Bioparox – stažení z prodeje

1
Aktualizováno

Sháníte Bioparox? Proč se tento přípravek už nedá sehnat?

bioparox-stazeni-z-prodeje Určitě to znáte. Ucpaný nos, naběhlé mandle a nechuť k jídlu. Taková viróza občas potká bohužel každého z nás, ať už v podzimních měsících nebo při změně počasí na jaře.

Někdy je situace tak neúnosná, že hledáme co nejrychlejší řešení, aniž bychom museli k doktorovi.

Právě proto jsou v lékárně různé kapky na kašel, spreje do nosu a právě také Bioparox. Pro ty z vás, co Bioparox neznají, jde o sprej, který má uvolňovat sliznice. Bioparox se používá jako sprej do krku a do nosu a je dostupný i bez předpisu lékaře.

Bioparox sice antibiotikum obsahuje, nicméně i přesto si nemusíte k vašemu doktorovi, ale prodají vám ho volně v lékarně. Může vám pomoct s léčením průdušek a průdušnic (především záněty), při angíně, zánětu hltanu a hrtanu, vedlejších nosních dutin a samozřejmě také při klasické rýmě.

Bioparox dávkování

Dávkování Bioparoxu je u každého balení v příbalovém letáku, ale i přesto zde krátký souhrn napíšeme. U dospělých probíhá užívání přípravku Bioparox 4x denně a to takhle – 2 vstřiky do každé nosní dírky a 4 do krku. U dětí nad měsíců se potom dávkování o něco nižší – také 4x denně, ovšem jen 1-2 vstřiky do nosu a 2-4 vstřiky do krku.

Jaké jsou ceny Bioparoxu?

Bioparox lze koupit v každé lékárně, ať už jdete k Dr. Maxovi nebo nakupujete v internetové lékárně. Ceny se pohybují od 170 – 200 Kč za klasické balení.

Nepřehlédněte:  Biorezonance zkušenosti

Informace o stažení prodeje

Dne 23.2. se internetu objevila informace o tom, že možná dojde ke stažení Bioparoxu z prodeje. Důvodem je totiž to, že se objevili informace (varování od Státního ústavu pro kontrolu léčiv), o tom, že účinná látka fusafungin má více rizik než účinků a proto doporučují stažení z prodeje.

bioparox-stazeni-z-prodeje

K této informaci se objevilo několik vyjádření, například upřesnění na webu Státního ústavu pro kontrolu léčiv, kde najdete tohle:

„Rizika přípravku Bioparox jsou však malá, proto pacienti, kteří se právě začali tímto přípravkem léčit, nejsou zvýšeně ohroženi.“

Co je to fusafungin?

Fusafungin je antibakteriální léčivá látka s protizánětlivým účinkem používaná ve formě aerosolu pro nosní nebo orální podání ve spreji. Dosud se využíval k místní léčbě zánětů sliznice hltanu a dýchacích cest, jako je rýma, zánět vedlejších nosních dutin, angína, zánět hltanu, zánět hrtanu. U lehčích onemocnění se mohl užívat bez porady s lékařem. – zdroj Rozhlas.cz

Léčivý přípravek na angínu Bioparox

“Doporučujeme, aby již léčba tímto přípravkem nebyla zahajována, aby lékárníci ani lékaři tento přípravek nepředepisovali ani nevydávali,” řekla dnes televizi Prima mluvčí úřadu Lucie Šustková. Přehodnocení přínosů a rizik fusafunginu iniciovala italská léková agentura, která zaznamenala po užívání přípravků obsahující tuto látku závažné alergické reakce.

Podle televize Prima se k tomu výrobce Bioparoxu, francouzská farmaceutická společnost Servier, nechtěla zatím vyjadřovat.

Jaké máte zkušenosti s Bioparoxem vy? Pomohl a vyléčil anebo jste měli alergickou reakci?

Bioparox – stažení z prodeje
3.4 (68.57%) 7 hlasů

32 Comments
 1. Souhlasím se všemi. Bioparox ihned zabral a nepotřebovala jsem doktora ani neschopenku.Byl velmi šetrný ke zdraví užívajícího protože jsem ve třech dnech byla fit.Dnes zde kašlu strhané celé tělo, beru silná antibiotika,mucosolvan, sinupret kapky i tablety a ve výsledku jsem již dva týdny stále kašlajísí zahleněný lazar.

 2. Odpovědět
  Jaroslav Machač před 2020/05/21

  Když něco opravdu funguje, tak to zakážou, Bioparox opravdu funguje, že má na něj někdo alergii, když to ví, tak ať se s tím neláduje. Je to jediná věc, která mi zabrala, když jsem byl přichciplej, žádný kapky ani prášky, tak nám ho vraťte.

 3. Odpovědět
  Jana Feichtingerová před 2019/11/05

  Ano se všemi lidmi co zde píšou souhlasím. Dejte ho zpět do lékáren. Opravdu lidem pomáhal, a jestli ho někdo neuměl užívat tak to je jeho problém. Je tu příšerně výrobků , který nejsou k ničemu. A když je něco dobrého tak se to stáhne , co v tom asi je. No můžeme si to asi domyslet. Tak nám dejte stejný český výrobek. Asi to bylo moc drahé že,

 4. Jediné co mě na mé čas od času zduřené dutiny platilo, byl bioparox. Dnes do mě doktor cpe různá antibiotika všelijaké upravené mikroby a nic. Za mnoho let jsem měl zkušenost, že jsem nasadil bioparox a za týden jsem byl fit. Nyní se s tmí trápím už dva měsíce

 5. I Doporučuji koupit Pari Boy inhalator, do 30ml.Vincentky kapnout kapatkem 3 až 5 kapek Joxu na klokaní. Inhalace bude trvat kolem 30 min. Při nádechu vydat tón a tím se stáhnou hlasivky k sobě, zároveň mandle vylezou do prostoru hrtanu. Dále občas prendat natrubek k nosu a nadechnout se přes nosní dírku. Uvidíte jak to zabírá. Jox jako jodova tinktura má účinek jak na kvasinky tak na plísně i na bakterie. Mam to vyzkoušené. Pokud se vám potahnou hlasivky vrstvou šedých bakterií Alfa homofolikus tak se pod touto vrstvou začnou dělat polypy a z nich třeba i rakovina hrtanu. Je to lepší, než se cpát ATB.

 6. Odpovědět
  Jana Feichtingerová před 2018/02/09

  Dobrý den, prosím o náhradní lék jako je Bioparox, nebo ho vraťte do našich lékáren. Naši lidé v České republice si nemohou koupit vůbec nic co rychle zabere a pomůže hodně lidem. Navíc jsme v situaci kdy nejsou lékaři. Stáhly se výrobky i jiné které pomáhaly.Např. Coldrex noční léčba atd. Nechte prosím vás nějaké alespoň slabší antibiotikum volně. ,v prodeji. Lidé nemohou vysedávat celý den v čekárnách.

 7. Hezký den vidím tady starší komentáře ale nic se nezměnilo Bioparox stále není.
  Dnes jelikož mám virozu naklušu do lékarny s krůpěji potu na čele a prosím si jeden Bioparox.
  To jste mněli vydět to zděšení lékárnice jakoby na ní promluvil čert.
  NENÍ JE STAŽEN Z PRODEJE.
  Chci tedy něco co ho nahrazuje.
  NIC!
  Lidi mám pocit že doktorům pro tento skvělý a ničím doposud nenahrazeny přípravek ubylo pacientů a proto se postarali o stažení s prodeje.
  Ano je v tom bordel ale co můžeme čekat od vlády a podobných kašparů aď si odpoví každý sám.
  Já jinak jsem silný alergit téměř na všechno a tudíž i na antibiotika. S tímto zázrakem nazvaným Bioparox jsem nikdy neměl sebemenší problém.
  A co bylo dál v lékárně nabídli mi spoustu neúčiných pastilek, nápojů, …. vše pochopitelně za nehorázné ceny a po dotazu co mi tedy doporučí na misto Bioparoxu jen pokrčeni ramen.
  Tak jsem si koupil Paralen Grip který má větší reklamu jak účinek a plánuju v lepším případě návštěvu doktora a v horším páč mi nebude moct dát antibiotika tak návštěvu nemocnice.
  Myslím dál pokračovat nemá smysl je to prostě celé ubohost.
  Dík všem co dočetli s pozdravem Milďa

