Kotvičník zemní

-1

Bylina, která je známá už dlouhá staletí hlavně v Asii, ale my jsme ji objevili vlastně teprve nedávno.

Výtečné afrodiziakum, zabiják únavy a lék na depresi, který může s úspěchem léčit i různé civilizační choroby. Tak přesně to by měl být kotvičník zemní.

Přezdívá se mu bylina třetího tisíciletí. Pěstovat lze samozřejmě i v domácích podmínkách v truhlíku či na záhonku, ideálně na chráněném místě.

Obvykle naroste až do jednoho metru výšky, sklízí se na začátku září – nejen rostlina, ale i všechny kořeny, vše se hodí.

A k čemu je vlastně kotvičník ještě dobrý?

Snižuje hladinu „špatného“ cholesterolu až o třetinu, působí i jako antisklerotikum, rozpouští močové kameny, ulevuje od srdečních potíží, zlepšuje činnost střev a působí i močopudně.

Kdo trpí špatnou srážlivostí krve, kotvičník se mu také může hodit. Kromě jiného čistí a léčí i játra, dnu a záněty ústní dutiny.

kotvicnik zemni A jak jsme si již naznačili, má pozitivní účinek na mužskou plodnost. Lidem nad čtyřicet let věku vnáší kotvičník do života nový elán. Zlepšuje život i diabetikům, působí rovněž i antiskleroticky a má prý až zázračně regenerační účinky na celý organismus.

Jak kotvičník užívat?

Můžete si udělat odvar, čaj či tinkturu, postup je poměrně snadný a zvládne jej každý. Bylinka se dováží z Číny nebo Indie a můžete si ji pěstovat jak doma, tak i pořídit ve specializovaném obchodě.

Nepřehlédněte:  Kotvičník stimuluje i pomáhá

A co kotvičník zemní a názory lékařů? Ti sami by přece měli určit, k čemu je nebo není tato původem východoasijská bylina prospěšná.

Zkušenosti uživatelů

Alena

Zkoušela jsem kotvičník z různých zdrojů. Nemohu posoudit účinnost, neužívala jsem je dlouhodobě – každopádně mne zarazilo, že i když se mělo jednat o stejnou rostlinu, tak při zachování stejného postupu přípravy měly odvary různé barvy (světlejší/tmavší) a taky chuť nebyla úplně stejná. Tak nevím.

Aleš

někdo věří bylinkám, někdo „doplňkům stravy“ – to je věc názoru, ale pančování kotvičníku kopřivou mi připadá z více důvodů jako nesmysl. Pěstuju kotvičník pro svou rodinu (a přátele a kdo si řekne) už 4 roky a všichni jsme spokojení. Koho však zajímá finanční stránka, musí se jednoznačně přidat k „bylinkářům“.

A jaká je vaše zkušenost s kotvičníkem?

Kotvičník zemní
2.4 (48.75%) 16 hlasů

2 Comments
  1. kotvičníkovou tinkturu užívám 10 díní .
    ůčinek jsem žádný nezpozoroval , je to drahá zkušenost.

  2. Bohužel po třech dnech užívání čaje se dostavila silná nevolnost a nechuť k jídlu. Proto sem čaj vysadila.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo