Furolin recenze

0

FurolinLék, který je výhradně na lékařský předpis, blistr s třiceti tabletami a účinnou látkou nitrofurantoinem. Přesně to je Furolin, který má účinkovat na nekomplikované záněty močových cest.

Jedná se o náhradu za někdejší Nitrofurantoin, lék produkovaný firmou Zentiva, ten již není v ČR dostupným z důvodu ukončené registrace přípravku. Poprvé se objevil na trhu v lednu 2016.

Doplatek je zde skutečně minimální, prodejní cena vychází na zhruba 120 korun, doplatek by měl činit asi čtvrtinu této částky, většina cenovky je hrazena ze zdravotního pojištění.

Furolin sice zabírá nejen na zánět močových cest, ale i zánět prostaty a je možné jej předepsat za určitých okolností i těhotným ženám. Bohužel, jeho užívání je spojeno s jistými komplikacemi, způsobuje totiž skoro automaticky žaludeční nevolnost – doporučuje se proto užívat jídlem nebo zapít místo vody sklenicí mléka.

FurolinBěžná doba užívání tohoto léčiva je tři až sedm dnů, alkohol je v tomto období přísně zapovězen.

Pokud se užívají příliš vysoké dávky léku (u dospělých je běžné předepsat maximálně padesát miligramů na den), vedlejšími účinky jsou pak velmi často vyrážky, kašel nebo horečka.

Pokud pročešete různá diskuzní fóra, dozvíte se hodně – například to, že většina pacientů má při užívání určité problémy.

Dávkování zhruba dvakrát až třikrát denně, v pravidelných dávkách.  Furolin je na trhu díky řeckém společnosti Iasis Pharma. Tablety obsahují mimo účinnou látku ještě monohydrát laktózy, kukuřičný škrob a magnesium-stearát, doba použitelnosti tablet je podle balení 3-4 roky od data výroby.

Zhruba polovina léčivého přípravku je tělem vyloučena společně s močí, tato látka také způsobí určité zabarvení moči – která je poté velmi tmavě žlutá až hnědá. Nejde samo o sobě o žádnou zdravotní komplikaci.

Přidejte vaši recenzi, zkušenosti či hodnocení

Sem napište vaši recenzi

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Vytvořit nový účet
Resetovat heslo