Artrovex [recenze]

3

Vlivem stárnutí, genetiky a nadměrné fyzické zátěže dochází k opotřebování chrupavek, které jsou důležité pro správné a bezbolestné fungování kloubů. Aby pro vás nebyl každodenní pohyb, nebo sport spíš trápením, můžete si koupit gel na klouby. Jedním z nich je Artrovex. Vyplatí se do něj investovat, nebo je lepší pořídit si nějaký jiný?

I když se stárnutí bráníme co to jde, nakonec mu stejně nikdo neuteče. Na čele se nám objeví první vrásky, zešednou nám vlasy a zpomalí se nám metabolismus, který usnadní nabírání tuku. Zrovna poslední z výše popsaných bodů lze zvrátit aktivním pohybem. Jak se mu ale začít bez potíží oddávat, když vás bolí klouby

Tato bolest může být způsobená revmatoidní artritidou (autoimunitní choroba), nebo artrózou (onemocnění, během kterého dochází k pozvolné ztrátě kloubních chrupavek). Ani tato diagnóza vás ale neopravňuje k tomu, abyste zůstali sedět doma na gauči. Aby se projevy obou těchto nemocí alespoň trochu zmírnily a vy jste nezůstali upoutaní na lůžko, musíte pravidelně cvičit. (Jen tak dojde k posílení svalů okolo problémového kloubu a zajistíte jeho promazání kloubní tekutinou.)

Abyste se u toho nemuseli nadměrně trápit, můžete si pořídit Artrovex. Nebo raději ne?

Co je Artrovex?

Artrovex je gel na klouby, který má uživatelům pomoci s bolestmi kloubů. Také má zabraňovat usazování soli, odstraňovat otoky a bolest a pomáhat s regenerací kloubů a dalších tkání.

I když se to na první pohled jeví naprosto normálně a nevinně, během našeho pátrání jsme narazili na celou řadu červených vlaječek. O nich si ale postupně povíme v průběhu dalšího čtení.

Složení a aplikace

V první řadě začněme tím, že Artrovex nelze zakoupit v žádné lékárně, ani u žádného oficiálního distributora. Tím pádem nemáme přístup k žádnému skutečně důvěryhodnému složení. Jen k tomu, které jsme našli na pochybně znějící doméně czechshop.su/artrovex.

Na těchto stránkách se efektivita gelu připisuje:

  • Artrovexu (údajně má napomáhat rychlému hojení tkání a aktivuje proces výměny, ale pokud jde o účinnou látku, její existenci jsme si nemohli nikde potvrdit – dokonce ani na cizojazyčných webech)
  • Chondroitinu (ten skutečně existuje a je přirozenou součástí chrupavek)
  • Glukosaminu (taktéž existuje, pomáhá při obnově kloubů)
  • Kafru (tradičně se používá na bolesti kloubů)

Jaký je podíl těchto účinných látek a zda gel Artrovex obsahuje i něco dalšího se však nikde dočíst nelze. 

Co se týče používání, webové stránky uvádějí, že se malé množství gelu maže na problémové partie. Během aplikace proveďte jemnou masáž a nechte vstřebat. 

Kde se dá Artrovex koupit? Červené světýlko číslo 1

Jak už bylo řečeno, během našeho pátrání na nás vyskočilo tolik pochybných věcí, že máme celkem problém věřit tomu, že jde o věrohodný a spolehlivý přípravek.

V první řadě se Artrovex nedá zakoupit v žádné lékárně, ani v žádném obchodě. Leda na již jednou zmíněných (nedůvěryhodně vypadajících) stránkách czechshop.su/artrovex, ve kterém je pouze zmínka o českém skladu. (Také si tam můžete koupit spoustu dalších, nedůvěryhodně vypadajících přípravků.)

Samozřejmě, provozovatel e-shopu v grafice uvádí, že je to tak proto, že bojuje proti padělkům, které mohou být na internetu a v obchodech k dostání. I když to důvěřivcům může připadat jako oprávněná obava, dovolte, abychom vám objasnili, že lékárny odebírají zboží jen od oficiálních výrobců (případně od důkladně prověřených distributorů). Vzhledem k tomu, že o Artrovexu jsme našli jen jednu krátkou diskuzi v BENU poradně, ve které lékárník projevil značnou nedůvěru k tomuto přípravku, zdá se, že by za normálních okolností do lékárny nejspíš ani neprošel. (Lékárny musí mít od dodavatele veškerou dokumentaci, protože ručí za to, že jsou prodávané výrobky účinné a zdravotně nezávadné.)

Kde je kontakt a sídlo? Červené světýlko číslo 2

Dalším znakem, podle kterého lze celkem spolehlivě poznat, že s e-shopem nebude něco tak úplně v pořádku, je to, že chybí jakýkoliv kontakt na provozovatele webu.

Tato podmínka se zdá být u Artrovexu splněna, protože hned v záhlaví vidíte e-mailovou adresu, sídlo provozovatele a informaci o Call Centru.

Na první pohled to vypadá hezky, ale všimněte si, že ačkoliv máte informaci o provozní době call centra, nikde na něj není telefonní kontakt. Nikde si tedy nelze tuto informaci ověřit. Ze zvědavosti jsme zadali do mapy i adresu, která se uvádí v záhlaví webu. Při pohledu na dům jsme objevili starší činžák v historickém centru Brna, v jehož přízemí je wine bar a restaurace. O nějakém Czechshopu nikde ani slovo. (Sídlo může být samozřejmě i v některé kanceláři, nebo v bytě, ale může jít i jen o virtuální sídlo.)

Co se už nikam jinam nevešlo

I když se může zdát, že víc podivností už snad být ohledně tohoto přípravku nemůže, opak je pravdou. V rukávu máme ještě pár dalších věcí, kvůli kterým bychom vám doporučili si koupi Artrovexu rozmyslet.

Zmínit můžeme:

  • Absenci důvěryhodných recenzí
  • Některé recenze jsou napsané polsky
  • Informace o procesu objednávky jsou zmatečné, nepřehledné, špatně napsané a docela pochybujeme o tom, že nějak souvisí s prodejem nabízených výrobků (viz Vaše objednávané produkty dodáváme zdarma domů. Standardní přepravní a manipulační poplatek za smartphony a tablety, jakož i za příslušenství za 4,95 czk bude pro vás eliminován.)
  • Pochybnou cenu (Artrovex se beze slevy prodává za 1698,- a s ní za 849,-)
  • Informaci o tom, že po zadání hesla Artrovex na nás vyskočila (dnes už neexistující) stránka o přípravku na hubnutí toho samého jména

Závěr

Dnešní článek nebudeme uzavírat zkušenostmi zákazníků, protože nebudeme vycházet z pochybných recenzí uvedených na webu. (Chtěli jsme zjistit, komu patří fotky recenzentů, ale bohužel šlo o celou grafiku, a ne jen o fotku z medailonku, se kterou vyhledávač fotek neumí pracovat.) 

Pokud už jsme o Artrovexu nějaké zmínky našli, většinou šlo o komentáře k článkům o podvodném jednání, nebo o názor již zmíněného lékárníka z lékárny.

Jestli-že vám smíme trochu radit, kupte si nějakou osvědčenou mast, nebo kvalitní kloubní výživu. Samozřejmě, z oficiálního prodeje. 

Koupili jste si někdy Artrovex? 

 

Artrovex [recenze]
5 (100%) 1 hlasů
Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo