Piascledine – zkušenosti

5

Úplně normální a prověřený lék na předpis? Nebo spíš placebo, které může být potenciálně i škodlivé? Co je to vlastně Piascledine?

Jde o novinku ve světě lékařské vědy, která má pomoci proti dlouhodobým problémům s různými formami artrózy nebo revma.

Podle dostupných údajů by měl být doplatek v lékárně zhruba 250 korun, pojišťovna uhradí maximálně 160 korun a cena prodejce činí 410 Kč.

Doplatek musí uhradit i osoby starší 65 let (které ale mají dle zákona určitý doplatkový strop, který jim posléze pojišťovna musí nahrazovat).

Piascledine je tvrdá tobolka v blistru, podává se klasicky perorálně, obsahuje jiného i avokádový nebo sójový olej.

Jedná se o lék rostlinného původu, 100 mg avokádového výtažku a 200 mg extraktu ze sójových bobů pomáhá proti zánětům a je určen i k dlouhodobé terapii při onemocnění osteoartrózou kolenního a kyčelního kloubu.

Nutný je lékařský předpis, vydat jej může ošetřující ortoped nebo revmatolog. Držitelem registrace pro Piascledine 300 je firma Medicom International, s.r.o. se sídlem v Brně.

Přípravek samotný se nesmí používat samozřejmě při alergiích na jmenované složky (arašídy, sója apod.), neměl by se podle výrobce podávat ani dětem do dvanácti let a ženám těhotným nebo kojícím.

Podle příbalového letáku je velmi dobře snášen, jen velmi výjimečně se objeví komplikace spojené s pocitem na zvracení krátce po užití léku.

Tomu se dá zamezit, pokud se bude užívat během jídla (což jistě není nejmenší problém, ostatně je to i doporučováno výrobcem). Vzácné jsou také případy, kdy se po užívání léku objevila kopřivka či vyrážka.

Lékař běžně doporučí zhruba tříměsíční terapii, Piascledine se užívá jednou denně, doporučuje se zapít jej větším množstvím vody.

Sečteno a podtrženo, negativní účinky jsou mimořádně vzácné a nemusíte se tak obávat tento lék užívat.

Nepřehlédněte:  Detoxikační náplasti

1 Comment
  1. Zdravím a prosím o radu zda při vyšším stupni artrozy a polyneuropatie dolních končetin je možno zvýšit dávku na 2 tobolky denně?Dále při zvýšení polyneuropatie,mám problém se stabilitou neurolog mi nic proti tomu nenabízí,prosím o radu,dík milan

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Reset Password