Orlistat recenze

0

Zhubnout, to je cíl mnoha tisíců Čechů a Češek. Aspoň pár kilo, do plavek nebo kvůli zdraví, důvody jsou různorodé, cílem je často i zlepšené sebevědomí, které se s nižší váhou pojí.

orlistat-recenzeJedním ze zázračných léků proti obezitě, které najdete na českém trhu, je například Orlistat. Ale pozor, účinkuje opravdu dobře nebo je to spíše jen placebo?

Volně prodejný lék, který je vhodný při vysoké nadváze nebo lehčím stupni obezity

Máte BMI nad 28? V takovém případě výrobce Orlistat přímo doporučuje. Je však nutné dodržet i nízkokalorickou dietu, jak uvědoměle informuje příbalový leták.

Ono by to bez ní snad někdy nešlo? Výrobek údajně zabrání vstřebání asi čtvrtiny přijatých tuků, které odejdou z těla přirozenou cestou a nerozšíří již tak nežádoucí pás tuku kolem břicha a stehen.

Jedna tobolka třikrát denně v pravidelných intervalech, je lhostejno, zda se bude užívat před, po nebo i během jídla, samotná kúra by měla trvat maximálně půl roku.

A funguje to vůbec? Jak říkají mnozí uživatelé v recenzích, které se někdy možná hledají až zbytečně obtížně, hubnoucí účinky tento preparát prostě nemá.

Tipy přípravku Orlistat:

Spíše zde naleznete stížnosti na častý výskyt průjmu. Měsíční kúra přitom vyjde na více než tisíc korun, takže jde o docela drahé projímadlo, jak by řekl leckterý škodolibý šotek neb trpaslík.

Nadváha se dá vyřešit mnoha jinými způsoby, pravidelným pohybem, dietou a omezením sladkých či tučných jídel. Tento preparát může při dlouhodobém užívání způsobovat i jisté zdravotní komplikace.

Nedávná studie vědců z Evropské lékové agentury sice naštěstí vyvrátila možnost poškození jater, označila riziko jako „velmi malé“ (ale pozor, nikoliv zcela nulové!), s podobnými výrobky si však raději lépe nezahrávat. Existuje mnoho lepších řešení, jak zatočit s kily navíc – liposukce to ale určitě není…

Nepřehlédněte:  Slimax Forte recenze

Poradna, zkušenosti a diskuze

Holky prosím poraďte mi. Koupila jsem si Orlistat na hubnutí, je tam 84 tobolek, užila jsem asi 5. Zjistilajsem ale, že jsem pravděpodobně těhotná a tak ho neužívám. A nevím co s ním. Stál mě i s pošotvným z lékárny asi 800,– Kč.

Vyhodit je mi to líto, když odložím užívání tak na dva roky tam mezitím asi propadne datum spotřeby. Uvažovala jsem ho prodat tak za 300,– Kč, každá koruna teď v těhotenství dobrá ale je to lék, i když volně prodejný a to se asi nesmí prodávat… Co byste dělaly vy na mém místě, kdybyste si koupili relativně drahý lék a nemohly ho užívat? 

5 komentářů
  1. Ahoj, jako za mě je to fakt jednoduché – chceš zhunnout, no tak změn životní styl! Změna stravy, spánková hygiena a hlavně pohyb!

  2. Lindo, já si to myslím taky :) Hele, jaké cvičení provozuješ ty? A funguje?

  3. Jeee, to jako vůbec, žádný prášky ani diety! Nejúčinější je prostě cvičení!

  4. Milé dámy, za mě teda rozhodně NE! práškům na hubnutí…jediný výsledek, jaký přinesou, jen jojo, v tom lepším případě! Za mě jedině cvičení!

  5. No, tak jediné s čím se v tomto článku ztotožňuji, je první věta… Jinak teda bohužel, ale já nejsem zastánce žádných prášků na hubnutí! Podle mě je v případě snahy o zhubnutí, změnit životní styl, upravit stravu a začít cvičit!

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Reset Password