Chitosan na hubnutí [recenze]

3
Aktualizováno

chitosan a hubnutíTouha zhubnout je skoro tak stejně stará, jako civilizované lidstvo samo. Už v antických dobách existovalo mnoho těch, kteří chtěli upravit svou váhu, a to často za pomoci ne právě ortodoxních a vyzkoušených metod.

Co je nové, to prostě táhne, i kdyby šlo v podstatě o cokoliv. Snad i proto se na našem trhu objevil Chitosan, produkt, který pomůže zhubnout pár kilo, ale také upravit cholesterol – minimálně se o tom hovoří v reklamě.

A jaká je v tomto případě realita?

Co je Chitosan?

Základní složkou Chitosanu Natural je chitin, látka nacházející se v krunýři mořských korýšů, která podle posledních vědeckých výzkumů na sebe váže tuk v míře u jiných látek nevídané.

Jde tako o látku (polysacharid), která je pro náš organismus nestravitelná, podobně jako některé formy vlákniny a vlastně na sebe jen váže to, co v těle mít nechceme. Kromě toho neobsahuje ani žádné kalorie, ale o tom asi ani není třeba mluvit.

Vyniká i svými antibakteriálními vlastnostmi, pročistí trávicí trakt.

Co na tato tvrzení říkají zkušenosti někdejších uživatelů?

Lidé v diskuzi se shodují na tom, že se Chitosan musí užívat pravidelně, aby byl viditelný nějaký efekt. Řádově i pár měsíců, nicméně pořizovací cena rozhodně není moc veselá.

Ideální denní dávka je mezi jedním a třemi gramy, to platí ale spíše pro „zkušenější uživatele“, ostatní by měli začít s řádově stovkami miligramů.

Je pravdou, že recenzí právě na Chitosan na internetu moc nenajdeme. Je možné, že producent tohoto potravinového doplňku nechává smazat negativní zprávy, moc velká pravděpodobnost tu ale není.

Chitosan kapsle Tiens jsou spíše doplněk stravy, který není moc společensky známý a tím pádem jej zná jen málokdo. A kdo jej zkusil, rozhodně není zklamán. Nejde však o nějaký všelék, který rozpouští tuky sám, spíše jej musíte ještě podpořit pohybovou aktivitou.

Nepřehlédněte:  Recenze na Svět-zdraví.cz

Vaše recenze a zkušenosti s kapslemi Chitosan

Blanka

Ani po dvouměsíčním pravidelném užívání (2 x 2 tb 30 min. před hlavním jídlem) jsem nepocítila žádný kladný účinek.
Možná je potřeba větší dávkování – u mě žádná změna.

albez

nevím jestli se účinek dá subjektivně poznat

Máte vlastní zkušenost s přípravkem Chitosan? Přidejte vaše recenze dolů do diskuze!

Chitosan na hubnutí [recenze]
2 (40%) 1 hlasů

Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo