Kapky a tobolky Rowatinex

2

Trpíte častými onemocněními močových cest? Kromě toho, že trávíte asi hodně času v lékařské ordinaci, určitě také znáte lék Rowatinex.

Dvacet tobolek tohoto léku dostupného ve volném prodeji vyjde na zhruba 150 korun. Prodává se i ve formě kapek, za deset mililitrů roztoku zaplatíte kolem 170 Kč.

rowatinex-recenzeJde vlastně o směs terpenů, která zvýší vylučování moči, tlumí křeče a umožní zdárnou likvidaci ledvinových či močových kamenů.

Při překrvení ledvin nebo chronickém zánětu močových cest jde o takřka nezbytného pomocníka…

Recenze na internetu jsou veskrze pozitivní

Doporučení? Ano, pár jich ve světě českého internetu určitě najdete, je ale pravda, že příliš rozsáhlé reference bohužel nejsou k mání.

Jisté však je jen to, že lék prakticky neomylně zabírá – a to je u tohoto ožehavého a nepříjemného zdravotního problému určitě hlavní. Užívá se třikrát až čtyřikrát denně jedna tobolka před jídlem, děti do čtrnácti let mají poloviční dávkování (a děti do šesti let by neměly tento lék užívat vůbec).

Kapky se užívají čtyřikrát denně, přibližně tři nebo čtyři kapky na kostku cukru nebo kus sucharu před jídlem (děti mají opět poloviční dávkování).

Kontraindikace nejsou prakticky známy, Rowatinex se nedoporučuje jen kojícím ženám a také těm, které jsou zrovna v prvním trimestru těhotenství.

Pokud trpí pacient opakovanou a velmi těžkou kolikou spojenou se zástavou močení, nesmí tento lék rovněž užívat – podobné problémy však naštěstí nejsou příliš častými.

Výrobcem tohoto léku je společnost Rowa Pharmaceuticals LTD., sídlící v irském městě Bantry. Vedlejší účinky?

Ty jsou opravdu velmi vzácné, je však důležité si pohlídat, jestli berete ještě nějaké jiné léky – Rowatinex by se totiž neměl používat současně s léky na srážlivost krve. V ojedinělých případech způsobuje lék alergickou kožní reakci, někdy také nevolnost nebo žaludeční obtíže, zvláště v případech nesnášenlivosti na určitou složku léku.

Nepřehlédněte:  Seropram na úzkost

Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Reset Password