Jaké termínované vklady mají nejlepší úroky

2
Aktualizováno

nejvyhodnejsi-urok-terminovany-vklad Velmi často se v oblasti financí zaměřujeme spíše na úvěrové produkty a už dlouhou dobu jsem se nepodívali na to, koho oslovit v případě, že chcete svoje peníze začít spořit.

Proto se právě dnes v tomhle článku podíváme na to, jak nejvýhodněji spořit, ať už vašim dětem, nebo jen krátkodobě.

V poslední době se kvůli legislativním změnám hovoří velmi často o termínovaných vkladech, které jsou totiž velmi obvyklou a často také nejvýhodnější cestou, jak lidé svoje finanční prostředky ukládají.

Banka nebo kampelička?

Stejně jako v případě půjčování peněz, tak v i u spoření existují vlastně dvě hlavní sféry, kde působí instituce, u nichž si můžete svoje peníze spořit. První sférou je oblast bankovních domů, které klientům nejčastěji nabízí spořicí úvěry.

Druhou sférou jsou potom družstevní záložny, kde jsou naopak využívanější termínované vklady a to především proto, že je to
vlastně jedna z nejvýhodnějších investic, co se týče poměru rizika a výnosu.

K tomu, abyste se mohli správně rozhodnout a zvolit si spořicí produkt, je samozřejmě potřeba znát rozdíly mezi spořicím účtem a termínovaným vkladem.

Co je to spořicí účet?

Spořicí účet je vlastně takový vylepšený bankovní účet. Rozdíl oproti klasickému bankovnímu účtu spočívá v tom, že zde máte výhodnější úrokovou sazbu, takže se zde peníze zhodnocují mnohem lépe, než na vašem klasickém osobním či firemním účtu.

Zároveň ovšem nejste nijak omezeni a na vaše finanční prostředky, které máte na tomto spořicím účtu uloženy, si můžete kdykoliv sáhnout a vybrat je.

Co je to termínovaný vklad?

Termínovaný vklad je investiční produkt, který je určen pro ty, kdo to myslí se spořením opravu vážně. Pokud se rozhodnete spořit touto formou, vložíte určitou částku do banky či spořitelny (vklad) a určíte si dobu, po kterou chcete spořit (termín).

Tím, že zvolíte období, po které chcete spořit, si zároveň nastavíte limit, do něhož není možné s finančními prostředky manipulovat (respektive můžete, ovšem za poplatek). Ve většině případů bývá nejkratší dobou pro termínovaný vklad jeden rok, avšak mnohem využívanější je spoření na 2 roky nebo na 5 let.

Nepřehlédněte:  Sirdalud - recenze a diskuze

Které spoření je nejvýhodnější?

srovnani-terminovane-vklady Teď, když už znáte rozdíly mezi termínovaným vkladem a spořicím účtem, by vás určitě zajímalo to hlavní – kde dostanete za vaše uložené úspory nejvíce peněz (formou výnosů). Výši výnosu určuje úroková sazba, kterou vám banka či družstevní záložna může nabídnout.

Nejvyšší úrok v roce 2016 (ovšem platí to i pro předchozí roky) můžete získat rozhodně díky termínovanému vkladu.

Termínované vklady nabízí vždy mnohem výhodnější a vyšší úroky, které navíc rostou s dobou spoření. Platí zde pravidlo, že čím delší dobu vkladu zvolíte, tím vyšší úrokovou sazbu získáte (rozdíl může být i několik procent).

Srovnání termínovaných  vkladů

Každý z nás chce určitě získat z úspor co nejvyšší výnosy a proto je potřeba udělat si srovnání družstev, která termínované vklady nabízí a porovnat si výši nabízených úrokových sazeb. V dnešní době naštěstí existuje několik objektivních finančních portálů, kde taková srovnání najdeme.

5 nejvýhodnějších termínovaných vkladů podle výše úroku

 1. Termínovaný vklad ANO PRO zhodnocení
 2. Termínovaný vklad Artesa Standard
 3. Termínovaný vklad od Creditas
 4. Termínovaný vklad – Peněžní dům
 5. Termínovaný vkladový účet od J & T BANKA

Nejvýhodnější termínovaný vklad je tedy od spořitelního družstva ANO, jejichž nabídku si lze prohlédnout na adrese www.anosd.cz.

Spořitelní družstvo ANO

Spořitelní družstvo ANO vychází ve všech přehledech a srovnáních rozhodně nejvýhodněji. Jejich maximální výše úroku je dokonce až 3,6 % p.a., což je nejvyšší nabízený úrok v Česku. Pomocí jejich online kalkulačky si hned můžete spočítat, kolik byste při vaší investici vydělali na výnosech.

Příklad investice formou termínovaného vkladu od družstva ANO:

 • investovaná částka 100 000 Kč
 • doba spoření 3 roky
 • úrok 3,10 % p.a.
 • vaše celková úspora 107 905 Kč
 • celkový výnos 7 905 Kč

Jestliže byste investovali částku 100 000 Kč na 3 roky, mohli byste nakonec vybrat částku 107 905 Kč a váš čistý výnos by byl 7 905 Kč.

Pokud tedy přemýšlíte o uloženích svých volných finančních prostředků a víte, že je pár let nebudete potřebovat, doporučujeme vám zvolit nejvýhodnější termínovaný vklad – ten od spořitelního družstva ANO.

VAŠE HODNOCENÍ

3 Comments
 1. Chybička se vloudila – úroková míra je samozřejmě 3,6%, nikoliv 306.

 2. Bylo by fajn aktualizovat článek – my totiž mámě nově u ANOsd uzevřený termínovaný vklad na 306% p.a.

  Zanechte své hodnocení nebo dotaz

  Register New Account
  Obnovit heslo