Oramellox recenze

0

oramellox-recenze-zkusenostiTablety, které jsou určeny k utlumení zánětu a bolestí v kloubech a svalech. Nesteroidní lék, který je výhradně na lékařský předpis – přesně to je Oramellox.

Tableta se rozpustí v ústech a účinkuje prakticky okamžitě. Účinnou látkou je zde meloxicamum, dalšími pomocnými látkami jsou zejména sladidla jako mannitol a sorbitol nebo aspartam.

Komu je tento lék Oramellox zcela zapovězen?

Ptáte se, kdo by neměl Oramellox vůbec užívat a nechat si předepsat raději nějaký jiný účinný lék? Především jde o těhotné ženy a děti do šestnácti let věku.

Překážkou jsou pak i onemocnění jater a ledvin, lék by vůbec neměli užívat ani lidé, kteří prodělali srdeční selhání nebo trpí například Crohnovou chorobou nebo ulcerózní kolitidou.

Při vyšším krevním tlaku, cukrovce nebo věku pacienta nad 65 let je nutná pečlivá konzultace s lékařem, pacient musí být pod bedlivým dozorem. Problémem může být i fakt, že pacient užívá léky proti srážení krve nebo kortikosteroidy, v takovém případě je nutné všechny důležité informace nahlásit lékaři!

Doplatek je u tohoto léku velmi mírný, prodejní cena je aktuálně zhruba na stokoruně, doplatek v lékárně činí „pouhých“ deset korun, to vše u balení třiceti tablet v blistru.

Tabletu je možné dělit napůl, pokud lékař sníží dávkování (děje se tak hlavně u starších osob nebo pacientech, kteří se léčí s vysokým krevním tlakem).

Doporučená denní dávka je zpravidla 15 miligramů, tableta se polyká nerozpuštěná a nekouše se, zhruba během pěti minut by se měla v ústech rozpustit. Zapít by se měla zhruba čtvrtlitrem čisté vody.

Mezi pozorované nežádoucí účinky patří zhoršené trávení, průjmy, závratě nebo otoky kotníků a nohou, vzácně se dostavuje i kopřivka, zvonění v uších nebo například také nadměrné zadržování vody v těle.

Nepřehlédněte:  Ostropestřec mariánský

Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Reset Password