Funidelia [recenze]: Je třeba bát se negativní zkušenosti?

3

V průběhu roku se konají nejrůznější společenské akce a oslavy, z nichž některé mají stanovené téma, na které si potřebujete sehnat doplňky nebo kostým. Vzhledem k tomu, že tento sortiment nenakupujeme každý den, nemusíme mít přehled o tom, na jakém e-shopu se vyplatí nakupovat a na kterém ne. Proto se dnes podíváme na to, co můžete očekávat od nákupu na Funidelia.

Ať už hledáte kostým piráta na oslavu, nebo toužíte po značkovém sortimentu, který souvisí s vašimi oblíbenými komiksy a filmy, je naprosto jasné, že v klasických kamenných obchodech ho nenajdete. (A pokud ano, tak v mnoha případech jen opravdu dost výjimečně.) Z toho důvodu se většina z nás uchyluje na internet a snaží se zjistit, který z internetových obchodů umožňuje nákup jím vybraného zboží.

To, co se tváří primárně jako český obchod je ve skutečnosti jedna z mutací světového prodejce.

Odtud je to relativně krátká cesta do obchodu s kostýmy a dalším party a komiksovým sortimentem. Problém je v tom, že řada pochybných a špatně hodnocených obchodů vypadá na první pohled úplně normálně, takže se potíže mohou vyskytnout až ve chvíli, kdy vám objednané zboží buď nepřijde, nebo vypadá úplně jinak než na fotce.

Abyste si podobnou zkušeností nemuseli při občasném nákupu zábavního sortimentu procházet, podíváme se, co přesně můžete očekávat od nakupování na e-shopu Funidelia.

Co je Funidelia?

Jak už lze odvodit z vyznění úvodu tohoto článku, e-shop Funidelia je primárně obchod s kostýmy, který se orientuje i na geeky a na prodej party dekorací. Seženete na něm hroby na Halloween, sortiment, který se orientuje na Harryho Pottera, Disney princezny (včetně u dětí oblíbeného Frozen), na prodej paruk, masek a dalších tematických výrobků.

Vzhledem k tomu, že sortiment je opravdu dost pestrý a dokáže si z něj vybrat doopravdy každý, většina lidí si po nějaké chvíli něco přihodí do svého virtuálního košíku.

Co byste měli vědět

Jelikož jsme už z prozkoumávání e-shopů a webů celkem vyškolení, naše pozornost směřuje do zápatí stránky, kde se obvykle dají najít kontakty a další informace o webu a jeho provozovateli. Udělali jsme to i tentokrát. Co jsme zjistili? Především to, že to, co se tváří primárně jako český obchod je ve skutečnosti jedna z mutací světového prodejce. Ačkoliv to nemusí na první dobrou nic moc znamenat, zkušenější vědí, že u těchto webů mohou vznikat při nákupech problémy. (A ačkoliv nechceme před koncem prozrazovat pointu, vzhledem k nízkému hodnocení e-shopu Funidelia na srovnávačích zboží to bude s velkou pravděpodobností i tento případ.)

Když se proklikneme do sekce Právní upozornění a Podmínky prodeje (což opět najdete v zápatí), kde se obvykle uvádí provozovatel webu, zjišťujeme, že sídlo e-shopu Funidelia je ve Španělsku. Zrovna dvakrát pozitivně nevypadá ani sekce Zákaznická podpora, protože místo e-mailu nebo české help linky na nás vyskakují nejčastěji pokládané otázky (které jsou rozděleny do několika sekcí). Pokud tedy nenajdete svůj dotaz v nejčastěji pokládaných otázkách, moc nefandíme tomu, že se vám podaří spojit s reálným člověkem.

Zkušenosti zákazníků

Samozřejmě, nákupy na e-shopech s vlastníkem v zahraničí (a ještě navíc z EU) nemusí být vždycky nutně průšvih, vzhledem k hodnocení zákazníků se ale zdá, že nákup na e-shopu Funidelia byste si měli spíše rozmyslet.

Ti, kteří mají s nákupem na e-shopu Funidelia osobní zkušenost nejčastěji říkají, že:

  • Jim na webu chybí popisky
  • Některé zboží mělo uvedeno špatné rozměry
  • Po vrácení zboží jim ani po několika měsících nepřišly zpět peníze
  • Jim nepřišly zaplacené šaty
  • Zboží není příliš kvalitní
  • Se s nimi nejde při potížích spojit
  • Se jim strhly peníze z účtu i za zrušenou objednávku

Samozřejmě, objevuje se i pár pozitivních recenzí, v drtivé většině případů jsou ale zákazníci nespokojení. Mnoho lidí ve svých uživatelských recenzích uvádí, že jim zboží nepadlo tak, jak mělo a že provedení kostýmů bylo velmi laciné. Po vrácení zboží navíc mnoho z nich čekalo na zaslání peněz zpátky na účet a mnoho z nich se toho do dnešního dne zatím nedočkalo.

Vzhledem k některým osobním zkušenostem se řada lidí vyjádřila tak, že obchod Funidelia nahlásí na ČOI, která řeší nekalé obchodní praktiky a další problémy s prodejem a nákupem. (Jestli tak učinili, těžko říct. Tato informace se ale v hodnoceních objevila častěji než jednou.)

Co z toho plyne? Že byste se neměli nechat nalákat tím, že si můžete koupit něco, co nikde jinde neseženete. Nebo minimálně ne na e-shopu Funidelia, protože existuje celkem velké riziko, že s výsledkem svého nákupu nebudete ani trochu spokojení.

Máte s nákupem na e-shopu Funidelia nějakou osobní zkušenost? Pokud ano, budeme rádi, když nám ji napíšete do komentářů pod článkem.

Zdroje informací

https://www.zbozi.cz/obchod/132329/ – Funidelia (česky)

Funidelia [recenze]: Je třeba bát se negativní zkušenosti?
3 (60%) 3 hlasů
1 komentář
  1. Hodnocení je jedna hvězda z pěti. Kostým mi přišel ,ale ne celý. Chyběli kalhoty ,které měli být současti. A když jsem urgoval ,že chybí část kostýmů . Žádná reakce …už nikdy více u této firmy . Bacha na ně !!!

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo