Fotokniha: Recenze

0

Chcete mít po ruce všechny vaše rodinné zážitky? Případně byste chtěli uchovat vzpomínky na životní kroky vašich dětí? Pak možná přišel čas na pořízení kvalitní foto knihy. Víte, jak si vybrat tu nejlepší? 

Vytváření fotoalb s fotografiemi rodiny a dětí je tradice, která u nás přežívá roky. Stejně tak si chceme pamatovat naše zvířecí miláčky a čas, který jsme mohli strávit na lepší rodinné dovolené.

Přesně to jsou jedny z hlavních důvodů, kvůli kterým lidé přistupují k vyrábění fotoknih. Ty jsou oproti klasickým albům s fotkami o mnoho profesionálnější. Proto je foto kniha vhodná i jako dárek pro vaše blízké, nebo třeba i jako svatební dar.

Jenže, kdokoliv se rozhodne fotoknihu vyrobit může poměrně rychle narazit. Na trhu totiž operuje široká škála společností. Každá pracuje s jiným softwarem, kvalitou a v neposlední řadě i cenou.

Pojďte se spolu s námi podívat na velký přehled dostupných foto knih, které jsou u nás k dostání. Věříme, že vám pomůžeme s výběrem toho nejvhodnějšího poskytovatele. 

Výběr fotoknihy

Než se začnete zajímat o jednotlivé výrobce fotoknih, je potřeba si odpovědět na několik otázek.

Mezi ty patří:

 • Pro koho je fotokniha určená? Jen pro mě? Nebo ji chci věnovat jako dárek?
 • Jak chci, aby byla fotokniha velká? Chci mít výběr z více velikostí, nebo bude stačit normální rozměr knihy?
 • Chci si připlatit za kvalitu tisku a papíru, nebo stačí papír a tisk v obvyklém rozlišení?
 • Chci mít fotoknihu s možností vložit neomezený počet fotek, nebo to zvládnu i s použitím pevného rámce?
 • Chci si stahovat program na výrobu knihy do počítače, nebo dávám přednost práci v online editorech?
 • Jaký je můj rozpočet?

Otázek by mohlo být přirozeně víc. Na druhou stranu, výše uvedené otázky jsou přesně ty, na které je potřeba znát odpověď už předem.

Jen tak si totiž vyberete službu, která bude plně vyhovovat vašim potřebám.

Výběr foto knihy

Když už jste si odpověděli na několik předchozích bodů, přichází čas, kdy si vyberete poskytovatele služby.

V tento moment se tedy dostáváme k hodnocení toho, co je na našem trhu k dostání.

CEWE Fotokniha

Pokud se chystáte vyrobit svoji první fotoknihu, patrně na vás jako první volba vyskočí právě fotokniha od CEWE. Tuto službu má pod patronátem FOTOLAB, takže klienti mohou očekávat odpovídající úroveň tisku a služeb s ním spojených.

Pro CEWE fotoknihu se rozhodněte v případě, že: 

 • Dáte na jméno tradičního výrobce
 • Hledáte spíš fotoknihu pro sebe
 • Chcete si objednávku vyzvednout na některé z mnoha poboček (které se nachází především v drogériích)

Vzhledem k tomu, že je CEWE fotokniha na našem trhu poměrně dlouho, počítejte s tím, že na vás čeká poměrně obsáhlý editor. V něm najdete přes 1000 rámečků a pozadí fotek, tisíce použitelných designů a mnoho dalších.

Jestli si na různé vychytávky fotek a alb potrpíte, pak budete s výběrem této fotoknihy určitě spokojení. Pokud se ale bojíte, že se při navrhování v editoru ztratíte pod návalem možností, nebo prostě jen hledáte jednoduchou a esteticky čistou fotoknihu, pak se poohlédněte jinde. Také se zamyslete nad tím, zda váš počítač zvládne bezproblémový chod programu. (Bez toho, aniž by se zasekával a vy ho nejraději vyhodili z okna.)

Po stránce hodnocení klientů však lze pořízení CEWE fotoknihy doporučit.

Nepřehlédněte:  ProHormony recenze

Fotoknizky.cz

Dalším, i když o trochu méně známým výrobcem fotoknih je portál Fotoknizky.cz. Ten svým zákazníkům nabízí cenově dostupné fotoknihy, které jsou zároveň kvalitní.

Této fotoknize byste měli dát šanci v případě, že: 

 • Hledáte cenově dostupného výrobce fotoknih
 • Potřebujete extrémně rychlou výrobu (např. před svatbou, narozeninami atd.)
 • Nepotřebujete až tak široký výběr velikostí a provedení
 • Chcete celou fotoknihu sestavit online

Velkou výhodou Fotoknizky.cz je bezesporu cena. Ta je v tomto případě naprosto klíčová. Na druhou stranu, oproti knize od CEWE to znamená, že budete muset oželet spoustu přidaných funkcí. (I když někteří to naopak uvítají.)

Přidanou hodnotou je také to, že lze knihu vytvořit online a k jejímu odeslání dojde nejpozději do 7 dnů od zaplacení objednávky. To se hodí hlavně v případě, že knihu potřebujete mít hotovou opravdu rychle.

Drtivá většina lidí proto výrobu knihy u Fotoknizky.cz jedině doporučuje.

Foto kniha HappyFoto

Další variantu pro výrobu fotoknihy představuje společnost HappyFoto. Ta je vhodná spíše pro méně náročné uživatele, kteří si chtějí uchovat vzpomínky na rodinná setkání a podobně.

Fotoknihu od HappyFoto zvolte v případě, že: 

 • Nejste příliš nároční na možnosti výběru
 • Chcete, aby byla kniha vyrobena rychle
 • Požadujete možnost výroby knihy v různých zařízeních (k dispozici vám je program ke stažení, online editor i možnost realizace přes mobilní zařízení)

Rozhodně se nám líbí, že fotoknihu lze vyrobit takřka jakýmkoliv způsobem. Každý si tedy může vybrat přesně to, co mu vyhovuje.

Také si myslíme, že vzhledem ke způsobu výroby a gramáži papíru (která je o trochu vyšší) je cena za fotoknihu velmi příznivá.

Co se týče recenzí zákazníků na služby, které společnost HappyFoto poskytuje, ty jsou bohužel z velké části spíše negativní. Nejčastěji zákazníkům vadilo neprofesionální jednání zástupců firmy. Jako problém se v některých případech ukazuje i doručení zásilky příjemci.

Z toho důvodu bychom vám HappyFoto doporučili v případě, že na výrobu knihy až tak nespěcháte a zvládnete i případné komplikace při realizaci celého projektu.

Fotokniha Colorland

Nakonec tu máme knihu od společnosti Colorland. Ta se už na první pohled jeví jako vysoce reprezentativní možnost pro všechny, kterým na vzhledu knihy opravdu záleží.

Fotoknihu Colorland si vyberte, pokud: 

 • Chcete moderní a reprezentativní knihu
 • Požadujete opravdu vysokou kvalitu provedení
 • Chcete mít ve zhotovení knihy takřka neomezenou volnost

Fotokniha od Colorland nabízí opravdu široké spektrum nejrůznějších šablon, ze kterých si vybere každý. Zároveň se ale jedná o poměrně jednoduché a konzervativní motivy, což nahrává všem z vás, kterým nesejde na tom, že nebudou mít k dispozici tisíce efektů.

Každá strana vám také nabízí neomezený prostor ke vkládání fotografií. Takřka neomezený prostor nabízí i samotné množství listů, které lze do fotoknihy zařadit.

Kvalita provedení knihy je v tomto ohledu nejvyšší ze všech zmíněných. (Ale je potřeba se na to po finanční stránce připravit.)

Zákazníci, kteří si pořídili fotoknihu Colorland tuto společnost i služby hodnotili velmi pozitivně.

Shrnutí

Vše velmi záleží na tom, jaký je váš rozpočet a co od samotné knihy očekáváte. Pokud si chcete vyhrát s albem a mít ho jako vzpomínku, lze doporučit HappyFoto, CEWE i Fotoknizky.cz. V případě, že si přejete opravdu profesionální výsledky, doporučujeme vám sáhnout po fotoknize Colorland.

A jaké jsou vaše zkušenosti s výrobci fotoknih? 

 

 

Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo