Piascledine – zkušenosti

36

Úplně normální a prověřený lék na předpis? Nebo spíš placebo, které může být potenciálně i škodlivé? Co je to vlastně Piascledine?

Jde o novinku ve světě lékařské vědy, která má pomoci proti dlouhodobým problémům s různými formami artrózy nebo revma.

Podle dostupných údajů by měl být doplatek v lékárně zhruba 250 korun, pojišťovna uhradí maximálně 160 korun a cena prodejce činí 410 Kč.

Doplatek musí uhradit i osoby starší 65 let (které ale mají dle zákona určitý doplatkový strop, který jim posléze pojišťovna musí nahrazovat).

Piascledine je tvrdá tobolka v blistru, podává se klasicky perorálně, obsahuje jiného i avokádový nebo sójový olej.

Jedná se o lék rostlinného původu, 100 mg avokádového výtažku a 200 mg extraktu ze sójových bobů pomáhá proti zánětům a je určen i k dlouhodobé terapii při onemocnění osteoartrózou kolenního a kyčelního kloubu.

Nutný je lékařský předpis, vydat jej může ošetřující ortoped nebo revmatolog. Držitelem registrace pro Piascledine 300 je firma Medicom International, s.r.o. se sídlem v Brně.

Přípravek samotný se nesmí používat samozřejmě při alergiích na jmenované složky (arašídy, sója apod.), neměl by se podle výrobce podávat ani dětem do dvanácti let a ženám těhotným nebo kojícím.

Podle příbalového letáku je velmi dobře snášen, jen velmi výjimečně se objeví komplikace spojené s pocitem na zvracení krátce po užití léku.

Tomu se dá zamezit, pokud se bude užívat během jídla (což jistě není nejmenší problém, ostatně je to i doporučováno výrobcem). Vzácné jsou také případy, kdy se po užívání léku objevila kopřivka či vyrážka.

Lékař běžně doporučí zhruba tříměsíční terapii, Piascledine se užívá jednou denně, doporučuje se zapít jej větším množstvím vody.

Sečteno a podtrženo, negativní účinky jsou mimořádně vzácné a nemusíte se tak obávat tento lék užívat.

Piascledine – zkušenosti
3.2 (63.14%) 70 hlasů

16 Comments
 1. dobrý den p.Milane,mě předepsal lékař na polyneuropatii pregabalin,také jsem strácela stabilitu,užívám ráno a večer,pomohlo mi to,myslím stabilitu

 2. Dobrý deň, prosim je tento liek vhodný aj pre celiatikov? Ďakujem za odpoveď.

 3. Prosím mohu lek plascledine uzuvat i při stetose jater a diabetu 1?

 4. Dobrý den. Užívám lék piascledine 40 dní. Bolesti na jedné kyčli se trošku zmírnily, ale objevily se na druhé noze. Celkově cítím silnou únavu, pobolívání hlavy a objevil se exém kolem úst..cca po měsíci jsem přibrala 3 kg. Mohou tyto změny přímo souviset s užíváním léku? Děkuji Martina

 5. Dobrý den,
  beru tento lék třetí týden a naopak cítím každý kloub v těle. Uvažuji o tom, že bych jej brala 1x za dva dny. Doufám, že se bolest zmírní.
  Věra

 6. Uzivam lek Piascledine uz 3mesic jedna tabletka denne. Zabirat zacal zhruba po mesici. Velka spokojenost. Bolest kycle a kloubů se minimalizovala. Konecne spim bez pouziti tlumicich leků. Pri pohybu se problemy nevymytily ale snesitelne zmensily. Doporucuji. Po prestavce 3mesicich znovu objednam u osetrujiciho ortopeda.

 7. Dobrý den. Již zhruba 2 roky užívám v kuse Piascledine 300. Každý měsíc si musím poslat sms s žádostí na tento lék. Napsal mi ho lékař na ruce, prsty….. Lék stojí přes 400 Kč, ale musím ho platit úplně celý!! Žádná úhrada od státu! Ráda bych věděla, zda se může takto dlouho užívat a zda existuje alternativa tohoto léku. Pro mne, důchodce s nízkým důchodem je tato měsíční úhrada za jeden lék dosti zatěžující.

 8. Užívám necelý měsíc , zatím jsem nepocítila změnu k lepšímu .

 9. Diagnóza: Primární artróza prstových kloubů. Piascledine 300 užívám podruhé. Tříměsíční kúra, pak 3 měsíce pauza, kontrola, RTG a znova. Při užívání léku jsem cítila skutečně úlevu. Ortoped mi ho předepsal znovu. Nemám veliké bolesti, ale např. otevření sklenice s uzávěrem (tedy sevření hrdla) mi dělá problémy. Lékař je názoru, že vyléčit artrózu nelze, ale zbrzdit ano. A o to mi jde. Piascedline není úplně levný, i když pojišťovna přispívá, ale pro mě je přínosem.

 10. Beru Piascledine 300 a zároveň Dona 1500mg již 2 měsíce a musím říci, že mi to moc pomohlo. Mám artrózu kyčle
  2-3, v noci jsem vůbec nemohla vydržet bolestí, šlapat po štaflích, do schodů, delší túry….a dnes po dvou měsících léčby, v noci spím a i 7 km túru zvládnu bez větších potíží !

 11. Začínám ho brát poprvé, tak uvidíme.

 12. Dobrý den. Dnes mi tento lék předepsal ortoped na artrózu prstů na rukách a zápěstí. A přitom tam píšou že je na kolena a kyčle. Má to cenu, pro mě, užívat?

 13. Zdravím a prosím o radu zda při vyšším stupni artrozy a polyneuropatie dolních končetin je možno zvýšit dávku na 2 tobolky denně?Dále při zvýšení polyneuropatie,mám problém se stabilitou neurolog mi nic proti tomu nenabízí,prosím o radu,dík milan

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo