Jak působí lék Mirtazapin

0

Léků na deprese je dostupných v dnešní době až nezvykle mnoho, právě tyto duševní stavy se dají označit za civilizační chorobu jednadvacátého století.

Jedním z takových léků, které mají ověřenou vysokou účinnost klinickým testováním, je například Mirtazapin. Tablety, které napomohou klidnějšímu spánku, ale také zaberou například na nechutenství.

Jak mirtazapin působí

Mozek díky jejich působení uvolní více chemických látek, které odpovídají za duševní klid a pohodu, jako je například serotonin a noradrenalin.

Účinek je nepoměrně rychlejší, než u jiných druhů antidepresiv. Nicméně, buď jak buď, tento lék je možné užívat jen na lékařský předpis.

Důležité je totiž, aby se dávkovalo s ohledem na zdravotní stav, správné dávkování pak může určit jen ošetřující lékař.

Mirtazapin-zkusenosti

Mirtazapin a nežádoucí účinky

Při příliš velkých dávkách se dostaví prudká únava, a ačkoliv je používání právě Mirtazapinu prosto vážných vedlejších účinků, je pochopitelně pro adekvátní léčbu nutný odborný dozor.

Antidepresiva začnou zabírat až zhruba po dvou týdnech a užívají se nejméně po dobu půl roku. V některých případech je nutné brát takzvanou udržovací dávku.

Co dalšího však zabírá na deprese? Samozřejmě, léky jsou u těžkých případů hodně klíčové. Existuje však mnoho faktorů, jež je třeba zohlednit a některé z nich mohou být i hodně důležité.

Genetické dispozice nezměníme, ale co třeba působení světla či škodlivé návykové látky? Právě tady se totiž dá dělat opravdu dost.

Důležité také je, se během léčby příliš nestresovat, tedy pokud to jen trochu jde. Pomůže i adekvátní psychoterapie, nutnost probrat s pacientem do hloubky jeho konkrétní problém je opravdu velmi důležitá. Dobrá psychohygiena nasměruje každého na správnou cestu, ukáže dotyčnému, jak žít, aby se deprese už nevracely zpět.

Nepřehlédněte:  Čaj Nervan

Máte zkušenosti s lékem Mirtazapin? Podělte se o ně s námi v diskuzi, děkujeme.

10 komentářů
 1. Reply
  Jana 2018/04/25 at 19.08

  Beru7,5mg přesto jsem unavená a štípou mě oči i kůže,zvláštní pachuť v ústech,.Máte někdo takové taky takové potíže?

 2. Reply
  Josef 2017/12/17 at 1.01

  Od té doby co užívám Mirtazapin usínám a spím bez problémů. I při probuzení během noci ani
  po ukončení spánku necítím žádnou malátnost..

 3. Reply
  Simona 2017/05/09 at 17.50

  Užívám jeden měsíc, na depresi, úzkosti, spojené s nechutenstvim a nespavosti. Užívám 15mg vecer. Zabralo to hned první nic, spím a v šest ráno při budovu vstávám odpočatá , ani nemusím cely den kafe. Chut k jídlu se vrátila, pravda i větší, za měsíc 3 kg nahoru, hlídám se pro jistotu, ale ještě 3 kg mi chybí do me běžné váhy. Hodně jsem právě zhubla díky relapsu deprese. Uvidím, zda to takhle půjde i dal, jen se bojim, zda se mi pak podaří lék vysadit.

 4. Reply
  Robert 2017/05/06 at 12.58

  Mirtazapin zacinam brat a citim se hned mnohem lepe.

 5. Reply
  l 2017/04/15 at 21.36

  ja beru mitrazipine uz rok a stale mam poruchy spanku prestoze jsem stale ospala. nervozni jsem stale. nyni pres dva mesice nekouřím a jsem uplne protivna

 6. Reply
  anonymka 2016/11/03 at 14.48

  Kdysi jsem brala půlku asi týden a pak jsem ho dobrovolně vysadila. Usínala jsem i ve stoje, v noci jsem měla dvakrát přelud.

 7. Reply
  Jana 2016/08/20 at 0.22

  Uzivam mirtazapin skoro rok a pribrala jsem 14kg ale uz to jde pomalu dolu aniz bych proto neco delala..

 8. Reply
  Andrea 2016/06/18 at 18.47

  Dobrý den,kdy odezní únava po mitrazapinu?beru 2 den půlku a jsem strašně utahana

 9. Reply
  Linda 2016/05/05 at 0.35

  Užívala jsem Mirtazapin jako doplňující lék na panickou poruchu, za týden jsem přibrala 4 kg, hlavně večer na mě chodila šílená žravost, že jsem jedla i to, co bych normálně nejedla. Dávku mám sníženou na 1/4 tbl. večer, je to už půl roku a nepodařilo se mi nabraná kila shodit.

 10. Reply
  Hana 2016/02/09 at 15.37

  Trpěla jsem nespavostí, usínala kolem druhé hodiny ranní. Užívám, krom jiných léků, půl tablety Mirtazapinu na noc a usínám v pohodě kolem 22.hod.

Sem napište vaši recenzi

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Vytvořit nový účet
Resetovat heslo