eToro recenze: Skutečně lze na eToro zbohatnout?

-1

Hodně lidí sní o tom, že budou vydělávat spoustu peněz. A to prakticky bez práce. Někteří se kvůli tomu rozhodnou obchodovat s kryptoměnami. Nebo se pustí do obchodů na burze. Jednou z variant, jak s tím začít, je eToro. Vyplatí se vám ho vyzkoušet?

Staré přísloví říká, že bez práce nejsou koláče. Ale neplatí to vždycky. Pokud máte know how a techniku, můžete i s málem (a trochou štěstí) vydělat spoustu peněz. Problém je v tom, že kdyby to bylo tak jednoduché, dělal by to každý.

I přesto se o to ale hodně lidí pokouší. Někdy to vyjde. Častěji to ale končí obrovskými ztrátami. Pokud jste spíš konzervativní, ale máte rádi nové výzvy, můžete zkusit obchodovat přes eToro.

Co všechno to obnáší?

Co to je eToro

eToro je společnost, která se zabývá sociálním obchodováním. Především se pak specializuje na poskytování finančních služeb. Kdybychom vám to měli trochu přiblížit, nabízí obchodování na burze v reálném čase. S tím, že klienti se mohou v závislosti na svých preferencích zabývat širokým spektrem nástrojů. Cílem eToro je umožnit obchodování komukoliv a kdekoliv.

Jak eToro funguje

Zatímco někteří brokeři nabízejí obchodování takříkajíc na vlastní triko, eToro nabízí sociální obchodování. Co to znamená? Především to, že můžete kopírovat zkušenější a úspěšnější obchodníky. Od kterých se dá předpokládat, že této problematice rozumí. (Na druhou stranu, nikdo není neomylný. I mistr tesař se někdy utne.)

Pokud si na to ale troufáte, můžete na eToro obchodovat i sami za sebe. Se všemi riziky, které obchodování přináší. V závislosti na tom, co vás zajímá, můžete obchodovat s kryptoměnami, akciemi, indexy a dalšími pro vás zajímavými nástroji.

Vyplatí se investovat na eToro?

Investovat na burze, zvlášť, pokud nemáte s obchodováním žádnou předchozí zkušenost, může být velmi problematické. Nejde o dětskou hru. Je potřeba detailně znát nástroje, které se rozhodnete používat. Také se nesmíte nechat opít úspěchem (či se nechat zdrtit krátkodobým neúspěchem). V neposlední řadě, musíte mít trpělivost a musíte počítat s vysokou mírou rizika. To platí u všech brokerů. Ne jen u eToro.

eToro pro vás ale může být zajímavé kvůli tomu, že:

 • Můžete kopírovat kroky někoho, kdo se v této oblasti pohybuje déle
 • Můžete investovat do cenných papírů, aniž byste museli platit přirážky či poplatky za zařazení, nebo správu
 • Má přehlednou a svižnou platformu
 • Jde o prověřeného brokera, který má registraci u ČNB
 • Můžete mít účet v rodném jazyce
 • Si můžete zkusit demo účet

Samozřejmě je ale dobré předem zodpovědně zhodnotit své schopnosti a míru rizika, které chcete vstupem do světa obchodování podstoupit.

Jaké jsou zkušenosti s eTorem

Jelikož je v tomto ohledu každá rada drahá, podíváme se, co na obchodování s eToro říkají lidé, kteří se rozhodli ho vyzkoušet.

Tito lidé zmiňují:

 • Výhodnost rodného jazyka (ačkoliv není úplně dokonalý a není úplně všude)
 • Ne úplně snadnou domluvu s klientskou linkou
 • Podporu v anglickém jazyce
 • Že je nutné se neustále vzdělávat (i přesto, že můžete kopírovat úspěšnější obchodníky)
 • Že je možné si vybrat rizikové a výnosné, nebo méně rizikové a ne tak výnosné obchody
 • Občasné výpadky
 • Ne vždycky je zdatnější obchodník úspěšný, takže není úspěšné ani kopírování jeho strategie

Ve své podstatě je to shrnutí informací, které jsme uváděli výše. Ačkoliv má eToro silnou pozici na trhu a může být pro začínající obchodníky výhodné (kvůli tomu, že mohou okoukat strategie seniornějších obchodníků), obchodování tohoto typu bude vždy nějakým způsobem rizikové. Z toho důvodu nejprve použijte demo účet. Pokud zjistíte, že vám obchodování na něm nejde, raději se do obchodování s reálnými penězi nepouštějte. 

Jaké jsou vaše zkušenosti s obchodováním na eToro?

 

eToro recenze: Skutečně lze na eToro zbohatnout?
5 (100%) 3 hlasů
Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo