Mojemana [recenze]

0
Aktualizováno

Nemáte čas na pořádné jídlo, nebo byste chtěli přejít na zdravější životní styl? V tom případě jste už nejspíš někdy narazili na Manu. Co to vlastně je a zda se vyplatí ji zařadit do svého jídelníčku si povíme v dnešním článku. 

mojemana-recenze

Věda a technika jde neustále kupředu. Zatímco dříve bylo vrcholem zdraví chroupání syrového celeru a mrkve, dnes se obracíme na tekutou výživu. Ta má, podle výrobců, nahradit porci klasického jídla. Bez toho, aniž by se strávník ochudil o některou ze základních a pro život důležitých živin.

 Dbejte na bezpečnost nákupu: Manu nebo jakýkoliv jiný doplněk stravy doporučujeme kupovat v oficiálních e-shopech (často výhradních) distributorů nebo výrobců. Získáte záruku výborné ceny a především jistotu, že se jedná o 100% originální přípravek. ✅ Oficiální e-shop Mana.cz

A lidé na to slyší. Hlavně ti, kteří žijí hektickým způsobem života. (Například studenti vysokých škol, nebo jedinci s náročnou prací.) Případně také ti, kteří mají pocit, že klasické jídlo už je dávno out a nechtějí svůj zažívací systém zatěžovat trávením.

Jak si na trhu s tekutou stravou a výživovými doplňky stojí Mana? 

mana recenze O společnosti Mana

I když by se mohlo na první pohled zdát, že je ✅ Mana zahraniční vynález, skutečnost je taková, že pochází z našeho rodného rybníčku.

Na trhu je přítomná od roku 2014. S nápadem na její stvoření přišel Jakub Krejčík, který tímto krokem reagoval na tragický způsob úmrtí svých prarodičů. (Zemřeli na rakovinu.) V pozdějších fázích nemoci totiž nebyli schopní přijímat běžně podávanou stravu, což mohlo negativně ovlivnit jejich následující zdravotní stav.

 

Proto založil společnost Heaven Labs, s. r. o. a začal se zabývat vývojem jídel v prášku, které lze lehce transformovat na nutričně vyvážený nápoj. Samotný název Mana (i název společnosti) odkazuje na božskou manu, kterou známe z Bible.

Proč zrovna Mana?

Musíme uznat, že ✅ Mana má na první pohled velmi chytlavý a moderní marketing. Alespoň, pokud smíme soudit z toho, jak na nás působí prezentace firmy i výčet důvodů, proč byste jí měli dát (alespoň jednou v životě) šanci.

mana prášek

Mana pracuje na: 

 • Udržitelném výrobním řetězci
 • Produktech, které utuží vaše zdraví a vylepší váš výkon
 • Tom, aby produkty byly použitelné v každodenním životě

Také deklaruje, že všechny výrobky byly klinicky ověřeny a schváleny (EFSA). K výrobě používá jen ty nejmodernější hi-tech postupy a všechny výrobky jsou zaštítěné vědeckými výzkumy.

TIP na produkt – Mana Drink mana drink recenze

Jídlo ve formě nápoje

✅ 12 jídel, 330 kcal v 1 porci
✅ 42 esenciálních živin
✅ Nová receptura Mark 6

Mezi hlavními důvody, proč byste měli Manu (podle výrobce) vyzkoušet patří: 

 • Cenová dostupnost (denní náklady na jídlo nepřesáhnou 200,-)
 • Sytivost
 • Úspora času
 • Nízká uhlíková stopa

Zdravotní benefity Many

Mana říká, že její produkty mají až 161 pozitivních účinků na vaše zdraví. Kromě toho, že mají být prospěšná pro mozek mají vliv i na stav tělesné energie, rychlost metabolismu, zdraví a sílu svalů a kostí, imunitní systém, krvetvorbu, vlasy a nehty, sliznice, srdce, zrak a na mnoho dalších.

 

S každou porcí byste do sebe měli dostat až 14 vitamínů, 24 minerálů a obrovskou nálož vlákniny. To vše s nízkou hladinou sacharidové zátěže. Mana je navíc vhodná i pro vegany. Všem uživatelům pak dodá vysoké množství bílkovin. (Z ovsa a sóji.)

Nepřehlédněte:  Vizarsin zkušenosti [recenze]

Mana výrobky

Na první pohled to vypadá dobře. Neznamená to ale, že budete do konce života odsouzení ke konzumaci tekutiny bez chuti a zápachu? Naštěstí pro nás (úplně) ne.

moje mana

Mana vyrábí: 

 • Drinky
 • Prášek
 • Ochutnávkové sety
 • MANABURGER

Co se týče drinků a prášků, ty jsou dostupné v příchutích, jako Origin (neochucený), Love (jahodový), Sunlight (tropické ovoce), Dream (čokoláda).

MANABURGER je pak nutričně kompletní, plně rostlinný burger, který se vzhledově, ani chutí nijak neodlišuje od klasických hamburgerů, které si objednáte v hospodě.

Složení jednotlivých produktů

Mana Drink (Origin) obsahuje lipidy z mořské řasy, disacharid z bílé řepy, beta-glukany z ovesné vlákniny, lipidy ze lnu, lipidy ze slunečnice, oligosacharidy z kukuřice, izolovanou bílkovinu ze sóji, lecitin ze sóji, lipidy z řepky a lipidy z kokosu.

Mana Prášek (Origin) obsahuje to samé. Jen jeho cena je trochu jiná než ta, kterou zaplatíte za nápoj.

MANABURGER toho má v sobě podstatně více. Mezi jeho hlavní složky patří voda, proteiny z hrachu, řas, mungo klíčků, konopí a hnědé rýže a rostlinné oleje. Na nižších příčkách pak najdeme i zahušťovadla, modifikované škroby a barviva. (Přírodní.) Z vitamínů a minerálních látek pak můžeme zmínit vitamín A, riboflavin, vitamín B12 (který veganům a vegetariánům často chybí), vitamín C, vitamín K, tokoferoly a mnoho dalších.

Mana ve společnosti

Zatímco jedni si ✅ Manu chválí, jiní lidé nad ní vztyčují varovně natažený prst. Kvůli vysokému obsahu sóji není vhodná pro alergiky. Také zatím nebylo prokázáno, že by konzumace Many měla nějaký efekt na vylepšení organismu člověka. V neposlední řadě má i velmi nízkou energickou hodnotu, což může být problém nejen u dětí, ale i u žen (nejen těhotných a kojících), ale i u uživatelů z řad seniorů.

Trochu problematické může být i konzumování Many v extrémním množství. Tělo je stavěné na to, aby přijímalo normální, pevnou stravu. Rozhodně tedy nelze doporučit Manu používat jako plnohodnotnou náhradu klasického jídla. Pokud ale z nějakých důvodů nestíháte, nebo vás trápí nějaký (krátkodobý) zdravotní problém (jako třeba čerstvě vytrhané zuby), není důvod, proč po ní v té chvíli nesáhnout.

Hodnocení uživatelů

Jako již tradičně se na konci dostáváme k hodnocení ✅ Many jejími uživateli.

Ti, kteří ji vnímají pozitivně říkají, že: 

Výhody
 • Šetří čas
 • Je výborným pomocníkem maminek (které kojí, nebo nemají čas na pořádné jídlo během dne)
 • Je chutná
 • Je jim sympatické, že je zcela rostlinná
 • Šetří peníze (hlavně při pobytu v práci)
 • Dodá dostatečné množství energie
 • Jedna porce vyjde relativně levně
 • Zasytí
 • Se jim líbí filozofie značky
 • Jsou spokojení s neustálými inovacemi produktů

Ti, kteří měli s Manou nějaký problém nejčastěji řešili, že: 

Nevýhody
 • Je celkem drahá
 • Se nejedná o něco, na čem by bylo vhodné žít dlouhodobě
 • Jim vadí tvar a velikost Mana láhve
 • Se v drinku dělají hrudky
 • Jim nechutnají příchutě

Recenze ostatních zákazníků, které jsme našli na internetu

mana zkušenosti

Zdroj: Svetfitness.cz

mana diskuze

Zdroj: Vitalia.cz

mana v prášku

Zdroj: Vinted.cz

Celkové hodnocení

Co se týče našeho celkového hodnocení, musíme ocenit, že společnost Heaven Labs, s. r. o. rozhodně neusíná na vavřínech. Místo toho se neustále pokouší o vývin novinek a vylepšení již existujících produktů. (Na což pozitivně reagují i její klienti.) Takto sestavený drink vás může opravdu čas od času zachránit od toho, abyste neumřeli hlady. (Pokud vám něco brání jíst, nebo nemáte na jídlo dostatečné množství času.)

Určitě bychom ale k požívání Many nepřistupovali častěji než pouze občasně. V takovém případě pak neexistuje důvod, proč byste se jí měli vyhýbat.

 

 

Jakou zkušenost máte s Manou vy? Napište nám své postřehy a názory do komentářů. 

Mojemana [recenze]
5 (100%) 3 hlasů
2 Comments
 1. Spokojenost. Až na vysokou cenu. Občas lze využít slevové a množstevní akce. Natural prášek i drink nic moc, ale palačinky z něj výtečné. Drink Sunlight a ovocný Love jsou perfektní, vyvážené a chutné. Používám s jogurtem a musli jako vydatnou přesnídávku každý den. Doporučuji.

 2. Můj třetí pokus dát ještě Maně šanci skončil stejně jako dva předešlé. Příchuť sunlight totálně nechutná, bohužel se mi z té mýdlové konsistence drinku skutečně okamžitě zvedl žaludek. Prášek, který rozděláte dle návodu, připomíná syrové těsto na palačinky s tím, že příchuť je vysloveně cítit chemicky. Ne, ani jako doplněk stravy. :(

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo