Furolin recenze

4

Furolin Lék, který je výhradně na lékařský předpis, blistr s třiceti tabletami a účinnou látkou nitrofurantoinem. Přesně to je Furolin, který má účinkovat na nekomplikované záněty močových cest.

Jedná se o náhradu za někdejší Nitrofurantoin, lék produkovaný firmou Zentiva, ten již není v ČR dostupným z důvodu ukončené registrace přípravku. Poprvé se objevil na trhu v lednu 2016.

Doplatek je zde skutečně minimální, prodejní cena vychází na zhruba 120 korun, doplatek by měl činit asi čtvrtinu této částky, většina cenovky je hrazena ze zdravotního pojištění.

Furolin sice zabírá nejen na zánět močových cest, ale i zánět prostaty a je možné jej předepsat za určitých okolností i těhotným ženám. Bohužel, jeho užívání je spojeno s jistými komplikacemi, způsobuje totiž skoro automaticky žaludeční nevolnost – doporučuje se proto užívat jídlem nebo zapít místo vody sklenicí mléka.

FurolinBěžná doba užívání tohoto léčiva je tři až sedm dnů, alkohol je v tomto období přísně zapovězen.

Pokud se užívají příliš vysoké dávky léku (u dospělých je běžné předepsat maximálně padesát miligramů na den), vedlejšími účinky jsou pak velmi často vyrážky, kašel nebo horečka.

Pokud pročešete různá diskuzní fóra, dozvíte se hodně – například to, že většina pacientů má při užívání určité problémy.

Dávkování zhruba dvakrát až třikrát denně, v pravidelných dávkách.  Furolin je na trhu díky řeckém společnosti Iasis Pharma. Tablety obsahují mimo účinnou látku ještě monohydrát laktózy, kukuřičný škrob a magnesium-stearát, doba použitelnosti tablet je podle balení 3-4 roky od data výroby.

Zhruba polovina léčivého přípravku je tělem vyloučena společně s močí, tato látka také způsobí určité zabarvení moči – která je poté velmi tmavě žlutá až hnědá. Nejde samo o sobě o žádnou zdravotní komplikaci.

Furolin recenze
2.8 (56.67%) 18 hlasů

24 Comments
 1. Urolog mi nasadil kvůli zánětu močových cest Furolin, přesto že mám cukrovku s pícháním inzulínu. Žaludeční problémy nemám, protože beru prášky během jídla a jogurtů, ale bolesti hlavy, bolesti kloubů a zad, svědění pokožky těla na nohou, rukou a hlavě, nespavost a neklid nohou v noci a pokles tlaku na hodnoty, které jsem nikdy nenaměřil. Po dřívějších léčeních jinými antibiotiky tento lék se mi jeví jako lék s hodně vedlejšími účinky, které lidské tělo špatně snáší.

 2. Syn je tetraplegik , měl časté záněty močových cest.Nasazen od urologa furolin 100 mg ,jako profilace 1x denně.Po 14 letech užívání má dechové problémy, nemůže se dobře nadechnout.(málo vzduchu).Je možné změnit na jiné ATB prosím název léků místo Furolin.Diky

 3. Ano hnus,jak píši ostatní..celý týdenpocit na zvracení,malátnost,bolesti zad,ledvin,únava,ospalost.dnes dobráno poslení tableta a spala jsem cca 15hodin,nemohla jsem ani stát a hlava se točila..Navíc nic se nezměnilo,tak nevím:(

 4. Nikdy v životě mi nebylo tak špatně jak po tomto prášku. Už nikdy víc.

 5. Již přes týden beru ráno a večer furolin na bakteriální infekci v močových cestách. První den mi bylo špatně od žaludku, bolela mě hlava a cítila se hodně unaveně. A tak jsem znovu četla leták. Změnila jsem postup : nejprve 1/2 snídaně, pak lék, zapít mlékem a potom zbytek jídla. To samé s večeří. Žaludeční problémy postupně ustaly, zůstaly mi bolesti hlavy a únava, ale v mírnější a snesitelné míře. Problémy v močových cestách se zmírňují.

 6. Furolin beru pátý den a jsem v pohodě,zatím vůbec žádné vedlejší ůčinky. Beru 3krát denně.

 7. Také beru furolin po 8 hodinách. Na močové cesty.po dvou tbl.uleva.
  Ale divný nepříjemný pocit v žaludku,a průjem.
  Uvidím 15.8 letím do Turecka. Musím to vydržet,abych byla v pořádku….

 8. Také špatně od žaludku, silné bolesti hlavy a malátnost. Účinek až třetí den. Už bych ho nechtěla. Na krabičce nálepka, že je přípravek používán v rámci specifického léčebného programu.

  • Odpovědět
   Jana.Holankova@post.cz před 11. září 2022

   Furolin jsem měla poprvé a naposledy, proč takové svinstvo vůbec předepisují?..Zimnice, špatné vidění,zadušivy kašel, absolutní slabost, nechutenství, vyrážka,vysadila jsem,byla jsem dovezena na pohotovost, žádost o kvalitní antibiotika, a funguji.

 9. Již více než 10 let trpím častými záněty močového měchýře. Celou tuto dobu beru Furolin (dříve i Nitrofurantoin) vždy po 8 hodinách. Zabírá dá se říct okamžitě. Do tří hodin bolesti odezní a žádné žaludeční ani jiné problémy po léku nemám. Musí se brát minimálně 8 dnů jinak je možná recidiva zánětu cca do 14 dnů. Záněty močového měchýře mám vždy po dvou až třech měsících. Na furolin dedám dopustit.

 10. Beru Furolin první den. Hned po prvním prášku je mi nevolno. Prosím můžu tento prášek používat, když mám jednu ledvinu? Navíc beru prášek Betaserc a Zoloft.

 11. Také jsem dostala Furolin po 6ti do hodinách. Mám podobné potíže.. Pocit na zvracení, těžko, bolest hlavy a brnění konečky prstů na ruce a noze. Po dvou dnech jsem to vzdala. Piji urologické čaje a uvidím.

 12. Beru antibiotika furolin po osmi hodinách , je mi z něho na zvracení a rozbolelo mi břicho v podbřišku, které mi před užíváním antibiotika nebolelo. Je to rovněž možný vedlejší účinek ?

 13. V nemocnici do mě prali koňské dávky. Bylo mě tak zle, že jsem to musel vzdát. Ještě po týdnu jsem skoro nejedl. Je to swinstvo.

  • Po Furolinu – zvracení, bolesti hlavy bolesti slinivky, žlučníku, žaludku. Samovolný únik moči ustal, bolesti v podbřišku zůstávají. 2 dny jsem v žaludku neudržela ani lžíci vody, o nějakém jídle se nedá ani mluvit. Pokud bych nevysadila, jsem asi pod kytičkami. Hrozné svinstvo.

 14. Je možné,aby mi po tomto prášku (beru ho od soboty 4x denně,tj.po 6 hodinách)rapidně klesl krevní tlak-léčím se na vysoký krev.tlak, ale dnes mi klesl na 115/80?Děkuji Marie

 15. Maminka ho brala na zánět močových cest, neustále zvracela, bylo jí hodně špatně,lék jsme musely úplně vysadit,myslela jsem, že je to její konec, je jí 91 let, je to hazard ze životem, věřím, že opravdu dostal dovolenou u moře,byznys je byznys a aby se měl někdo hodně dobře, musí se mít někdo hodně špatně, to je dnešní doba, …

 16. Beru Furolin třetí den, než jsem přišla na to, že se musím opravdu hooodně najíst a zapít to plnou sklenicí mléka, bylo mi hodně špatně, teď je to lepší, ale stejně mě tlačí žaludek a jsem bez energie a malátná. Říkám si, co je to za driák a jak se to na mě podepíše. Zánět močových cest odezněl ale téměř hned. Určitě už ho podruhé nedám.

 17. Beru ho od pondělí a je mne po každé tablete těžko. Žaludek mě bolí, skoro jsem nejedla. Zvysila se mi teplota a jsem chvilemi v utlumu. Co je to ta humus. Dealeri léčiv k tomu snad dr dávají dovolenou na Lefkade. Nikdy predtim jsem s ANT neměla takový problém. Beru ho, protoze nemam volbu.Zitra to však budu nejak řešit s dr.

 18. Beru po 6h, nevolnost a bolest hlavy. Ale beru i další léky a léky na žaludek, takže se to žaludku asi nelíbí. Snad bude brzy líp. Vařím si urologický čaj, tekutin vypiju 2L.

 19. Beru Furolin po 6 hod. ale pro nesnesitelnou žaludeční nevolnost beru Furolin po 8 hod.ale se stejnými potížemi.Nevím jestli toto svinstvo,které lidé nesnáší v ČR ale v Řecku to lidem nevadí že se vůbec dováží.Doporučuje se hodně lék zapíjet a vůbec pitný režim navýšit ale umne je problém protože mám Glaukom na který lékař nedoporučuje vyšší dávky pití nebot zvyšuje oční tlak do očí což je nežádoucí.
  Nevím zda-li nelze u lidí kteří mají takovéto problémy na hradit aplikacemi formou injekcí velice by nám,kteří lék nesnáší,to velice pomohlo. Zdenka

 20. Prosím o radu- na zánět močových cest jsem dostala Furolin (100mg) dvě balení. Bolest v podbřišku ustoupila, ale cítím se unavená, bolí mě hlava, v zádech.
  Jelikož jsem již dříve prodělala mozkovou mrtvici, plicní embolii atd. tak mám určité pochybnosti o svém stavu, jestli se lék nesnáší s jinými mnou užívanými léky. Na ředění krve beru Xarelto, na neurotické problémy Pragiolu, diabetes Janumet. Nebo to mohou být jen vedlejší nežádoucí účinky??

 21. Hodinku dve po tom co ho uziju podle letacku po 6ti hodinach teda 4x denne,mam nevolnosti…boli me zada a hlava mam zvysenou teplotu a citim se takova malatna…zanet mocaku ustoupil po ctyrech dnech brani antibiotik uz nemam bolesti ale ty vedlejsi ucinky jsou sileny,ale pomaha to..tak to pretrpim a doberu je ale nic prijemnyho to neni :/ :)

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo