Flixbus autobusy [recenze] – jízdenky, student, ceny a zkušenosti

8

Společnost FlixBus je u nás v ČR poměrně krátce. Jejich nové zelené autobusy jsou na silnici i autobusovém nádraží jen těžko přehlédnutelné. Cesta je pohodlná, servis dokonalý a ceny příznivé. V autobusech je čisto, příznivou teplotu ovlivňuje klimatizace, a pokud byste potřebovali během jízdy na WC, je vám k dispozici.

Dbejte na bezpečnost nákupu: Jízdenky na autobus nebo jakýkoliv jiný dopravní prostředek doporučujeme kupovat v oficiálních e-shopech. Získáte záruku výborné ceny a především jistotu, že se nejedná o podvod. ✅Oficiální web FlixBus

flixbus recenze Co vás čeká s FlixBusem

Komfort v autobusech je víc než dostatečný. Autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami. Studenti a senioři mohou s cestovat po ČR díky 75% státní slevě, 25% věrnostnímu bonusu i zdarma. Do cíle se dostanete vždy a včas. U všech linek lze také kontrolovat aktuální časy příjezdů.

 

flixbus sleva

Zelená a inteligentní mobilita

FlixBus je mladý provozovatel, který od roku 2013 mění způsob cestován po Evropě. Díky kombinaci technologického startupu, internetového podniku a klasického dopravce v krátké době vybudoval největší síť dálkových autobusů v rámci Evropy.

Věděli jste, že s FlixBusem můžete cestovat do 2 500 destinací ve 36 zemích

Díky jednoduchému způsobu rezervace a široké nabídce poskytuje denně milionům cestujících možnost objevovat svět za nízké finanční částky. Zelené autobusy zohledňují faktory bezpečnosti a ekologie, nabízejí udržitelnou a pohodlnou alternativu individuální dopravy a nabízí vysoký komfort za dobrou cenu.

FlixBus Experience

Digitalizace tradičního dopravního prostředku umožňuje díky technologickým inovacím, jako je systém rezervace a prodeje lístků v aplikaci FlixBus udávat nový směr v oblasti cestování. Nabízí bezplatné připojení Wi-Fi i živé sledování autobusů pomocí GPS. Díky inteligentnímu plánování sítě předkládá zákazníkům lepší nabídku. Sází na úzké partnerství se středně velkými podniky. Za zelený vozový park odpovídají regionální autobusoví partneři a rodinné podniky s letitými zkušenostmi.

 

flixbus praha

Německý nováček evropskou jedničkou

Společnost FlixBus byla založena v Mnichově třemi mladými podnikateli. Jejím cílem bylo nabídnout pohodlné a udržitelné cestování za příznivou cenu. Zahájila i dopravu po Německu v rámci společnosti MeinFernbus z Berlína. Po pádu železničního monopolu v roce 2013 se oba podniky staly čelními dopravci na trhu s autobusovou dopravou. Prosadily se i v mezinárodní konkurenci. Od sloučení týmů v Mnichově a Berlíně má FlixBus vedoucí postavení na německém trhu. Od roku 2015 se prosazuje i mezinárodně. Sítě autobusů má ve Francii, Itálii, Rakousku, Nizozemsku a Chorvatsku i linkový provoz do Skandinávie, Španělska, Anglie a střední a východní Evropy. Cestující využívají největší sítě linek dálkových autobusů v Evropě.

 

FlixBus – nejlevnější autobusová přeprava

Lístek z Prahy do Liberce nás na poslední chvíli stál 85 korun u řidiče. Při naplánování dopředu a zakoupení lístku online se můžete dostat na cenu 49 korun za cestu, což je asi bezkonkurenční nabídka. Ceny lístků do FlixBusu ovlivňuje nejvíce celkové zaplněnost autobusu, čas spoje a včasný nákup lístku. Kdo dřív přijde, ten dřív mele. Při porovnání cen spojů je to nejlevnější autobusový dopravce.

  TIP  – Aplikace Flixbus flixbus aplikace

  Mobilní aplikace

✅  Stažení zdarma
✅  Zarezervujte si cestu odkudkoliv
✅  Snadná správa vašich jízdenek

Ceny lístků FlixBus

Ceny lístků FlixBus vás potěší, zejména pokud ke koupíte za nejnižší cenu, pro kterou si ovšem musíte rezervovat svůj lístek včas. Ceny lístků jsou hodně proměnlivé. Můžete si porovnat FlixBus se StudentAgency či RegioJet. Pokud vás zajímá srovnání FlixBusu a StudentAgency, musíte mít na paměti více faktorů. FlixBus je čistý pohodlný autobus, občerstvení jde zakoupit u řidiče a můžete sehnat opravdu levný lístek. StudentAgency nabízí vyšší luxus, ale i značně vyšší cenu.

flixbus student

FlixBus a StudentAgency

StudentAgency je firma, která jezdí po ČR už pěknou řadu let. Na palubě autobusu se o vás luxusně postará stevardka, dostanete horký nápoj, jako kávu, čaj a horkou čokoládu i noviny ke čtení. K dispozici je často i dotyková obrazovka s nabídkou filmů a hudby. To se však promítne i v ceně. Oproti tomu je FlixBus klasiký autobus s toaletou. Jenže opravdu to potřebujete? StudentAgency si udržuje pevné ceny a poslední místo v autobuse stojí stejně, jako to první. FlixBus naopak nabízí ceny jízdenek podle obsazenosti. Při včasné rezervaci se dostanete na nesrovnatelně levnější lístek, než u autobusů u StudentAgency.

Levné cestování dálkovým autobusem

flixbus jízdenky

Záleží na prioritách

Pokud jedete autobusem a cesta vám netrvá více hodin, asi nevyžadujete nadstandartních služby, které autobusy StudentAgency nabízejí. Jde vám hlavně o nízkou cenu a z tohoto důvodu zvolíte FlixBus. Pokud by cena lístku FlixBusu překročila cenu spoje se StudentAgency, asi pojedete s ním. To se vám ale asi nikdy nestane. I když je u StudentAgency cesta asi luxusnější, oba autobusy jsou stejně rychlé a do cíle přijedete za stejný čas.

Cestování a jeho formy

Dříve se jezdilo vlaky a autobusy, protože to bylo levnější. Pokud si v poslední době spočítáte lístky pro čtyřčlennou rodinu, sedat do vlaku nebo autobusu se vám nevyplatí. Radši vytáhnete auto z garáže. Kam se poděla snaha o vytlačení aut ze silnic a dálnic, ochrana životního prostředí při více lidech v autobuse či vlaku, je nám opravdu záhadou. Z tohoto důvodu se vám typ na FlixBus může opravdu hodit a při včasné rezervaci lístků opravdu výrazně ušetříte. Můžete si dát pivo a nemusíte se nervovat v kolonách za volantem. To, co se děje poslední dobou na silnicích, nikomu na zdraví nepřidá.

Recenze ostatních zákazníků, které jsme našli na internetu

flixbus autobusy

Zdroj: iDnes.cz

flixbus sedadla

Zdroj: Cestujlevne.cz

 

 

Jaké jsou vaše zkušenosti s FlixBusem?

Flixbus autobusy [recenze] – jízdenky, student, ceny a zkušenosti
2.8 (55%) 12 hlasů
13 Comments
 1. Flixbusem nikdy více. Bohužel cesta Brno-Praha skončila v porouchaném autobusu na odpočívadle za Jihlavou. Flixbus náhradní spoj nedodal, Flixbus co jel kolem sem tam někoho nabral. Pak odjel řidič s odtahovkou a my trčeli bez možnosti se kamkoliv dovolat. Řidič nás ujistil s telefonátem z dispečinku, že bude proplaceno i taxi, které jsme nakonec bezradně a draze využili. Prozatím zamítnutý email, že jsme měli využit jiný spoj vlak, autobus. Nikdo se nenamáhal situaci jakkoliv prověřit. Naivně jsem doufala, že je společnost natolik silná a rovná, že tyto situace umí řešit. Velké zklamání.

 2. Moje recenze: Ta nejhorší firma, co jsem zažila!!! Jedna cesta (z Jihlavy do Prahy) stála mého přítele 780,- Kč, na stížnost nikdo neodpovídá, i přestože dodal podklady, peníze mu vráceny nebyly a zřejmě ani nebudou vráceny. Autobus odjíždí i o 20 min. dříve, problém s místy, nefunguje jim aplikace, takže tam vůbec nejsou zaplacené jízdenky. Katastrofa!!!!!! Rozhodně nedoporučuji, s touto firmou už NIKDY! Hlavně, že mi neustále posílají emaily, takže dám blok!!

 3. When I was traveling to Germany (Oldenburg) from Prague, the bus left 2 minutes earlier than scheduled. I didn’t have time, I know that I should have been there in 15 minutes, but I was traveling from another city to Prague – anything could happen. They also left for other cities either earlier or later than the allotted time.
  On the way back from Oldenburg, the bus broke down, we spent several hours sorting it out, stopped for repairs, and waited for someone to look at what was broken. The Flixbus company refused to send another bus until we find out what was broken in ours and whether it is possible to fix it now. As a result, after 40 minutes another bus arrived and picked us up. For spending 3 hours and nerves, I received a 15% discount on my next trip. Wi-Fi on the second bus was LIMITED for each person..
  IS THIS AN INTERNATIONAL COMPANY? German drivers do not know basic English, they speak only German, but they carry tourists from different countries..

 4. Odpovědět
  Taťána Kořínková před 17. dubna 2023

  Dobrý den, žádám zákazníky Flixbusu, kterým byl místo peněz poskytnut Voucher, aby mi zanechali vzkaz. Bylo by záhodno, abychom se spojili a společně na společnost podali trestní oznámení. Navíc si při opakovaném použití Voucheru účtují poplatky, které na faktuře nevykazují. Předem děkuji za účast.

 5. Koupil jsem si jízdenku(zarezervoval) a musel ji zrušit. Řešil jsem to na stránkách, kde peníze vrátí.NIC. Poslali voucher, který nevyužiju. Dohady a,výmluvy a kecy.
  PODVODNÍCI

 6. dobrý den..Taky bych se ráda podělila o jeden zážitek..Dne 24,6,2022 ve 20:50 hodin , bylo v Brno-Zvonařka oznámeno cestujícím panem řidičem linkového autobusu FlixBus N866,že jízda zde končí.Mél pokračovat ve směru SVK..Cestujíci byli z autobusu vyhození a ridič odjel..Bez imformacií pro cestujíci ze strany provozovatele jsme se bohužel o důvodu zrušení spoje nedozvěděli nic!Moje matka (64 let,bydliště Handlová SVK),zůstala na autobusovém nádraží sama a bez pomoci,nahradniho spoje atd..Domů se dostala až druhý den ve dvě hodiny odpoledne.
  Dnes 27,6,2022 od rána 09:00, se snažím kontaktovat společnost FlixBus,ale bohužel..Asi tam nikdo nepracuje..Na e-mail nikdo neodpovida,zákaznický servis absolutne nikdo nezvedá a další telefonní čísla jsou vypnutá!!!Takovy přístup od firmy,která si zakládá na spokejosti zákazníka bych nečekala..

 7. Flixbus? Ne!Tuto partičku šizuňků nedoporučuji! Léto 2021.Spoj z Ostravy na letiště ve Vídni má odjezd v 23:15 hod.Přicházíme ke stanovišti ale bus odjíždí! Zběsilým máváním zastavujeme. Řidič zná naše jména ví o nás. Přesto vyjel o 9 min dřív než má v jízdním řádu! Posádka? Loupežníci.Požádali o platbu za zavazadlo střední velikosti. Vysvětlujeme rozpor v nabídce společnosti ukazujeme v aplikaci. Ne zaplaťte.Nebylo vyhnutí. Vysvětlení je, že za volantem seděli jezdci ze Slovinska. Společnost dlouho neodpovídala na urgence. Pak poslala formální text ušitý na nezvyklé situace. S těmihle prostě dojedete, nebo nedojedete. Loterie. Absolutně nedoporučuji.

 8. flix bus bude opět jezdit od září na trase brno kroměříž-brno-praha-würzburg ?

 9. Dne 26. 3. 2021 v 10:25 jsem chtěla jet Flixbusem ze zastávky Na Knížecí z Prahy do Písku. V jízdním řádu IDOS byla poznámka, že jízdenku nelze zakoupit. Když jsem si chtěla koupit jízdenku pro seniora u řidiče, bylo mi řečeno, že stojí 170 Kč. Vzhledem k tomu, že v ČR platí senioři 1/4 plného jízdného, zdálo se mi to poněkud zvláštní – to by plná jízdenka stála 680 Kč! Přesto, že cenu jsem považovala za NEZÁKONNOU, jízdenku jsem si chtěla koupit. Řidič stále manipuloval s mobilem a nakonec mi sdělil, že jízdenku mi nemůže prodat, neboť to prostě nejde. A do prázdného autobusu mě nevzal.
  Potřebovala jsem jet za matkou do Domova seniorů – tam lze jedině s testem na covid ne starším než 48 hodin, na půl hodiny v rozmezí 13-16 hodin. Vše jsem měla zařízené a domluvené – ale neschopnost řidiče nebo nesmyslné postupy mi to znemožnily. Bohužel, opravdu nejsem spokojená se službou Flixbusu!

 10. Hledám jízdní řády. STÁLÉ JÍZDNÍ ŘÁDY NA VÍC NEŽ 1 DEN DOPŘEDU. Volovin jsem našla už dost. Jízdní řády ne.

 11. Tragedie, již 20 min hledám Flixbus jízdní řád z Prahy do Brna všední den. To u Student Agency jsem to měl hned

  • Stačí, když si stáhnete jejich aplikaci do telefonu a naklikáte si tam odkud kam chcete jet a ono vám to hnedka vyplivne časy v kolik to jede. Jízdenku mám u nich koupenou ani ne za 2 minuty.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo