Parkside [recenze]: Je skutečně tak kvalitní, jak se tváří?

2

Mít doma cenově dostupné, ale zároveň kvalitní nářadí, to je naprostá nutnost, a je jedno, jestli bydlíte v domě nebo v bytě. Opravdu se ale vyplatí kupovat levnější vybavení Parkside, které prodává obchodní řetězec LIDL?

I když rok může ve vaší domácnosti vše perfektně šlapat, časem vám může chybět klasické nářadí, díky kterému zvládnete během chvíle utáhnout šroubek nebo zatlouct hřebík, na který pověsíte obraz. Případně se vám podaří získat zahradu v blízké kolonii a zjistíte, že by se vám hodila zahradní hadice či sekačka.

Samozřejmě, můžete běžet do značkové prodejny, kde za vybavení utratíte obrovské peníze. V současné době však existují cenově dostupnější alternativy “privátních značek”, které mají v nabídce jen některé obchodní řetězce. Co se týká konkrétně Parkside, toto nářadí a pracovní potřeby seženete pouze v prodejnách a na e-shopu LIDL.

Skutečně ale může nabídka takové značky (i co do kvality) šlapat na paty zavedeným hráčům?

O Parkside

Parkside je cenově dostupná značka pracovního náčiní a nářadí pro dům a zahradu, kterou seženete na e-shopu (a případně i v průběhu nějakých speciálních týdenních akcí i v prodejnách) LIDL. Nabídka Parkside zahrnuje hmoždinky, zahradní hadice, sady vrtáků a bitů, nářadí a mnoho dalších důležitých věcí, které jsou potřeba jak při běžné údržbě domova, tak v průběhu náročnějších projektů.

Mezi její největší přednosti patří:

  • Cenová dostupnost výrobků
  • Kvalita
  • Široký sortiment
  • Inovace

I když asi nemůžeme říct, že by nářadí Parkside (i vzhledem k recenzím uživatelů, na které se podíváme níže) byla vhodná pro úplné profesionály, kteří si prací rukama vydělávají každý den na chleba, mělo by plně dostačovat začátečníkům a mírně pokročilým kutilům, kteří nechtějí utrácet za vybavení vyšší tisíce.

Přečtěte si: Jaké je naše hodnocení Avenberg?

Parkside a Parkside Performance

Když mluvíme o tom rozdělení, je důležité říct, že existují dvě řady nářadí a potřeb. Jednou je klasické Parkside, které je vhodné pro obyčejnější kutilské projekty. Nejčastěji toto nářadí poznáte (kromě názvu) i podle kombinace zelené a červené barvy. Parkside Performance je pak vyšší řada, která je vhodná i pro náročnější projekty. V designu této řady se upřednostňuje červená barva.

Sortiment a ceny

Začneme něčím základním, jako je třeba pracovní oblečení. Pánské pracovní kraťasy s reflexními prvky seženete například za 299,-. Parkside kleště se dají koupit už za 99,-. Parkside aku nůžky na trávu a živý plot jsou v prodeji za 499,- a Parkside elektrická sekačka na trávu za 1 799,-. Kdo potřebuje mít z nějakého důvodu doma 216dílnou sadu pracovního nářadí, koupí ji za 2 499,-. Řezná bruska na kov pak stojí kolem 1 699,-. Je ale důležité zmínit, že celkem často lze koupit zboží Parkside i se slevou, takže výše uvedené ceny berte spíše jako orientační. 

Přečtěte si: Recenze e-shopu 4home

Kde nakoupit?

Nejlepší bude, když si sortiment Parkside prohlédnete na e-shopu LIDL, protože tam je obvykle kompletní nabídka všeho, co je k dostání. Na prodejny se potřeby dostávají hlavně v rámci tematických týdnů a sortiment nebývá kompletní. Také může být omezen počtem kusů na prodejně a velikostí prostoru. (Například motorové vyklápěcí kolečko s korbou na 125 l mezi regály s potravinami asi úplně nevměstnáte.)

Na e-shopu LIDL si navíc můžete objednat i další věci, ke kterým se dostanete jen v rámci speciálních týdenních nabídek, což může zahrnovat nábytek, oblečení, doplňky do domácnosti a podobně, takže můžete udělat jeden větší nákup.

Zkušenosti zákazníků

Když se podíváme na srovnávač zboží Heuréka, kde se nachází poměrně obsáhlý seznam Parkside výrobků, jejich souhrnné hodnocení se nám zdá být dobré. (Mnohdy dosahuje spokojenost až 95 %.)

Když si navíc přečtete diskuze o nářadí Parkside na internetu, zjistíte, že i když někteří kutilové mají negativní zkušenost s tím, že jim nářadí přestalo v některých výjimečných situacích správně fungovat, s dalšími kusy mají dobrou zkušenost a poměr ceny a výkonu hodnotí jako velmi dobrý. V případě nutnosti navíc není problém nářadí v LIDLu úspěšně reklamovat. Pokud tedy nehledáte vyloženě profi značkové nářadí, Parkside vám bude s velkou pravděpodobností vyhovovat.

Máte s Parkside osobní zkušenost? Pokud ano, jakou?

 

VAŠE HODNOCENÍ
1 komentář
  1. Tak to já už Parkside po špatných zkušenostech nekoupím, je sice za zajímavou cenu a se solidním příslušenstvím (ale to dlouho nevydrží).
    Jako první věc jsem kupoval lištové nůžky na živý plot, sice jedou, ale již krátce po koupi začal vynechávat spínač a někdy opravdu trucuje. Bourací kladivo 1500W jsem odvařil na jednom průrazu zdi (40cm) – možná jsem jej ale přetížil. Minibruce po týdnu odešel kolébkový spínač. Vrtací kladivo 1050W jsem odvařil po cca 20 děrách průměru 12mm do hloubky 25cm v cihlách pro sanaci (a to jsem si dával pozor, abych ho nepřetížil), musel jsem vše dodělat starou dobrou vrtačkou Narex, která ještě pamatuje mého dědečka. Jediné, co jede bez potíží je flexa s kotoučem 230mm. U reklamací OK, dostaneš nové nářadí, ale pozáruční servis? Katastrofa, na stránkách informace nenajdeš a vedoucí prodejen neví. Takže již nikdy a vracím se k jiným osvědčeným, byť také neznačkovým výrobkům.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo