Zrychlujeme Česko recenze

1
Aktualizováno

Společnost CETIN, Česká telekomunikační infrastruktura a.s., vlastní největší telekomunikační síť v České republice, kterou také spravuje a stará se o ni. Nabízí ji k využití všem poskytovatelům internetu. Každým rokem investuje miliardy korun do výstavby nejkvalitnější a nejrychlejší optické sítě. Tato optická síť v současné době přenáší internet rychlostí až 250 Mb/s a stále zrychluje. V roce 2018 dokonce dosáhla v lokalitách, kde optiku přivádí do bytu (FTTH), rychlosti 1 Gb/s.

Společnost CETIN

Přivádí stabilní rychlý internet do všech bytů, domů, provozoven a firem. Vlastní největší fixní síť v ČR, kterou provozuje s maximální péčí a každoročně investuje do její modernizace a rozšiřování. Staví vysokorychlostní optickou síť a je schopná vás připojit prostřednictvím všech prověřených poskytovatelů.

Filozofie Zrychlujeme Česko

Od roku 2015, hned po vzniku společnosti, byl stanoven úkol, na co nejvíce místech maximálně rychlit internetové připojení v pevné síti CETIN. Firma začala zrychlovat tam, kde bylo připojení nejpomalejší. Na první místo se tedy dostala menší městečka a obce, kde je síť dostupná, ale je pomalá díky zastaralé technologii připojení ADSL.

cetin

Celkový plán Zrychlujeme Česko

Vznikl sedmiletý plán, který zahrnuje 10 500 míst v podobě rozvaděčů – FTTC, do kterých se staví DSLAM. Prostřednictvím tohoto uličního rozvaděče napojuje obce i města optikou na rychlou infrastrukturu a přivádí Stabilní rychlý internet až do bytů, domů a firem. CETIN již propojil sportoviště Olympijského festivalu, novou internetovou televizi ve spolupráci s partnerem Český bezdrát, objevil se na Prague Harley days, zavedl stabilní rychlý internet (250 Mbit/s) pro hráče v NDV a zrychloval připojení i na Letní roadshow.

Výhody zrychlení a Stabilního rychlého internetu v pevné síti CETIN

  • Rychlost – rychlé vedení přes optický kabel
  • Bezpečnost – síť proudí kabelem přes vaši vlastní přípojku přímo k vám domů, kde zůstanou vaše citlivé údaje v bezpečí a nikdo se na vás jen tak nenapojí
  • Spolehlivost a stabilita – připojení je stabilní i v extrémním počasí, v momentě, kdy prší, je bouřka nebo silně fouká vítr
  • Kvalita přenosu dat – na rozdíl od wifi připojení se neomezí ztráty v přenosu dat nebo nenastane dlouhá odezva, což ocení hráči her, ale i ti, co stahují či sledují videa online a přitom pracují
Nepřehlédněte:  Opel crossland X [recenze]

Zrychlujeme Česko

Co je to DSLAM

Ve všech páteřních částech sítě CETIN jsou už nahrazeny staré metalické neboli telefonní kabely optickými, které umožňují přenos velkých objemů dat ve zlomku sekundy. Přímo do domácností však ještě stále vedou původní, metalické kabely s omezenou přenosovou rychlostí. Cílem společnosti je co nejvíce zkracovat metalické smyčky. K tomu slouží DSLAM, tedy uliční rozvaděče, které jsou k rychlé infrastruktuře připojeny pomocí optických vláken. DSLAM zkracuje vzdálenost mezi aktivním, optickým prvkem a koncovým klientem.

Typy DSLAM

  • FTTC – Fiber to the Kabinet je vysunutý DSLAM na úrovni obce nebo ulice
  • FTTB – Fiber to the Building je zabudovaný DSLAM přímo do domu, kde je délka metalického vedení do 100 m a rychlost internetového připojení až 1 Gb/s

Technologie DSLAM je velmi stabilní a citlivá pouze na výpadky energií. Velké množství DSLAM má už dnes ale přivedeno vlastní elektrické napájení, takže v případě výpadku elektrického proudu v dané lokalitě se to připojení DSLAM nijak nedotkne.

Kdy a jak kontaktovat DSLAM

Kontaktujte CETIN nejlépe už ve fázi výběru stavebního pozemku a při přípravě projektu pro stavební povolení. Zajistíte si umístění sítí na pozemku a v blízkém okolí i budoucí napojení domu na SEK. Podmínkou napojení objektu na SEK je splnění technických, ekonomických a správních podmínek během napojení v dané lokalitě. Informace, kontakty a formuláře jsou na webu v sekci Životní situace – Stavba rodinného domu. Podáte žádost k Vyjádření o existenci sítí. Zjistíte, zda jsou uloženy v místě plánovaného umístění domu. Vyjádření obsahuje, co je třeba připravit pro napojení domu k telekomunikační síti včetně zahrnutí komunikační přípojky do stavebního řízení při získání stavebního povolení a přípravy vnitřních rozvodů v domě. Kontaktní osobu s vámi probere postup.

Zrychlujeme Česko recenze
3.5 (70%) 4 hlasů

Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo