Kia Sportage recenze

1

Kia Sportage prošla na jaře 2014 modernizací spíše v podobě skrytých změn. Zvenku nové provedení málokdo pozná. Pár inovací se ale odehrálo v oblasti výbavy a zejména podvozku, což přináší zásadnější změny v jízdním projevu tohoto vozu. Kia Sportage vyhovuje střednímu proudu. Jde o vzhledově zajímavý, poměrně prostorný vůz. Toto SUV v ceníku najdete ve 12. verzích s pohonem pouze přední nápravy a 7 provedení s pohonem 4×4. Kia jde cestou nejmenšího rizika a přináší na trh právě to, o co je největší zájem. Poměr pořizovací ceny a výkonu auta je u Kia Sportage velmi dobrý.

Motor

Turbodiesel je z hlediska výkonu 85 kW/116 k nejslabším motorem v nabídce. Benzinová 1.6 je o 20 koní výkonnější a vykazuje z hlediska nejvyšší rychlosti a zrychlení lepší výkony. Oproti benzinové verzi stojí o 50 000 Kč více. Pro klidné a rozvážné řidiče, kterým nevadí méně pružné zrychlení, což se projeví hlavně na dálnici, kdy je nutné přeřadit díky dlouhým převodům, které jsou výsledkem honby za emisemi. Spotřeba vás ale potěší.

kia

Benefity

Kia Sportage nabízí velmi tichou jízdu a zásahy do odladění podvozku autu prospěly při rychlejší jízdě. Je příjemně stabilní a komfortní při rychlejší jízdě po okrskách i na dálnici. Pro běžné ježdění jde o super společníka. Dlouhé převody snižují spotřebu. V kombinaci jízdy po dálnici i ve městě se dostanete na solidních 6,4 l/100 km, při klidném stylu i k hranici 6 l/100 km. Ve městě byste neměli překročit v průměru 7 l/100 km.

Prostor, výbava a vzhled

Změny vzhledu jsou znát při jízdě, auto se lépe ovládá a je jistější. Čeká vás dobrá nabídka vnitřního prostoru, kdy auto lehce přesahuje 4,4 m a je přijatelné i pro městský provoz. Rodina se do auta poskládá velmi dobře, kufr má solidní objem 465 l a vyzdvihnout lze i šířku mezi podběhy. Zavazadlový prostor skrývá plnohodnotnou rezervu. Tento model má solidní rejd a běžnou manévrovatelnost. Nevýhodou je trochu ztížený výhled vzad při couvání z řady kolmo parkujících aut kvůli nízkému zadnímu oknu a masivním C-sloupkům karoserie.

Nepřehlédněte:  Injekční lipolýza

kia

Kategorie SUV a recenze Kia Sportage

Pokud jde o auta kategorie SUV, většina z nich se ocitá mimo finanční možnosti mnoha zájemců. Jestliže nevyžadujete rychlý pohon všech kol a dynamické vlastnosti, za které si musíte připlatit, je to dobrá volba. Tento model bude vyhovovat ženám, rodinám s dětmi a starší generaci pro svůj snadnější přístup dovnitř. Vyhoví i mužům, vyznavačům bezpečné jízdy, kteří potřebují dobrý vůz. Přijatelné jsou i provozní náklady a záruka na 7 let. SUV v této rozměrové kategorii v levnější ceně asi nenajdete. Kia Sportage je dobrou volbou. Nejlevnější je benzinový motor 1.6 GDI, tedy 135 k, za 449 980 Kč. Turbodiesel stojí v základní výbavě Active od 499 980 Kč a vždy je kombinován jen s pohonem předních kol. Lze k němu vybrat libovolnou výbavu. Zajímavé jsou úrovně Comfort za 514 980 Kč anebo vyšší úroveň Exclusive.

Kia Sportage recenze
3.6 (71.11%) 9 hlasů
1 komentář
  1. Nepovedené auto.
    Žere víc než 10 litrů, hlučné, jízdní vlastnosti na úrovni žigulíku.
    Ostatní modely Kia jsou na tom podobně.
    Náhradní díly drahé.
    Nedoporučuji ke koupí.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo