H&M e-shop [recenze]

5

H&M je švédský oděvní řetězec, který má v naší zemi velmi silnou pozici. Nejen kvůli šíři svého sortimentu, který prodává od řady s označením kids přes pánské oblečení až po kosmetiku a bytové doplňky. Hodně v něm nakupujeme i kvůli tomu, že nám servíruje čerstvé módní trendy za přijatelné ceny. Navíc má jednoduchý a přehledný e-shop. A o něm bude dneska řeč.

Háemko je stálicí mezi obchody. Seženeme v něm šaty na večírek i na slavnostnější událost (kromě prémiových řad H&M běžně spolupracuje se známými módními návrháři na limitovaných kolekcích). Nakoupíte v něm ale i slušivé plavky k bazénu, nebo kabáty, které nás zahřejí i v té největší zimě.

V podstatě se dá říct, že cokoliv potřebujete, to během nákupu v H&M e-shopu najdete. Má totiž kategorii i pro kosmetiku, nebo třeba pro boty. 

Jelikož současná situace nákupům v kamenných obchodech moc nepřeje, mrkneme se na to, zda pro vás bude mít využití online e-shopu H&M nějaké zjevné výhody.

Co na něm hledat?

H&M e-shop vás mile překvapí šíří svého sortimentu. Kromě kompletní dámské sekce oblečení, bot a doplňků si v něm vyberou i muži. U čerstvých maminek je hodně populární i dětská sekce, která dokáže uspokojit jejich poptávku po trochu větším kojeneckém a batolecím oblečení za přijatelnou cenu. (Protože, jak víme, ne všechny děti rostou přesně podle tabulek. Když jsou daleko před svými vrstevníky, může to být z hlediska číslování problém.) 

Zajímat by vás ale mohla i kategorie menu, která je speciálně vyhrazená pro značku DIVIDED. Při důkladnějším brouzdání narazíte (na aktuálně probíhající) spolupráci s návrhářkou Simone Rocha, nebo na sekci Premium selection. (Která sice není tak dostupná, ale zato vás rozmazlí kvalitnějšími materiály a nadčasovějšími/elegantnějšími střihy.)

Oblečení

V kamenném H&M alespoň jednou nakupoval každý, takže si nejspíš umíte představit, jakou kvalitu můžete očekávat od zboží, které je vystavené v e-shopu. Z našeho úhlu pohledu je naprosto dostačující. V případě, že investujete do fast fashion trendů, lze očekávat, že kousky z nich budou dosahovat trochu menší kvality. (Protože se předpokládá, že se móda zase brzy změní.) Když ale budete mít štěstí a budete důkladně prozkoumávat štítky, koupíte si vlněný svetr, který doopravdy hřeje (a který vám vydrží několik let), nebo kvalitní krajkové, domácí či spací prádlo. 

H&M HOME

To, že jsme posledních několik měsíců trávili ponejvíce doma se odrazilo na zvýšené chuti některých z nás investovat do zvelebování prostoru. Proto na e-shopu H&M najdete i sekci H&M HOME, ve které nakoupíte svíčky, dekorace, doplňky do koupelny a ložnice, nebo nádobí. Většinou jde o velmi elegantní, nebo o moderní designové kousky, za které utratíte o chlup víc než v některých jiných obchodech. Investice do bytových doplňků a nádobí se ale jednoznačně vyplatí. Zvlášť, pokud máte vkus, který se do jisté míry odlišuje od toho, který je u většinové společnosti v módě. (Bohužel, H&M HOME je u nás jen na pár místech, takže pokud nechcete cestovat, budete si muset vybrat pouze online.)

Výprodeje a slevy

Na H&M e-shopu budete mít neustálý přístup k aktuálním výprodejům a slevám. Co vnímáme jako velmi pozitivní je to, že u dětské sekce lze vyhledávat podle pohlaví a stáří dítěte. V rozbalovacím menu slev jsou zahrnuté i slevy v H&M HOME, které jsou rozdělené podle místností. Když se stanete členem, také můžete čerpat 10% slevu na nákup. Členství vám také umožní sbírat body za nákup, které lze posléze uplatnit. Takže je určitě dobré o jeho sjednání alespoň trochu přemýšlet.

Možnosti platby a vrácení zboží

Nákup uhradíte hotově, kartou nebo dárkovou kartou. Za normálních okolností máte nárok vrátit zboží do 30 dní od nákupu. Při speciálních akcích, o kterých H&M e-shop informuje už na úvodní stránce, se může doba vrácení prodloužit až na 100 dní. Také počítejte s tím, že vám bude z ceny vráceného zboží odečteno 109,-, což odpovídá nákladům e-shopu za vyřízení všech náležitostí. 

Recenze a zkušenosti ostatních

Většina lidí, kteří na e-shopu H&M nakupovali, hodnotí své rozhodnutí kladně. Vyhovovala jim rychlost doručení, kvalita zboží a komunikace ze strany prodejce. Objednané zboží je navíc stejně kvalitní jako to, co se prodává v kamenném obchodě. (Takže i odpovídá obrázkům.) 

Samozřejmě, občas se najde někdo, kdo není se službami e-shopu H&M spokojený, ale jedná se jen o výjimky, které by vás neměly od vašeho záměru odradit.

Jaké zkušenosti máte s nakupováním na e-shopu H&M vy osobně?

Nepřehlédněte:  Air bank recenze - zkušenost s bankou

 

H&M e-shop [recenze]
5 (100%) 2 hlasů
Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo