Max banka [recenze]: Jak jsou klienti spokojeni?

0

Přemýšlíte o tom, že si založíte nový účet v bance a zkoumáte, jaké možnosti pro vás připadají v úvahu? Kromě známých bankovních ústavů můžete využít i služby menších bank, které však mohou na někoho působit na začátku nedůvěryhodně. Dnes se proto podíváme, co je to Max banka, kdo za ní stojí a co vám přesně nabízí.

Pokud máte zájem založit si spořící účet a internetové bankovnictví, Max banka pravděpodobně nebude tím prvním bankovním ústavem, ke kterému se bude obracet vaše pozornost. Co když se vám ale zdají velké banky málo osobní a jejich podmínky méně výhodné?

Právě v takové chvíli může být volbou menší banka, kterou Max banka, za kterou stojí Creditas, jednoznačně je. Někdo se pro tuto banku rozhodne i z důvodu toho, že chce mít euroúčet. U něj totiž Max banka nabízí výhodné zhodnocení. A to jak na spořících účtech, tak na termínovaných vkladech.

Co dalšího byste měli před případným otevřením účtu v Max bance vědět? Na to se podíváme níže.

Co je Max banka?

max banka logo

Max banka a. s. patří k českým bankám s dlouhou tradicí. I když tomu současný název plně neodpovídá, byla založena v roce 1991. Za dobu své existence však několikrát změnila své jméno. Někteří klienti ji budou znát například po názvy InterBank, InterBanka, BAWAG Bank CZ nebo Expobank CZ. Od září roku 2022 je majitelem této banky banka CREDITAS, která je součástí stejnojmenné skupiny. To by jí tedy mělo dodat v očích potenciálních zájemců o její služby na důvěryhodnosti.

V čem je jiná?

Max banka je internetovou bankou, která se snaží klientům nabídnout inovativní produkty a řešení. Láká především na zajímavé úrokové sazby, které se týkají především vkladových produktů.

Ve srovnání s mnoha jinými bankami má však i několik nedostatků. Nemá například žádný vlastní bankomat. U některých druhů účtů to však nemusí vadit, protože je u nich výběr z bankomatů zdarma. (To se týká například NEO účtu a VIP konta, u běžného účtu je tato položka zpoplatněna.) Záporem je zároveň to, že za vedení běžného účtu budete každý měsíc platit 50,-. U účtů VIP a NEO se však tomuto poplatku vyhnete.

Naopak by někomu mohlo vyhovovat, že si zvládne sjednat produkty online, takže klidně z pohodlí domova. Je ale otázkou, zda se dnes stále ještě jedná o výhodu.

Někoho může naopak odrazovat, že Max banka nemá k dispozici prakticky žádné kamenné pobočky, takže pokud budete chtít s někým jednat osobně, nebude to možné. Odradit pak může i relativně malá nabídka produktů. Minimálně ve srovnání s tím, co nabízí jiné bankovní ústavy.

Pro koho je tato banka vhodná?

Max banku bychom mohli doporučit lidem, kteří mají zájem mít ke svým korunovým účtům u jiných bank například i účet vedený v cizích měnách, který může mít třeba ještě trochu zajímavější úročení.

Určitě bychom ale tuto banku nedoporučili starším jedincům, kteří si potrpí na docházení na pobočku, kde se jim a jejich dotazům věnuje skutečný člověk. A nebude vhodná ani pro lidi, kteří chtějí řešit v rámci jedné banky různé věci. (Například běžný účet, spořící účet, investování, pojištění, hypoteční úvěr atd.)

Teoreticky pak může být tato banka vhodná pro podnikatele a pro cizince, kteří nechtějí mít bankovní účet vedený v korunách.

Zkušenosti s Max bankou

I když se nezdá, že by byla Max banka podvod, když se podíváme na hodnocení zákazníků na Firmy.cz, vidíme, že lidé mají k poskytovaným službám mnoho výhrad. Následkem toho se celkové hodnocení pohybuje na úrovni 2,7 z 5.

Lidé o své zkušenosti s touto bankou říkají, že:

  • Jim bezdůvodně odmítli otevřít účet
  • Se jim nedaří dostat do internetového bankovnictví a při volání na kontaktní linku se nedá nikomu dovolat
  • I přes předání telefonního čísla pro následnou kontaktáž při řešení problémů se zpětný hovor banky směrem ke klientovi nikdy neuskuteční
  • Procedura zakládání účtu nejde úplně hladce a internetové bankovnictví následně tvrdí, že spořící účet není možné založit, i když je stále inzerován => zároveň je problém se s někým spojit a situaci vyřešit
  • Max banka má časté výpadky internetového bankovnictví

Vzhledem k tomu, že některé stížnosti na služby banky se v recenzích opakovaly, spíše se vyplatí vyzkoušet služby již ověřeného a většího bankovního ústavu, který má i dostatek kamenných poboček, ve kterých můžete v případě nouze řešit svoje problémy.

max banka diskuze

max banka hodnocení

max banka zkušenosti

max banka hodnocení

Jakou zkušenost máte s Max bankou vy?

VAŠE HODNOCENÍ
Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo