Furolin recenze

0

FurolinLék, který je výhradně na lékařský předpis, blistr s třiceti tabletami a účinnou látkou nitrofurantoinem. Přesně to je Furolin, který má účinkovat na nekomplikované záněty močových cest.

Jedná se o náhradu za někdejší Nitrofurantoin, lék produkovaný firmou Zentiva, ten již není v ČR dostupným z důvodu ukončené registrace přípravku. Poprvé se objevil na trhu v lednu 2016.

Doplatek je zde skutečně minimální, prodejní cena vychází na zhruba 120 korun, doplatek by měl činit asi čtvrtinu této částky, většina cenovky je hrazena ze zdravotního pojištění.

Furolin sice zabírá nejen na zánět močových cest, ale i zánět prostaty a je možné jej předepsat za určitých okolností i těhotným ženám. Bohužel, jeho užívání je spojeno s jistými komplikacemi, způsobuje totiž skoro automaticky žaludeční nevolnost – doporučuje se proto užívat jídlem nebo zapít místo vody sklenicí mléka.

FurolinBěžná doba užívání tohoto léčiva je tři až sedm dnů, alkohol je v tomto období přísně zapovězen.

Pokud se užívají příliš vysoké dávky léku (u dospělých je běžné předepsat maximálně padesát miligramů na den), vedlejšími účinky jsou pak velmi často vyrážky, kašel nebo horečka.

Pokud pročešete různá diskuzní fóra, dozvíte se hodně – například to, že většina pacientů má při užívání určité problémy.

Dávkování zhruba dvakrát až třikrát denně, v pravidelných dávkách.  Furolin je na trhu díky řeckém společnosti Iasis Pharma. Tablety obsahují mimo účinnou látku ještě monohydrát laktózy, kukuřičný škrob a magnesium-stearát, doba použitelnosti tablet je podle balení 3-4 roky od data výroby.

Zhruba polovina léčivého přípravku je tělem vyloučena společně s močí, tato látka také způsobí určité zabarvení moči – která je poté velmi tmavě žlutá až hnědá. Nejde samo o sobě o žádnou zdravotní komplikaci.

Nepřehlédněte:  Valgomed recenze na fixátor palce

4 komentáře
  1. Beru po 6h, nevolnost a bolest hlavy. Ale beru i další léky a léky na žaludek, takže se to žaludku asi nelíbí. Snad bude brzy líp. Vařím si urologický čaj, tekutin vypiju 2L.

  2. Beru Furolin po 6 hod. ale pro nesnesitelnou žaludeční nevolnost beru Furolin po 8 hod.ale se stejnými potížemi.Nevím jestli toto svinstvo,které lidé nesnáší v ČR ale v Řecku to lidem nevadí že se vůbec dováží.Doporučuje se hodně lék zapíjet a vůbec pitný režim navýšit ale umne je problém protože mám Glaukom na který lékař nedoporučuje vyšší dávky pití nebot zvyšuje oční tlak do očí což je nežádoucí.
    Nevím zda-li nelze u lidí kteří mají takovéto problémy na hradit aplikacemi formou injekcí velice by nám,kteří lék nesnáší,to velice pomohlo. Zdenka

  3. Prosím o radu- na zánět močových cest jsem dostala Furolin (100mg) dvě balení. Bolest v podbřišku ustoupila, ale cítím se unavená, bolí mě hlava, v zádech.
    Jelikož jsem již dříve prodělala mozkovou mrtvici, plicní embolii atd. tak mám určité pochybnosti o svém stavu, jestli se lék nesnáší s jinými mnou užívanými léky. Na ředění krve beru Xarelto, na neurotické problémy Pragiolu, diabetes Janumet. Nebo to mohou být jen vedlejší nežádoucí účinky??

  4. Hodinku dve po tom co ho uziju podle letacku po 6ti hodinach teda 4x denne,mam nevolnosti…boli me zada a hlava mam zvysenou teplotu a citim se takova malatna…zanet mocaku ustoupil po ctyrech dnech brani antibiotik uz nemam bolesti ale ty vedlejsi ucinky jsou sileny,ale pomaha to..tak to pretrpim a doberu je ale nic prijemnyho to neni :/ :)

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Reset Password