Opel crossland X [recenze]

3
Aktualizováno

Crossover s designem SUV s názvem Crossland X evokuje terénně laděné SUV až offroad. Nedisponuje ale pohonem 4×4 a vzhledem připomíná zvýšené MPV. V modelové řadě automobilky nahrazuje Merivu. Dostupná SUV podle ceny řadí vůz se slevou 50 000 od Opelu na všechny modely uvedenou v ceníku na 2. místo. Prostorově je na tom v rámci malých SUV tento vůz ale opravdu dobře. Startovací cena je 339 000 po slevě s 60kW benzínem, naftová verze o 100 000 výše.

Opel Crossland X

Opel Crossland X

Motor je úsporný a dostatečně dynamický, živější při rozjezdech i při městských akceleracích v nižších rychlostech. Spotřeba vozu se pohybuje kolem 6l/100km a pokud budete auto šetřit, dostanete se i na 5l/100km. Manuální převodovka trošku postrádá přesné dráhy, ale je šestistupňová a na dálnici se při 130km/hod točí v 2200 otáčkách. Podvozek je trochu tvrdší, což pocítíte zejména ve městě.

Opel Crossland X a doplňky

Opel Crossland X je na pohled velmi zajímavý. Pokud zvolíte lakovaný vůz s černou střechou, připlatíte si o 30 000 navíc a za kola si připlatíte 5 000 korun. Potěší i možnost vybavit vůz adaptivními LED světlomety včetně funkce automatického přepínání dálkových světel. Příjemné je i bezklíčové otevírání a startování PEPS, které mají oproti jiným vozům z koncernu VW navíc senzor pro odemčení a zamčení i na zadních dveřích. Digitální přístrojovou desku ale tento model bohužel nenabízí.

Opel Crossland X

Interiér vozu

V interiéru je dost místa pro jedince vyššího vzrůstu i vzadu. Zpracování je zdařilé, ale trošku to kazí tvrdé plasty ve dveřích a na středové konzole. Ovládání palubního počítače se trochu nešťastně řeší přes páčku směrových světel a informace o jízdních datech nezobrazíte na centrálním displeji audiosystému. Na volantu je ovládání jeho vyhřívání i ovládání maximální povolené rychlosti tempomatu, který sice není adaptivní, ale nastavíte jej společně se systémem rozpoznávání dopravních značek tlačítkem MEM. Bezdrátová nabíječka má malý otvor, iPhone 8 Plus a podobné telefony nenabijete. Ruční brzda má nezvyklý tvar, tlačítko shora a loketní opěrka trochu zavazí.

Nepřehlédněte:  Veet na obočí - recenze

Opel Crossland X – co vás opravdu potěší a co zklame

Auto má pěkný head-up displej se zobrazením maximální povolené rychlosti i navigačními pokyny. Dobře vyřešený parkovací asistent i funkce automatického parkování má volbu parkování podélně i kolmo. Vůz lze nechat samočinně vyjet i z parkovacího místa. Při parkování se mění pohledy panoramatické parkovací kamery podle vzdálenosti od překážky a z ptačího pohledu umožní zaparkovat přesně i nováčkům. Praktický je systém varování slepého úhlu. Varování před vybočením z jízdního pruhu je jen akustické a zdlouhavé. Zaujmou pohodlná, ergonomická sedadla s bederní opěrkou, nastavitelná v osmi směrech, schválená německou organizací pro zdravější záda AGR.

A jak jste s Opel crossland X spokojeni Vy?

Máte vlastní zkušenost s Opel crossland X?

Podělte se o to s ostatními.

Opel crossland X [recenze]
3.8 (76.36%) 11 hlasů
Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

      Zanechte své hodnocení nebo dotaz

      Register New Account
      Obnovit heslo