Ostropestřec mariánský

0
Aktualizováno

Bylina, která sice vypadá jako bodlák, má ale ohromující léčivé vlastnosti. Ostropestřec mariánský se nejčastěji používá ve spojení s onemocněními jater, ale měl by pomoci i při potížích se žlučníkem a například i depresemi.

ostropestrecmariansky Jak ostropestřec užívat?

Původně středomořská rostlina, jejíž léčebné účinky znala již antika, se může využívat ve formě čaje, ale i nejrůznějších mastí, tablet a kapslí, prodává se i vysoce ceněný olej. 

Možností je v tomto směru opravdu mnoho, fialový „bodlák“ bývá také základní složkou některých jaterních léků.

Ovšem pozor, ostropestřec mariánský je kontraindikován některým skupinám obyvatel – pokud jej chcete užívat, nesmíte mít vysoký krevní tlak, tabu je tato bylina i pro těhotné a kojící ženy.

Vedlejší účinky lékařská věda nijak nepopisuje, snad jen při nadužívání tohoto přírodního léku se mohou objevit projímavé účinky, ale to je při předávkování logické.

Ostropestřec mariánský (drcený nebo jako tablety) se musí využívat nejlépe dlouhodobě, ideálně několik týdnů či měsíců. Během léčby by bylo nejlepší vyvarovat se požívání alkoholu, ale i potravin, které obsahují vysoké množství tuků.

Ostropestřec a regenerace jater

Silymarin, který je hlavní účinnou látkou obsaženou v této bylině, pomůže nejen při regeneraci poškozených jater, ale je vhodný k užívání i pro osoby po otravě houbami či nejrůznějšími léky.

Nepřehlédněte:  Liverax na játra [recenze]

Játra jsou klíčovým orgánem látkové výměny, proto je vhodné se o ně pečlivě starat. Detoxikace organismu a shození pár přebytečných kil pomůže asi nejvíce, ale ostropestřec není radno zatracovat.

A co říká na ostropestřec mariánský diskuze?

DanMaj:

Podle mojí maminky – neocenitelná bylinka Pila jsem to i při žlučníkových potížích.

VERCATOMIK:

Manžel bral 15let 3× denně tablety na játra, prý vitamíny. Teď je to asi tři měsíce co je vysadil a zkouší jen čaje. Takže jsem na to taky zvědavá jaký budou výsledky z krve. Ale taky si myslím, že je to fajn bylinka . Jen ty čaje z toho jsou dost nechutný

Ostropestřec mariánský
4.3 (86.67%) 3 hlasů

4 Comments
  1. Mě se teda Ostropestřec osvědčil. V lékárně mi doporučili Ostropestřec Forte od Naturevia a musím říct, že po náročných svátcích (nezdravé a nepravidelné jídlo, cukroví, alkohol) se cítím zase líp.

  2. maminka mi ho radila koupit jako semena, postačí z lékárny zakoupit semena v podobě čaje a ta rozmixovat, ovšem pozor, játra vážou ráda na sebe cukr a potom je vstřebatelnost bylinyky mnohem vyšší, a tak je nutné semena rozmixovaná promíchat s glukopurem a poté vzniká zaručený účinek: lčička semen ráno večer, poté jen ráno nebo večer až dva měsíce kůra.
    Je to recept starý desítek let od osvědčené bylinkářky.

  3. Sice je pravda, že ten čaj z ostropestřce není chuťově úplná libůstka, na druhou stranu ty účinky jsou prokazatelné. Mně pomáhá už přes 5 let lépe regenerovat játra, která mě celý život trápila. Díky za to!

  4. Ostropestřec, smetánka, řebříček, měsíček a další obsahuje hlíva s bylinami, kterou užívám na imunitu a opravdu mi pomáhá zvládnout všechny nemoci. Můžu jen doporučit!!

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo