Activelle recenze

9

activelle-recenze Activelle je jedním z přípravků vhodných pro ženy během období menopauzy, zklidňuje nepříjemné příznaky s ní spojené, mj. návaly horka nebo noční pocení, což je jasný signál úbytku estrogenu v těle.

Lék je běžně doporučován i jako prevence před řídnutím kostí u žen po menopauze, dle studií se výrazně minimalizuje riziko zlomenin.

Komu je tento přípravek zapovězen a kdo by si měl dát pozor?

Ženy, které v minulosti prodělaly rakovinu prsu, trpí častými krevními sraženinami nebo onemocněním jater, alergií na estradiol nebo plicní embolií, nesmí přípravek Activelle vůbec užívat.

Vysoký krevní tlak, astma, epilepsie, nesnášenlivost laktózy, diabetes či poruchy srdce a ledvin je pak nutné konzultovat s lékařem, protože mohou být překážkou pro užívání tohoto léčiva.

Totéž pak platí pro těžké bolesti hlavy nebo třeba lupénku.

Activelle se užívá jednoduše, jedna tableta denně zapitá sklenicí vody. Pozor na předávkování, to může vyvolat nevolnost nebo zvracení.

Vedlejší účinky Activelle

Mezi vzácné nežádoucí účinky patří špinění nebo vaginální krvácení, o něco častěji se dostavují příznaky alergie na některou účinnou složku léku (estradiolum, monohydrát laktózy, mastek nebo kukuřičný škrob), projevují se bledou a studenou pokožkou, závratěmi nebo zrychleným srdečním tepem.

Častým jevem v začátcích užívání je bolest hlavy nebo větší citlivost prsou. Výrobcem je dánská firma Novo Nordisk s.r.o. se sídlem v Bagsvaerdu, v celé EU se prodává pod názvem Activelle, ve Velké Británii je pak uváděn pod názvem Kliovance.

Lék je výhradně na lékařský předpis, za balení osmadvaceti tablet (cca měsíční dávka léku) je doplatek zhruba 142 korun (celková cena je asi 207 Kč, pojišťovna tedy na celkové ceně doplácí asi třetinu).

Pokud nedojde ke zlepšení během čtvrt roku užívání, lékaři zpravidla přistoupí k vyššímu dávkování.

Máte zkušenosti s přípravkem Activelle? Přidejte vaše recenze dolů do diskuze

Activelle recenze
2.9 (57.19%) 64 hlasů

2 Comments
  1. Já jsem přestala brát 1měsíc před operaci a vrátily se mi návaly horka
    a navíc bušení srdce.
    Je mi 60 beru asi 13let.

  2. Chtěla jsem se zeptat, když přestanu brát activelle po delší době, je mi už 68, může to mít nějaké následky, nějaké zdravotní problémy nebo?…… Dík moc za Vaši zprávu

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo