Patria Finance [recenze]: Proč kupovat akcie právě zde?

0

Vzhledem k inflaci a zvyšujícím se životním nákladům vnímá řada lidí investování jako jediný smysluplný způsob, jak se mohou postarat o svou bezstarostnou budoucnost. Řekněme si ale otevřeně, že nejde o hru. Pokud investujete špatně, nebo si vyberete špatného brokera, můžete přijít o nemalou finanční částku. Dnes se mrkneme, co vás čeká, pokud se rozhodnete vybrat si za svého partnera Patria Finance.

Nákup akcií je pro mnohé z nás španělskou vesnicí. Vůbec tomu nerozumíme, neorientujeme se v grafech a při každém poklesu máme tendenci začít panikařit. Mnoho z nás tedy dobře ví, že pouštět se na vlastní triko do takového rizika nemá tak úplně smysl.

Stejně, jako s bolavým zubem jdeme k zubaři a s žádostí o nový sestřih ke kadeřníkovi, co se týče zhodnocení financí, klíč k úspěchu spočívá v tom, že si najdeme spolehlivého brokera, který disponuje znalostmi a má početný tým odborníků, kteří nám pomohou sestavit investiční portfolio na míru.

Místo toho, abyste na internetu klikali na pochybné nabídky, které se vás snaží nalákat na obrázek prezidenta, nebo na nějaký jiný fígl, díky kterému údajně zbohatnete přes noc (a to jako, že vůbec, maximálně vám někdo během pár hodin vybílí účet), svěřte se do rukou někomu, kdo má za sebou dlouholetou praxi. A tím někým může být například Patria Finance.

Co je Patria Finance?

co je Patria Finance

Společnost Patria Finance, a. s. je licencovaným obchodníkem s cennými papíry, nad kterým dozoruje ČNB (Česká národní banka). Patria je součástí koncernu ČSOB. Cílem společnosti je poskytování profesionálních služeb individuálním investorům, a to jak fyzickým, tak právnickým osobám.

Mezi hlavní výhody Patria Finance patří:

  • Obchodování na všech hlavních burzách
  • Moderní a bezpečné obchodování
  • Široké produktové portfolio
  • Obchodování s makléřem

Mnohé z vás bude jistě zajímat, že Patria Finance má nejširší nabídku cenných papírů v Česku. Také má kvalitní zpravodajský servis, připravuje vzdělávací programy a velmi přátelské jsou i případné poplatky.

Jak lze s Patria investovat?

investování s Patria

Každý investor má trochu jiné představy o tom, co by chtěl v rámci svých aktivit vyzkoušet. Případně můžete mít zájem o více způsobů investování.

Patria Finance nabízí nejen komodity, ale i akcie, fondy a ETF, investiční certifikáty, deriváty a dluhopisy. Vybírat si lze z více než 30 světových burz a z různých trhů (střední a východní Evropa, západní Evropa, Severní Amerika…). Kdo potřebuje informace, ten tu najde real time data, alerty na portfolio, zpravodajství s aktuálním děním a analytický servis.

Aby toho snad nebylo málo, ještě můžete zkusit:

  • WebTrader (moderní a bezpečná obchodní aplikace)
  • MobileTrader (obchodní platforma pro chytré telefony)
  • Indigo (jednoduchá aplikace, která srozumitelně přiblíží svět investování i méně zkušeným investorům)

Naprostou samozřejmostí je v dnešní době i demo účet, měnová konverze, podklady k daním či obchodování na úvěr. (Může být zajímavé například pro větší podniky.)

Proč to zkusit?

výhody patria finance

Patria Finance na trhu funguje už více než 25 let, takže jde o seriózního partnera pro vaše investování. Také jeho aktivity dozoruje ČNB, což je opět záruka, že je investování s Patria Finance legální a bezpečné. (Před každým, koho ČNB nedozoruje, se mějte na pozoru!) Také nabízí základní pojištění, které by mělo většině běžných investorů při jejich aktivitách stačit.

Každý účet klienta je navíc (standardně) oddělen od účtů Patria Finance, což zajišťuje transparentnost a zvýšenou bezpečnost v případě nenadálých potíží. (Broker například nezneužije peníze klientů při řešení vlastních dluhů a podobně.)

Poplatky

Vzhledem k tomu, že je Patria na jedné lodi s ČSOB, v případě, že řešíte výběr nebo vklad přes účet ČSOB, tyto akce by měly být zdarma. V případě, že platba bude směřovat z účtu nebo na účet jiné banky v rámci SEPA prostoru, poplatek může činit 1 EUR. Proto určitě doporučujeme mít alespoň jeden účet pro obchodování právě u ČSOB, protože v takovém případě dostanete nejlepší podmínky.

Ať už tedy hodláte u Patria Finance nakupovat akcie ČEZ, KB nebo jiné známé instituce, budete vědět, že vše proběhne přehledně a s klidem. Možná sice nemá Patria takovou reklamu, jako jiní brokeři, na druhou stranu, broker tím zbytečně neplýtvá penězi a stará se o to, na čem opravdu záleží.

Patria Finance [recenze]: Proč kupovat akcie právě zde?
5 (100%) 1 hlasů
Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo