Centropol recenze: Vyplatí se zkoušet tohoto alternativního poskytovatele elektřiny a plynu?

0

Přemýšlíte o tom, že přejdete k jinému poskytovateli plynu a elektřiny, ale nechcete nikomu skočit na špek? Dobře děláte. Zvlášť po špatných zkušenostech s Bohemia Energy a dalšími alternativními poskytovateli, kteří nechali spoustu lidí ve štychu. Opravdu vás ale u Centropol Energy čeká levná elektřina bez potíží?

Drahé energie drtí české domácnosti už po dobu několika let. Největší krize obvykle přichází při vyúčtování elektřiny a plynu, kdy řadě lidí hrozí vysoké nedoplatky, které mohou být pro řadu z nich dokonce i likvidační.

Topit, svítit a vařit ale potřebujeme všichni, nehledě na výdělky, takže hledáme schůdné cesty, které nám umožní platit snesitelnou výši záloh a trochu ušetřit. Jak se ale říká, dvakrát měř a jednou řež. Neuvážený přesun k poskytovateli energií totiž může znamenat řadu komplikací v budoucnu.

Co přesně můžete čekat, pokud se rozhodnete pro Centropol Energy?

O Centropol Energy

Centropol Energy, a. s. patří k významným alternativním dodavatelům elektřiny a zemního plynu na území České republiky. Uvádí se, že v roce 2014 (tedy před 10 lety) obsluhoval kolem 330 000 odběrných míst.

Stoprocentním vlastníkem Centropol Energy je Centropol Holding, jehož předsedou představenstva je už od jeho založení Aleš Graf. Málokdo pak ví, že Centropol založil nadační fond Energie pomáhá, který má podpořit sounáležitost lidí s místem, kde žijí. Také má cílit na posílení mezigeneračního dialogu, například v rodinách.

Co má Centropol Energy nabízet?

V případě, že se k 7. květnu 2024 rozhodnete pro elektřinu fixně, Centropol Energy vám může nabídnout cenu 3 578,- za MWh s DPH. Měsíční elektřina ze změnou ke stejnému datu pak jde sjednat za 2 488,- za MWh s DPH pro květen 2024.

Dále může někoho nalákat na:

  • Slevu na výrobky Samsung
  • Slevu na tepelné čerpadlo a FVE (až 20 000,-)
  • Slevu 100,- na mobilní tarify

Co se nám ale jeví trochu jako úsměvné je fakt, že Centropol Energy hovoří o svém pozitivním hodnocení na Seznam a Google. Když se ale chceme na Google prokliknout a na hodnocení se podívat, text odkazu nefunguje a stále zůstáváme na hlavní stránce Centropol Energy. Pokud byl tedy odkaz na tyto recenze z nějakého důvodu odstraněn, pravděpodobně by bylo vhodné tuto zmínku s odkazem dát pryč. Pak to totiž nevypadá úplně dobře.

Psalo se o Centropol Energy ve zprávách?

Centropol Energy a jeho zástupci se poměrně často objevují v nejrůznějších zprávách. V únoru roku 2023 se například vyjádřil marketingový ředitel dodavatelské firmy Centropol k tématu energetických šmejdů. Na základě toho se tedy Centropol jeví docela důvěryhodně.

Také se nám ale podařilo dohledat starší článek z roku 2014, který se naopak týká sporu o pokutu pro Centropol za nekalé praktiky. Centropol měl totiž dodávat energii někomu, kdo projevil nesouhlas, za což mu Energetický regulační úřad udělil pokutu. Spor byl podle všech dostupných informací poměrně vleklý.

Co říkají klienti?

To, jestli skutečně stojí za to k Centropol Energy přejít, mohou posoudit především klienti, kteří s ním mají přímou zkušenost. Proto se díváme na hodnocení Centropol Energy na portálu Mapy, na kterém má 3,3 hvězdičky z 5.

Lidé o své zkušenosti říkají, že:

  • Je těžké se do Centropol Energy dovolat
  • Nemohou na internetu najít tarif, který má některý z jejich rodinných příslušníků, takže nemohou jednoduše zjistit, proč má člověk platit to, co platí
  • Poskytování služeb bylo uzavřeno při podomním prodeji
  • Kvůli problematické domluvě s předchozím dodavatelem elektřiny jim byl odmontován elektroměr
  • Mají s Centropol Energy dlouhé roky pozitivní zkušenosti
  • Ve vyúčtování vidí jiné ceny, než při podpisu smlouvy, při žádosti o vysvětlení nikdo nekomunikuje
  • Je energie drahá

centropol zkušenosti

centropol energy zkušenosti

centropol hodnocení

Samozřejmě, našlo se i mnoho pozitivních recenzí, ve kterých lidé uvádí, že jsou s Centropol Energy spokojení. Je však důležité naslouchat i těm, kteří spokojení nebyli a proč. Vzhledem k tomu, že mnoho z nich zmiňuje problémy s komunikací, která je velmi důležitá, před případným přechodem doporučujeme vše zvážit.

Jakou zkušenost máte s Centropol Energy vy? Patříte k těm, kteří jsou s tímto poskytovatelem spokojení, nebo máte výhrady?

VAŠE HODNOCENÍ
Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo