Drmek obecný [recenze]

2

Drmek obecný Další z řady bylin, které u nás rostou – ale nejsou jen tak ledajaké.

Drmek obecný, kterému se také říká lidově mnišský pepř, dorůstá až šesti metrů. Pochází ze Středomoří a miluje teplo, jeho listy pravidelně opadávají a podle modrofialových květů jej poznáte už zdálky. Vyžaduje slunné stanoviště, které je současně dosti vlhké, propustnou půdu.

Kvete mezi koncem léta a začátkem podzimu, kromě toho, že je okrasnou rostlinou pro naše zahrádky, používá se i jako koření pro některá jídla. Jeho největší moc ale spočívá v účinku na zdraví – takzvané ženské problémy se díky němu vyřeší mnohem dříve!

Drmek napomáhá u léčby akné, ale také reguluje menstruační cyklus
Obecně je drmek známý díky pozitivnímu vlivu na ženy – ať už jde o harmonizaci menstruačního cyklu nebo jeho bolestivější průběh, ale také klimakterium či třeba podpora ovulace v době, kdy se mladá rodina snaží o potomka.

Obsahuje celou řadu silic, které jsou prospěšné i při léčbě akné nebo zánětů, účinně likviduje bakterie a houby. Obecně se dá říci, že drmek obecný nevyvolává žádné nežádoucí účinky, ve vzácných případech způsobuje jen krátkodobé zvracení nebo kopřivku.

Pokud užíváte takzvaná antipsychotika nebo hormonální antikoncepci, raději si však preventivně o drmku promluvte s ošetřujícím lékařem.

Z drmku se vyrábí efektní tinktura (ta je samozřejmě nevhodná jen pro děti a těhotné a kojící ženy), která pomůže i při problémech s nachlazením nebo špatným trávením.

Drmek doporučoval svým pacientům už Hippokrates a mnoho jiných antických lékařů. Plodem drmku jsou malé bobulky červené barvy, které se sklidí v říjnu a usuší se, vypadají jako zrnka pepře – a odtud je i jeho lidové pojmenování, protože tato rostlina byla běžná i v klášterních zahradách. A proč? Jednoduše, přišlo se kdysi na to, že tlumí pohlavní žádostivost.

VAŠE HODNOCENÍ

Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo