Gurmar recenze

0
Aktualizováno

Jak už tomu tak bývá, prodejci příchází s čím dál tím větším množstvím zázračných rostlinek, které vám pomůžou od všemožných nemocí. Jednou takovou je i Gurmar. Možná jste se s ním setkali pod jiným názvem.

Například ho můžete vyhledat pod názvy:

 •  – Gymnema sylvestre
 •  – Gurmarbooti
 •  – nebo také jako ,,ničitel cukru´´

Co je Gurmar?

gurmar-recenze U nás jí můžete mít pouze ve zpracované formě jako potravinový doplněk, protože se pěstuje převážně v Asii, Oceánii a v jižní Africe.

Než doputovala až k nám, tak byla známá hlavně v tradiční indické medicíně, kde je používána již tisíce let, takže to opravdu tak převratná novinka není.

Prodává se jako vše lék/potravinový doplněk. V některých případech je opravdu nápomocná, ale jak se uvádí, že vám vyléčí diabetes či jiné závažnější nemoci, tak buďte realisté, protože kdyby tomu tak opravdu bylo, lékaři by vám to 100% řekli.

Může vám pomoci s potlačením nebo ulevit od větších dávek léků, ale nebude to tak převratné jako vám řekne reklamní letáček.

S čím vám tedy Gurmar může pomoci?

Tato rostlinka má na vaše tělo i blahodárné účinky a může vám pomoci v mnoha ohledech.

Například:

 •  – podporuje trávení
 •  – zvyšuje odolnost vůči nemocem – posiluje obranyschopnost
 •  – snižuje hladinu krevního cukru
 •  – pomáhá proti migrénám a bolestech hlavy
 •  – podporuje funkci jater

Těch účinků je více, ale nemůžete očekávat kupříkladu s migrénou, že se párkrát napijete čaje nebo si vezmete tobolku a bude po problému. V nejlepším případě vám tak maximálně omezí bolest. Nečekejte zázraky, jsou věci, které prostě nevyléčí jen jedna rostlina.

Abyste zlepšili funkci svého těla, musíte pro to také něco udělat. Lépe se o sebe starat, zavést do svého jídelníčku i zdravou stravu, mít pohyb a obejít se bez škodlivých látek jako je alkohol, nikotin atd.

Čtěte také: http://www.bwy.cz/clanky/-15-gurmar-a-regulace-glukozy-v-krvi.html

Gurmar vs diabetes

gymnema-sylvestre Gurmar má opravdu dobré účinky na ustoupení cukrovky, ale ne na úplné vyléčení, což se můžete dočíst u některých přípravků.

Funguje totiž na principu, že vám snížuje hladinu cukru v krvi a tím pádem dochází k poklesu dávky inzulínu. Ale také záleží na tom, jaký typ máte.

Diskuze na diaforum.cz o účincích Gurmaru při diabetes >>

U horšího postupu diabetes, nemůžete očekávat žádné zázraky. V tomto případě se prostě musíte smířit s tím, že i Gurmar vám nepomůže.

Kdyby tomu tak bylo, určitě by se našel jeden lékař, který by vám jí doporučil na místo toho, abyste si museli podávat inzulín a měřit cukr.

Každopádně jakmile budete chtít výrobky ze zpracované rostlinky konzumovat, je nutné se poradit s vaším ošetřujícím lékařem.

Ti rozumnější prodejci, kteří se opravdu nechtějí jen obohatit na naivitě lidí, vám rovnou popíší produkty jako doplněk stravy a ne jako lék na všechno možné. Podle toho také budete vědět, kdo vás tahá za nos a kdo chce jen pomoci.

Jaké produkty si můžete vybrat?

Na výběr máte z několika možností. Nejvíce vyhledávané jsou tobolky (např. Brainway Gurmar) a hned za nimi se drží čaj, který usnadní práci těm, co neradi polykají prášky.

Určitě vás potěší, že po zakoupení těchto produktů nebudete muset sáhnout hluboko do kapsy, protože stojí jen pár korun (hlavně čaj).

Oproti tomu tobolky už jsou dražší, ale také se dají sehnat dobře. Stačí jen kouknout na srovnání značek, obsah je stejný, ale platíte pak velké částky jen za značku.

Nepřehlédněte:  Spalovače tuků recenze

Na závěr mám pro vás malý tip. Pokud se rozhodnete, že to chcete vyzkoušet, tak nebuďte překvapení, že pod pojmem Gurmar nic moc nenajdete. Na trhu jsou tyto výrobky označovány jako Gymnema sylvestre.

VAŠE HODNOCENÍ

1 komentář
 1. Odpovědět
  Marketa Kovacova před 2017/07/14

  Jedna se o přírodní latku, kterou si žádná farmaceutická firma na svete nesmí patentovat, tudíž na tom nikdo nevydela.Na inzulinu ano, tam se točí obrovské částky..proto vám ji žádný lékař nedoporuci… ;-)

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo