IQOS – elektronická cigareta bez kouře [recenze]

7
Aktualizováno

Kouření je velká neřest, které podléhá stále mnoho z nás. Proto se proti kouření snažíme bojovat. Zakázalo se kouření na veřejných místech a v restauracích. Výjimku nemají ani elektronické cigarety, i když jsou zajímavou alternativou. Jednou z těch skutečně unikátních je elektronická cigareta Iqos.

Iqos je elektronická cigareta bez kouře. Princip klasické elektronické cigarety je, že kuřák nejprve nasaje dávku nikotinu a par, které pak vyfoukne. Vypadají jako kouř, ale ve skutečnosti nejsou cítit a nikoho neobtěžují. Díky tomu jsou elektronické cigarety tak oblíbené.

Jak funguje elektronická cigareta IQOS?

Elektronická cigareta Iqos je zcela unikátní novinkou. Liší se právě tím, že ji sice mohou kuřáci používat jako klasickou elektronickou cigaretu, ale s jedním opravdu velmi výrazným rozdílem. Mají totiž pocit, že kouří fakticky reálnou cigaretu, která ale při tom nijak nekouří.


Vtip je v tom, že zde nedochází k žádnému hoření a tvorbě dýmu. Jakmile kuřák nasaje svou dávku nikotinu a pak ji vydechne, u úst se žádný kouř netvoří, pouze pára. Na druhém konci kouř nestoupá i přes to, že uvnitř důmyslného zařízení je umístěna téměř klasická cigareta. To zaujme na první pohled.

Iqos

Z čeho se elektronická cigareta IQOS skládá?

Konstrukcí se výrazně neliší od běžných elektronických cigaret, které dnes koupíte na trhu. Pokud se podíváte na 3 hlavní součásti, ze kterých se IQOS skládá, jedná se o tyto:

  • ohřívač s keramickým povrchem
  • elektronika v podobě plošného spoje
  • baterie

Na rozdíl od klasických e-cigaret se uvnitř nenachází tekutina neboli liquid. Součástí inovativní elektronické cigarety je to, co připomíná cigaretu klasickou. Má v sobě několik filtrů a vevnitř jsou i speciálně upravené tabákové listy. Jde o elektronickou cigaretu, ve které je klasická, lehce modifikovaná cigareta.

Nepřehlédněte:  Vasky: recenze

Jak e-cigaret Iqos funguje?

Iqos využívá zcela unikátní technologii související s nižší teplotou. Zde probíhá jenom ohřívání dané vnitřní cigarety na určitou teplotu tak, aby se z upravených tabákových listů mohl uvolnit nikotin, ale nevznikal obtěžující dým. Podle hodnocení princip funguje.

Jaké jsou výhody cigarety Iqos? Recenze Iqos.

Z cigarety Iqos nevychází dým, při tom jde o kouření skutečného tabáku, použití je snadné a cena okolo 1 700 Kč včetně 10 krabiček Hertz se dá snést. Náplně vyjdou na 80 – 100 Kč, podobně jako běžné cigarety v trafice. Takže neušetříte. Můžete ale kouřit zdravěji a neobtěžovat okolí. Navíc nebudete páchnout kouřem. To je velký bonus.

Zda jsou tyto e-cigarety zdravější, se asi zase budeme roky přít. Je ale fakt, že design je super, chuť je mnohem lepší, než u liquidu a kouření se více podobá klasickým cigaretám. Pokud ván nejde o to, za každou cenu ušetřit, ale zaujmou vás ostatní přidané hodnoty Iqos, určitě jej doporučujeme.

A jak jste s IQOS spokojeni Vy?

Máte vlastní zkušenost s e-cigaretou Iqos?

Podělte se o to s ostatními.

IQOS – elektronická cigareta bez kouře [recenze]
4 (80%) 6 hlasů

Štítky:

3 Comments
  1. Bohužel i já musím souhlasit. Kvalita cigaret není dobrá. Ale jinak jsem spokojen.

  2. Jirka.
    No ano, mám stejné zkušenosti…..

  3. Elektronická cigareta IQOS 3 je super. Náplně HECHT, jsou ale nekvalitní a každá jinak táhne. Buď jsou více vlhké, nebo přeschlé, nebo jsou moc nacpaná, nebo málo nacpané, a to vše se najde v jedné krabičce po 20ti ks.
    To vše, ale kazí jméno IQOS.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo