Atarax recenze

3

Léčivo, které má zbavovat úzkosti a depresí, dopomáhat v podobných případech i lepšímu spánku a zmírnění svědění.

Je také běžnou premedikací před chirurgickým výkonem (mírně totiž uspává), nesmí se používat tehdy, když pacient trpí současně porfyrií, je alergický na účinnou látku hydroxyzin nebo trpí onemocněním srdce a cév.

atarax-recenzeZapovězen je i těhotným a kojícím ženám, lidem, v jejichž rodině se objevil případ náhlého úmrtí na srdeční onemocnění nebo těm, kteří mají nízkou hladinu solí v těle.

Jméno? Atarax, to jste už určitě někdy v minulosti slyšeli…

Jde o takzvané anxiolytikum, tedy lék určený k léčbě úzkostných stavů

Atarax je kromě jiného určen k léčbě stavů psychické úzkosti, výrobcem je společnost UCB, s.r.o. se sídlem na Praze 8 v Thámově ulici.

Panická porucha nebo různé fobie, léčivý efekt má Atarax i na stavy spojené se svěděním kůže. Běžná dávka tablety o síle pětadvaceti miligramů postačí jednou za den, ve vzácných případech ošetřující lékař doporučí i silnější medikaci.

Bohužel, jsou zde i léčiva, která kombinaci s Ataraxem vůbec nesnesou – jsou jimi léky proti bakteriálním a plísňovým infekcím, depresím nebo alergiím.

Pití alkoholu je během léčby zcela zapovězeno, násobilo by totiž účinek obsažených látek, což je silně nežádoucí.

Atarax je také zapovězen těhotným a kojícím ženám, pokud je léčba nezbytná – je nutné s kojením po tuto dobu zcela přestat.

Protože tento lék mírně utlumuje duševní aktivitu a uspává, je po jeho podání nevhodné řídit motorové vozidlo či obsluhovat stroje.

Nezapomeňte také na to, že Atarax obsahuje laktózu, na níž je část naší populace bohužel přecitlivělá.

A nežádoucí účinky? Obecně se popisují závratě, pocit na zvracení, horečky, zmatenost a neklid, podobné jevy se ale podle oficiálních statistik vyskytují maximálně u jednoho procenta pacientů.

Nepřehlédněte:  Alcobarrier recenze

Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Reset Password