Kloubin recenze – speciální kloubní výživa pro lidi a má zkušenost s ním

16

Ať již hledáte zkušenosti s doplňkem stravy Kloubin, informace o kloubní výživě nebo se snažíte udržet klouby ve zdravém stavu jste na správném místě! Tentokrát se podíváme na doplněk stravy Kloubin. Z čeho je složený? Jak tyto látky fungují? Proč jsem si ho vybral? Jaké bylo doručení? Tipy jak si zvyknout na dávkování. A jaké byly mé zkušenosti s užíváním? To vše se dozvíte v mé recenzi!

Nikdy jsem si neříkal, že bych něco nemohl, a často jsem se snažil vše zvládnout. Ale jak jsem dříve či později zjistil, věk mě začal omezovat v mém zdravém pohybu. Teď je mi už 56 a bolest kloubů je otřesná. Pokaždé, když jsem šel ven bolely mě klouby, tak moc, že jsem to prostě musel vzdát. A kolena jakbysmet! Nemohl jsem se na sebe ani podívat. Tak moc mě tohle dokázalo rozhodit, jelikož jsem se vždy hýbal rád. Často jsem tlumil bolesti kloubů Ibalginem, ale to mi nikdy moc dlouho nevydrželo, a tak jsem se rozhodl zkusit něco nového.

Jak jsem řešil bolesti kloubů

Našel jsem si, že za bolestí kloubu může být mnoho příčin. Ať už dědičné vady, infekce, nadváha, špatné držení těla, nedostatečný pohyb nebo nevyvážená strava.

Nadváhu nemám, tělo držím správně a hýbat se naopak chci! Ale nejde to, opravdu mě klouby bolí. Ovšem strava mě zaujala, protože na tom vskutku něco bude. Někdy prostě člověk nejí všechno, co zrovna klouby potřebují. A tak jsem se rozhodl lépe porozumět, co je potřeba k správnému udržení zdraví kloubů.

Vybízeli se výživové doplňky jako třeba Alavis, ale ten jsem už zkoušel od kamaráda a vadila mi na něm ta příšerná chuť, která se nedala ničím zajíst ani zapít a ještě k tomu mě z toho bolelo břicho. Byl to fakt hnus. Chtěl jsem dát přednost něčemu, kde nemusím řešit žádné složitosti, třeba kapsle nebo tablety.

Mému přání vyhovoval doplněk stravy Kloubin, který mě zaujal především svým pestrým složením 11 přírodních látek a přijatelnou cenou. Rozhodl jsem se ho vyzkoušet a zakoupil 3 kusy, díky kterým jsem měl dopravu zdarma (doprava je zdarma již od 2 kusů).

Proč jsem zvolil Kloubin?

 • Doprava zdarma od 2 kusů,
 • výhodná cena,
 • narozdíl od Alavisu nemusím řešit chuť,
 • složení z 11 účinných přírodních látek,
 • vyrobeno v ČR,
 • žádný složitosti: doplněk stravy je v kapslích.

 

 

Cena Kloubinu

Kloubin stojí v řádech stovek. Aktuální cenu se lze dozvědět přímo na e-shopu Kloubin. Zákazníkům je nabízena množstevní sleva – čím více nakoupíte, tím levněji vyjde 1 kus Kloubinu.

Jak proběhlo objednání a doručení

Objednání proběhlo v pořádku na stránkách Kloubinu. Zakoupil jsem zde 3 kusy, které se mi zdály z možností nejvýhodnější. Dostal jsem díky tomu i dopravu zdarma (zvolil jsem DPD) a nemusel jsem víc řešit.

Dostal jsem oznámení, že byla objednávka přijata a hned druhý den odeslána, takže jsem se těšil až mi dorazí. Bohužel dopravce se trochu opozdil a došlo mi to až 3. den od objednání. I přesto jsem byl rád, že to šlo tak rychle.

Kloubin přišel zabalený v krabičce a já jsem neváhal ho otevřít. Uvnitř bylo vše, jak jsem si přál.

Kde koupit Kloubin?

Někoho by možná zajímalo, kde všude lze Kloubin zakoupit. Po důkladném hledání jsme nalezli pouze možnost přes oficiální e-shop Kloubin.cz. Zkušenosti s doručením jsou pozitivní, takže bychom v tomto e-shopu neviděli problém.

Kompletní složení Kloubinu

Výživová složka (množství v 1 kapsli) Referenční hodnota příjmu (1 kapsle)
Glukosamin sulfát 300 mg není určena
Chondroitin sulfát 150 mg není určena
Hydrolyzovaný kolagen typu I+II 20 mg není určena
MSM 100 mg není určena
Boswellia serrata extrakt (65% boswellické kyseliny) 50 mg není určena
Vitamín C 20 mg 25 %
Vitamín D3 2,5 μg 50 %
Vitamín K2 37,5 μg 50 %
Vápník (uhličitan vápenatý) 20 mg 2,5 %
Zinek (citrát zinečnatý) 5 mg 50 %
Stearan hořečnatý – rostlinný 5 mg není určena

Složení doplňku stravy Kloubin na krabičce

Jak jednotlivé složky Kloubinu fungují

Prvně se podíváme na glukosamin sulfát, jenž je hlavní složkou Kloubinu. Glukosamin sulfát se běžně vyskytuje v těle, je totiž nezbytným stavebním materiálem kostí a kloubních chrupavek. Přispívá k udržení hybnosti a pohyblivosti kloubů, příznivě ovlivňuje metabolické procesy v chrupavce.

Dále je zde chondroitin sulfát, který přispívá k udržení pružnosti a pohyblivosti kloubů a příznivě ovlivňuje metabolické procesy v chrupavce.

Kolagen typu I je nejrozšířenějším typem kolagenu v těle. Nachází se například v kůži, vazivu, šlachách i kostech. Kolagen typu II je na rozdíl od kolagenu typu I zastoupen i v chrupavce, kde má jeho specifická chemická struktura význam pro správnou funkci chrupavky. Kolagen obecně pak podporuje regeneraci chrupavky, podporuje správnou funkci kloubů, přispívá k zvýšení hustoty kostí a napomáhá je udržet pevné.

Nenechte se zmást chemickým názvem MSM, neboli metylsulfonylmetanem, protože je to organická síra, která se přirozeně vyskytuje například v ovoci, zelenině, mléce či obilí. Studie ukázaly, že MSM je účinná při snižování: bolesti kloubů, ztuhlosti i otoků v kloubech. Další přínosy MSM si lze přečíst v článku zde: 8 Science-Backed Benefits of MSM Supplements (anglicky)

Boswellia serrata, Kadidlovník pilovtý, je rostlina pocházející z Indie, jež může napomoci zmírnit záněty.

Vitamíny

Vitamín C přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci krevních cév, kostí, chrupavek zubů kůže i dásní. Dále přispívá k normální funkci imunitního systému, má pozitivní vliv na snížení míry únavy a vyčerpání.

O Vitamínu D3, který se nachází třeba v lososovi, pstruhu nebo mléku, je známo, že napomáhá posilovat kosti a svaly, zvyšovat imunitu, zvyšovat náladu a zlepšovat funkci srdce.

Vitamín K2 zvyšuje sílu kostí, zlepšuje jejich strukturu a zajišťuje správný pohyb vápníku v organismu, aby ho bylo dostatek v kostech a zubech, kde je potřeba.

Vápník a zinek

Vápník snad už všichni svými přínosy na zdraví známe. I přesto je opakování matka moudrosti, a proto tedy:

Vápník přispívá k:

 • normální srážlivosti krve
 • normální činnosti svalů
 • normální funkci trávicích enzymů

Vápník je potřebný k udržení:

 • normálního stavu kostí
 • normálního stavu zubů

Zinek přispívá nejen k normálnímu stavu kostí, vlasů, pokožky a nehtů, ale i k normální funkci imunitního systému, k udržení normálního stavu zraku, normální hladiny testosteronu v krvi či procesu dělení buněk.

Vedlejší účinky

U doplňků stravy se nemusíte obávat žádných vedlejších účinků. Je však třeba brát zřetel na to, že některá z látek obsažená v doplňku stravy může vyvolat přecitlivělost. Je třeba dodržovat doporučené dávkování a nepřekračovat tak doporučené množství.

Doporučené dávkování:

 • 1-3 kapsle denně,
 • užívat po jídle,
 • zapít čistou vodou,
 • není vhodné pro děti, kojící a těhotné ženy.

Užití po jídle zvýší celkovou vstřebatelnost a účinek aktivních látek.

Popisek Kloubinu z druhé strany včetně dávkování

Mé užívání Kloubinu

Výživový doplněk jsem začal užívat hned druhý den, co mi byl doručen. Dával jsem si jednu kapsli ráno po snídani a druhou po obědě, vždy jsem kapsle pořádně zapil vodou. Celkem jsem denně užíval 2 kapsle. Takhle by mi jedna krabička měla vystačit na jeden měsíc.

Po týdnu užívání jsem nepocítil výraznější změny. Klouby mě stále bolely. A pohyb, třeba když jsem si chtěl vyjít ven na procházku a sotva jsem ušel 2 kilometry, dokud jsem nezjistil, že už nemůžu jít dál, nebyl nic moc. Tak to bylo podobné i 2. týden. Stále jsem však zůstával v naději, že se účinek látek dostaví postupem času a musím jej brát pravidelně.

Narozdíl od Alavisu se dá říct, že jsem s užíváním neměl sebemenší potíže, protože je v kapslích a nemusel jsem řešit jeho chuť. Když jsem ho užíval nepociťoval jsem žádné vedlejší účinky jako třeba střevní potíže, pocit zvracení, či bolesti břicha. Zkrátka vše bylo v pořádku.

Tipy jak nezapomenout užívat kapsle u doplňků stravy

I když bylo dávkování Kloubinu docela jednoduché, stalo se to, že jsem párkrát zapomněl kapsli užít. Třeba po ránu mi to dělalo často problémy. Mám pro vás pár tipů jak jsem si s dávkováním doplňku stravy poradil:

 • Nastavte si budík nebo připomínku, která vám připomene kapsli užít (třeba na mobilu),
 • zmiňte se o tom někomu, kdo s vámi bydlí (mě pomáhala manželka, díky ní jsem skoro nikdy nezapomněl),
 • napište si papírek a dejte ho někam, kam často koukáte a nemáte šanci ho přehlídnout (já jsem si ho přilepil na ledničku),
 • dejte si doplněk stravy na místo, kde ho při jídle nepřehlédnete,
 • po čase si vytvoříte takový denní rituál, jako když si čistíte zuby, takže už na to nezapomenete (já jsem si zvykl asi za 2 týdny).

Po 3. týdnu užívání jsem začal pozorovat nepatrné změny, které mně rozveselily den. Když jsem chodil doma, tak jsem nepociťoval tak velké bolesti jako předtím, a když jsem si vyrazil ven na procházku, nebylo to vůbec špatné. Ušel jsem v klidu asi 5 kilometrů, do kopce z kopce, a s ženou jsem se radoval, že je mi zas o něco lépe. Navíc se mi trochu zmenšila bolest v kolenou, která byl o mnohé snesitelnější. Zároveň byly kolena méně ztuhlé.

1. měsíc užívání

Po 1. měsíci užívání doplňku stravy Kloubin jsem pociťoval tyto změny: méně mě bolely klouby, mohl jsem se více hýbat, cítil jsem se čilejšízmenšila se mi bolest v kolenou a kolena byly více uvolněné. I tak jsem stále pociťoval obzvláště o večerních hodinách někdy i větší bolesti kloubů, i když to nebylo tak hrozné jako předtím. Byl jsem rád, že mi skutečně doplněk stravy Kloubin pomáhá.

Další měsíc užívání jsem nepozoroval výraznější změny. Začal jsem si však zvykat, že klouby již nebolí tak jak dříve. K mému překvapení došlo až v polovině druhého balíčku, kdy jsem si začal uvědomovat, že mě klouby vlastně jen leckdy bolí, a to opravdu ve výjimečných případech. Co mě strašně motivovalo bylo i to, že jsem přestal řešit, jestli mě klouby budou bolet, nebo ne, a mohl si vyrazit za sportem, kamkoliv se mi zrovna zachtělo. Pocítil jsem velkou úlevu od bolesti kloubů!

2. měsíc užívání

Výsledkem 2. měsíce užívání bylo to, že se mi velmi ulevilo od bolesti kloubů, což mě dokázalo motivovat k tomu, abych se znovu hýbal jako předtím.

Při pokračování užívání doplňku stavy Kloubin jsem si zvykl na to, že už mě klouby tolik nebolí. Čas od času, třeba při delším výkonu, když jsem byl běhat, jsem pociťoval, že klouby stále pobolívají. To bylo ale především tím, že jsem klouby opravdu namáhal. Na druhou stranu, když jsem byl v klidu doma, nevnímal jsem žádný problémy. Ještě před začátkem užívání jsem cítil opravdu nepříjemnou bolest v kolenou, i když jsem jen nohou pohyboval a seděl jsem. Bylo to obtížné. Ale teď při konci užívání 3. balíčku pociťuji, že kolena přestali bolet nadobro! Stejně tak by se dalo hovořit i o ztuhlosti v kolenou, kolena jsou teď mnohem uvolněnější a lépe se s nimi hýbe.

3. měsíc užívání

Při pokračování v užívání posledního balíčku Kloubinu jsem si 3. měsíc zvykl na běžný styl života a mohl se hýbat, jak bylo třeba. Výjimka ovšem byla ta, že jsem při opravdu namáhavém a dlouhém pohybu pociťoval menší bolesti kloubů, ale jinak v klidu doma jsem nepociťoval vůbec žádné problémy. Také mi odešla i nepříjemná bolest v kolenou a kolena se mi zcela uvolnily, díky čemuž už nejsou ztuhlé.

Závěr

Jelikož jsem dávno na konci svého užívání mohu shrnout jak jsem byl s výživovým doplňkem Kloubin spokojený. Na začátku se mi zdálo, že mi Kloubin moc nepomůže, ale to jsem ještě moc nevěděl, že je třeba užívat doplňky stravy delší dobu. Nakonec se mi po pár týdnech užívání skutečně vylepšil stav mých kloubů, který jsem pocítil později hlavě tím, že se mi ulevilo od bolesti kloubů. Velkou výhodou bylo i to, že jsem se mohl hýbat bez omezení a mohl v klidu sportovat.

kolena následovaly klouby tím, že přestaly bolet a hlavně nebyly ztuhlé. Na závěr je dobré zmínit i to, že jsem stále pociťoval při náročnějším a delším pohybu problémy s klouby. Tím chci říct, že od Kloubinu nečekejte žádný elixír mládí, jak by si někteří mohli myslet, ale čekejte od něj poctivé a správné složení, které vám opravdu může pomoci s bolestmi kloubů a kostí, jelikož přesně tak to bylo u mě.

Z toho důvodu, že už to jsou 2. měsíce, co jsem přestal užívat výživový doplněk Kloubin, mohu i dnes říct, že i když se mé klouby o něco zhoršili, stále pociťuji pozitivní účinky látek obsažených v tomto doplňku stravy na mé tělo a zdraví.

 

 

Výhody a nevýhody

Výhody
 • Kloubní výživa pro lidi,
 • doprava od 2 kusů zdarma,
 • velká pestrost látek, které opravdu fungují,
 • látky obsažené v Kloubinu mi pomohly ulevit od bolesti kloubů,
 • lehké dávkování,
 • má kolena mě přestaly bolet a začaly být méně ztuhlé,
 • znovu jsem se mohl pořádně hýbat a sportovat,
 • zlepšení mého stavu kostí a kloubů jsem pociťoval i 2 měsíce po konci užívání doplňku stravy Kloubin,
 • přijatelná cena.
Nevýhody
 • při náročnějším delším pohybu stále pociťuji bolesti kloubů,
 • nutnost brát pravidelně a delší dobu,
 • vadilo mi, že jsem si musel brát kapsle stále dokola a někdy jsem na to zapomněl; nakonec jsem si ovšem zvykl.

 

Jaké jste měli zkušenosti s Kloubinem vy? Dejte nám to vědět do diskuze níže!

Kloubin recenze – speciální kloubní výživa pro lidi a má zkušenost s ním
4.1 (82.61%) 46 hlasů
23 Comments
 1. V 9 ráno objednány 4 balení a druhý den doma.

 2. Užívám dlouhodobě. Ze začátku kvůli bolesti kolen. Ty už ale zmizely úplně. Dál beru 1 kapsli jako prevenci aby se to nevrátilo.

 3. Už to beru přes rok a klouby stále nebolí.

 4. Osobně neužívám, ale kupovala jsem ho pro mámu a je sním spokojená.

 5. Já to beru spíše jako takovou prevenci před opotřebením kloubů, ale je pravda že při větší námaze necítím žádnou bolest. Před tím jsem nějaké menší náznaky občas pocítil

 6. Dnes jsem objednal , před objednávkou jsem na Heurece četl recenze na kloubní výživy a nakonec jsem vybral kloubin i když vlastně tam nebyl uveden. Rozhodl jsem se dle popisu a obsahu prospěšných látek na jejich stránkách. Je mi 60 let a jsem opravdu opotřebovaný, u obou kolen jsem měl přetrhané postranní vazy , na pravém plastiku vazu operací , levé už léčeno jen neinvazně 7 týdnů sádra. Operované koleno , permanentně bolestivé artroza 2 stupně a k tomu ještě vyhřezlá a zaseklá ploténka. Prášky na bolest ,žádné neberu tak dost trpím. Přesto se snažím sportovat, běhat nejde tak jezdím na inline bruslích snažím se co nejčastěji asi obden 22km. asi hodinu svižně co to jde. Pak sotva pajdám. Rozhodl jsem se poctivě brát 3x denně po dobu 2 měsíců a pak dám zprávu jak to fungovalo-:)

 7. Je mi 43 let a běhám skoro každý den. Kloubin beru spíš jako prevenci, ale je pravda, že od té doby co si ho dávám, tak jsem nepociťoval vůbec žádnou bolest kloubu ani ztuhlost.

 8. Som veľmi spokojná s Kloubinom… pomáha mi..

 9. Vybíral jsem podle složení a Kloubin se zdál asi nejlepší na trhu. S dalšími výživami zkušenost nemám, ale po měsíci užívání je poznat určitá úleva od bolesti. Tak jen doufám, že se to nevrátí. Ale jestli to takhle půjde dál tak budu s výrobkem spokojen. Nic negativního jsem asi nezpozoroval.

 10. Doruceni bylo opravdu hned druhy den od objednani.

 11. zaujimala by ma percentualna vstrebatelnost.

 12. Kloubin užívám 4 měsíce. Je možné užívat Kloubin bez přestávky celý rok? Objednala bych největší balení.

 13. Může se Kloubin užívat celoročně?

  • Já beru už 5. měsíc v kuse a bez problémů. Tuším, že přestávky se dělat nemusí a může se užívat preventivně pořád.

 14. Kloubin užívám 1 tabletu denně už 4 měsíce, Je možné užívat tuto dávku i nadále neomezenou dobu, nebo je třeba užívání Kloubinu na čas přerušit?

 15. Rozhodně to není „všelék“ ale pomohl kloubin pomohl opravdu moc. Chvílemi jsem měl problémy i při běhu na 2 kilometry a nedalo se to.

  Největší změna se dostavila při dobírání druhé pixle. Jak říkám, není to všelék ale bolesti se opravdu hodně zmírnily a už zase mohu normálně rekreačně sportovat i ve svém věku. Co se týče doručení a komunikace tak bylo vše v pořádku. Balíček přes GLS dorazil opravdu rychle.

 16. RODICE BYLI SPOKOJENI!

 17. Zatím beru 2 týdny a pociťuji lehké zmírnění bolesti.

 18. V minulosti jsem užívala samotné MSM, ale v Kloubinu kde jsou i další látky jsou ty účinky mnohem lepší.

 19. Dobrá kloubní výživa.

 20. z pocatku jsem nejake 3 mesice uzival 3 tablety denne ale nyni uz bolest ustala a preventivne uzivam 1 tabletu a bolesti se zatim nevratily….

 21. Kloubin uzivam preventivne. Kombinace 11 latek je podle me nejvetsi plus. Za dobu co to beru jsem necitil zadne bolesti jak kloubu tak ani svalu.

 22. trápila mě hrozná bolest kolene, beru Kloubin už druhý měsíc a bolest opravdu hodně polevila. mohu normálně sportovat i běhat, předtím jsem měl problém i s delší chůzí

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo