Elektroosmóza recenze

9

Elektroosmóza Co je to vlastně elektroosmóza? K čemu se využívá, dokáže být opravdu platná a v jaké cenové hladině (orientačně) se tato služba nachází? Rozhodně jde o zajímavý mechanismus, který je radno vyzkoušet tehdy, když máte problém s vlhkými zdmi, plísní ve sklepě a zatuchlým vzduchem, který ničí plíce, potažmo komplikuje zdraví všech obyvatel domu a samozřejmě i výrazně snižuje komfort bydlení.

Používá se už po desítky let

Ve světě je princip elektroosmózy poměrně známý, jakožto fyzikální objev spatřila světlo světa před dvěma staletími. První komerční využití ale přišlo až před zhruba sedmdesáti roky.

Kromě průmyslového uplatnění má elektroosmóza i skvělý efekt při vysoušení zdiva nebo odvlhčování sklepů a podzemních částí různých budov.

K tomu se používá už zhruba celou generaci, celý princip je vlastně jednoduchý – a pro stavbu velmi šetrný, což se hodí nejen tehdy, když je nutné uchránit historickou stavbu před poničením.

Elektroosmóza vyžaduje důkladnou instalaci, firmy, které se jí zabývají, přirozeně nabízejí i dlouholetou záruku na funkčnost systému včetně pozáručního servisu.

Pravidelné vyhodnocování toho, jaké úspěchy se dostavily, je také v ceně – jde o běh na dlouhou trať, odvlhčený sklep totiž není otázkou jednoho odpoledne, to je jistě každému zcela zřejmé.

Elektroosmóza se běžně rozděluje do dvou skupin – aktivní bezdrátová a mírná drátová.

Bezdrátová elektroosmóza se obejde bez složitých stavebních prací a umožní šetřit na nákladech za vytápění objektu. Odstraní vlhkost i z konstrukcí, kde jiné metody selhaly nebo z choulostivých staveb, které se nesmí v žádném případě poškodit.

Provoz je ekologický, energeticky nenáročný a samozřejmě nebude mít žádný vliv na statiku, nerozhoduje ani konkrétní typ zdiva. I mírná drátová elektroosmóza má řadu výhod, nabízí velmi dlouhou životnost, flexibilní využití a ekologickou technologii s prakticky nulovými provozními náklady a nároky.

Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo