Antibiotika Cotrimoxazol al forte [recenze]

4
Aktualizováno

cotrimoxazol-al-forte-recenze Cotrimoxazol Al Forte je určen k léčbě bakteriální infekce a dostupný pouze na lékařský předpis. Zápal plic, infekce ledvin, zánět močovodu nebo salmonela, ale také infekce v oblasti krku, uší a nosu.

Brucelóza, přenášená domácími zvířaty, ale také infekce kůže a měkkých tkání.

Držitelem registrace je firma Aliud Pharma GMBH and Co., sídlící v bádenském Laichingenu.

Tento německý producent dodává na český trh i volně prodejné léky, jako je například Ibuprofen, Piracetam nebo Diclofenac.

A co vše nám říká v případě tohoto léčiva příbalový leták?

Účinné látky bychom tu našli dvě – každá tableta obsahuje 800 miligramu sulfamethoxazolu a 160 miligramů trimethoprimu.

V ČR jsou na lékařský předpis dostupná dvě balení – konkrétně po deseti a dvaceti tabletách. Při užití je velmi důležité zapít tabletu dostatečným množstvím čisté vody, po užití je důležité vyhnout se pobytu na přímém slunci (existuje vážné nebezpečí fotosenzitivní reakce, tedy jinak řečeno – přecitlivělosti na světlo).

Současný příjem minerálních látek nebo iontů není problémem, ale je jistě vhodné neužívat zároveň Ibuprofen, kyselinu acetylsalicylovou nebo Diclofenac.

Okurky, citrusy nebo džusy pak zvyšují aciditu (tj. kyselost) moči, během léčebné kúry je proto spíše nevhodné je zařazovat do jídelníčku.

Jde vlastně o silná antibiotika, která se užívají pravidelně jednou za dvanáct hodin (nebo jak předepíše ošetřující lékař, nestanovujte si v žádném případě dávkování sami).

Pokud berete antibiotika, je samozřejmě zapotřebí dodržovat v maximální možné míře klidový režim. Necvičit, nepřepínat se v práci (pokud tam už musíte chodit). Pokud se týče doplatku, ten je u daného léčiva minimální.

Cena výrobce je maximálně v řádu desetikorun za jedno balení, orientační doplatek by neměl překročit hranici dvaceti korun.

Nepřehlédněte:  Biosil [recenze]
VAŠE HODNOCENÍ

Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

      Zanechte své hodnocení nebo dotaz

      Register New Account
      Obnovit heslo