díky tomu, že je každá čočka jen na den, nepotřebujete žádný roztok ani pouzdro
 • jsou snadno dostupné, nabízí je všechny velké e-shopy s kontaktními čočkami
 • díky velké konkurenci mezi e-shopy jejich cena neustále klesá
 • čočky jsou od známého a prověřeného výrobce s dlouhou tradicí

Nevýhody čoček Alcon Dailies AquaComfort Plus

 • trochu vyšší náklady – denní čočky prostě vycházejí dráž než 14denní a měsíční
 • při nasazování se dá obtížně poznat, jestli jsou otočené na rub neb líc
 • nemůžete je mít na oku více než den, další den si musíte vzít novou čočku
 • nemůžete v nich spát, před spaním si je musíte vždy vyndat

Kde si tyto čočky koupit nebo objednat?

Jednoznačně v e-shopech – kupovat čočky u lékaře nebo v optice se nevyplatí, ceny tam bývají příliš vysoké. Kontaktní čočky obecně jsou typickým příkladem zboží, u něhož je obrovský rozdíl v ceně na internetu a v kamenné prodejně.

Proto doporučujeme kupovat je u prověřených internetových obchodů a určitě při výběru použijte Heuréku – jen tak totiž získáte nejnižší cenu.

Toto je mimochodem důležitá poznámka i pro ty, kteří kupují čočky pravidelně – u některých e-shopů to funguje tak, že při standardní návštěvě jejich webu se ukazuje cena výrazně vyšší než je na Heuréce – proto i když jste např. u nějakého e-shopu zaregistrovaní a máte tam, vždy do něj vstupujte proklikem přes Heuréku, abyste měli jistotu, že dostanete nejnižší cenu.

Celkové hodnocení

Nepřehlédněte:  Belohair proti vypadávání vlasů

Čočky Alcon Dailies AquaComfort Plus nosím už cca rok a jsem s nimi velmi spokojený. Jedinou malou nevýhodou je trochu obtížnější rozeznání jejich rubové a lícové strany, jinak je ale vše naprosto ok – čočky jsou pohodlné, v očích je vůbec necítím a nikdy jsem s nimi neměl žádný problém. Každému samozřejmě vyhovuje něco jiného, ale za sebe mohu tyto čočky určitě doporučit.

Přidejte vaši recenzi, zkušenosti či hodnocení

Sem napište vaši recenzi

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Vytvořit nový účet
Resetovat heslo