  • Soulasím – je to banda hajzl….ů !!!! Už první Penicilin vyvolával řadu reakcí organismu. A nikomu to nevadilo. Proč je dnes příbalový leták s popisem nežádoucích účinků tak obsáhlý ???? Každý lék MŮŽE vyvolávat nejaké rekace – tak proč je nestáhnou všechny z prodeje ??? Nám je to jasné – stát prostě kašla na své občany, to je celé.

  • Soulasím – je to banda hajzl….ů !!!! Už první Penicilin vyvolával řadu reakcí organismu. A nikomu to nevadilo. Proč je dnes příbalový leták s popisem nežádoucích účinků tak obsáhlý ???? Každý lék MŮŽE vyvolávat nejaké rekace – tak proč je nestáhnou všechny z prodeje ??? Nám je to jasné – stát prostě kašla na své občany, to je celé.

 8. Hmmmm …. tak už ne, jsem byl v ráži :)

 9. Jsou to normální hajzli … paní v lékárně taky říkala, že ho používala a že ji jediný zabíral. A hádejte kde se normálně prodává !!!!! Tam kde jsou na vše přeopatrní – v USA !!!!!!!! 24 dolarů …. tudíž je jasné, že jde o něco jiného, než že s ním byly problémy – s každým lékem mohou být problémy – příbalové letáky delký toaletního papíru jsou toho důkazem. Hajzli – to je vše

 10. Na co nezabrali pastilky s medem nebo septofort jsem během 2-3 dnů vyléčil s biopatoxem. Když nezabral tak teprve lékař. Užíval jsem ho 1-2x ročně. Žádné naduzivani. Velmi efektní. To by mnezajimalo který idiot to nechal zrušit bez náhrady. Teď se budu muset léčit týden, nebo celý den tvrdnout u lékaře!!!!!

 11. Bioparox bylo nejšetrnější a nejúčinější lokální antibiotikum, které fungovalo na záněty dutin, angíny apod.Žádné alergické reakce v naší rodině nezpůsobovalo. V případě virového onemocnění na dovolených bylo jedinou účinnou záchranou. Chceme jej zpět!

 12. Právě nyní zažívám peklo v krku a velmi mne překvapilo, že bioparox není k dostání.Byl to jediný účinný lék!!!Vždy to, co zabírá, je staženo z prodeje.

 13. S Bioparoxem jsem vždy vše perfektně zvládla bez alergické reakce a hlavně je účinný!

 14. Tak jsem právě dostal angínu jak p…e, poslední zbytky rok prošlého bioparoxu právě dobírám, zabral jako vždy super, až mne to potká příště (cca 2x za rok) nevím co budu dělat. Kdysi mi ho poradila moje obvodní a 20 let s ním bez potíží žiju (krom přestávky, kdy už byl kdysi také zakázán).

 15. nevim na co tu ty komentare vubec jsou.je ocividne,ze nam na ne stejne nikdo neodpovi.ja mam taky posledni do 2017.potom nevim.na doktora kaslu.snad vymysli nejakou stejne ucinou nahradu.

 16. Jediný co mi pomohlo. Ale evidentně se jim nehodilo do krámu aby si lidi kupovali ATB bez předpisu, která zabírají. Stačilo pár korun a byla jsem zdravá téměř celý rok a nepotřebovala jsem k tomu milióny krabiček předražených vitaminu, ktery nezabírali. Mám jen obavy kdy mi dojde…. To mi ta chřipka asi zabije…

 17. Bioparox byla jediná fungující záchranná brzda při rozjíždějícím se zánětu nosohltanu. Bral jsem si ji s sebou na každou dovolenou k moři i na hory jako účinnou pojistku. Člověk nemusel chodit zbytečně k lékaři a za pár dní měl po obtížích. V současné době jsem již 14dnů v pracovní neschopnosti s diagnózou, se kterou by si Bioparox poradil do 3 dnů a bez návštěvy lékaře. Užíval jsem ho léta bez jakýchkoliv vedlejších nežádoucích projevů. Tohle se opravdu příslušným odpovědným institucím povedlo :(

 18. S Bioparoxem jsme celá rodina spokojeni,jinak mně nic nepomáhalo už jsem měla i od lékaře předepsaná antibiotika a nepomohla pomohlmi až Bioparox je škoda,že dobrý lék stáhnou z prodeje.

 19. Bioparox vynikající při léčbě zánětu nosních dutin.O nějakých vedlejších účincích jsem nikdy neslyšela. Co je u nás dobré k rychlému přeléčení bez lékaře,to se zruší,a náhrada asi žádna.

 20. No to je typický, něco funguje a zlomek lidí má aler.reakce, tak to stáhnou! A co třeba aby to ti alergici nebrali a ta ostatní „spokojená“ většina většina měla možnost přípravek kupovat dál!
  A je vůbec nějaká náhrada? Toto místní antibiotikum bylo tuším jediné, volně prodejné..tak je něco jiného? Nebo jen na předpis? Už to vidím, jak zas kvůli všemu budu muset čekat u Mudr.! :-(

  • No právě o to jde,abychom nemuseli k doktorovi.Mě také nebaví čekat hodiny než příjdu na řadu.Bioparox byl super a náhrada zřejmě žádná.Ti kreténi co ho zavrhli,ať jdou do někam !!! Celá naše republika včetně Unie pod vedením kreténů,ať tam jdou takééééé :-((((

 21. Bioparox sprej byl super :-)Žádnou alergii jsem na něj neměla,vždy mi pomohl.Nevěřím těm kecům,že je na něj alergie,v tom bude něco jiného !!! proč ho stáhli !!! To co je dobré ještě v dnešní hnusný době jde do kopru !!!! Omlouvám se,ale mám vztek :-((

 22. Bioparox je skvělý. Svádět stažení z prodeje kvůli nežádoucím účinkům je pěkná hloupost. Spíše bych to viděl na silnou farmaceutickou lobby. Kdyby to mělo být kvůli vedlejším účinkům, tak by se muselo stáhnou téměř všechno. Zkuste se mrknout na preparát, který slouží jako zajišťovací léčba po léčbě rakoviny. Jmenuje se Tamoxifen. Nežádoucí účinky jsou děsivé, ale nikdo jej nezakazuje.

 23. S bioparoxem jsem již léta spokojená.Bohužel mám každý rok po nasazení léčby ošklivou vyrážku kolem pusy.Začalo to před 12 lety když jsem byla těhotná a nesměla jsem žádné léky a lékařka mi doporučila Bioparox.Od té doby vždy na podzim s prvními virózami když nasadím Bioparox tak celou zimu se mi průběžně dělali krupičkovité puchýřky kolem celé pusy.Stále jsem zkoumala proč se mi to dělá jen v zimě a na co to může být reakce a když vyšel článek o nežádoucích účincích tak mi to bylo jasné.Ani na kožním mi nebyly schopný pomoci a jediné co mi to 100% pomáhá je moře.

 24. S Bioparoxem jsem velmi spokojená a používám ho již několik let a nikdy jsem neměla žádné problémy.
  Vždy nejméně jednou za rok mi pomůže od bolesti v krku,nebo zánětu dutin a pod. a to spolehlivě.

 25. Tak já jsem s Bioparoxem též spokojená. Nikdy jsem neměla žádné vedlejší účinky a vždy mi pomohl.

 26. Odpovědět
  Jana Košťálová před 2016/03/29

  Jen ty nejlepší, vždy mi pomohl a byla to pojistka abych nemusela chodit k lékařce, což zabere čas a je to vcelku na nic. Používám ho při potížích již hodně let a bez problémů. Jana Košťálová

 27. S Bioparoxem mám ty nejlepší zkušenosti. Žádnou alergickou reakci jsem nikdy neměla. Samozřejmě jej používám jen v nejnutnějším případě. Možná tak 1x v roce.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo