Portu [recenze]: Vyplatí se investovat? + zkušenosti uživatelů

2

Kdo se aktivně zajímá o finanční zajištění (nejen) na stáří, ten pravděpodobně zvažuje investování. Jelikož ale investice nemusí být vždy bezpečná či výhodná, je důležité, abyste si vybírali správného poskytovatele, který vám zároveň pomůže vhodně nastavit vaši investiční strategii. Naprostou samozřejmostí by měla být i investiční rezerva, která vám umožní i při inflaci v noci v klidu spát. Dnes se podíváme, jestli má význam se pouštět do investování s Portu.

portu recenze

I když Češi nepatří mezi národy, které by měly s investováním velké zkušenosti, mladší generace se vydává do neprobádaných vod s vidinou výhodné investice na stáří. Jenže, ne každý to s vámi a vašimi penězi myslí dobře. Téměř denně slyšíme o nových typech podvodů, během kterých lidé přichází o velké peníze. Případně se pustí do investičních operací, kterým příliš nerozumí, načež prodělají kalhoty.

Před zahájením investování je tedy velmi důležité vybírat si důvěryhodnou investiční platformu a mít se na pozoru před nejrůznějšími podvody. Během investování byste také měli mít informace o tom, jak investovat správně. Ne, že by kvůli tomu byla tato aktivita méně riziková, potenciální problémy ale můžete snížit na stravitelné minimum.

  Nakupujte bezpečně: Investovat doporučujme pouze na ověřených stránkách.  Získáte záruku toho, že se jedná o 100% věrohodnou platformu se zárukou kvality. ✅  Oficiální web Portu.cz

Má smysl zkoušet investovat s Portu? A co na něj říkají lidé, kteří s ním už mají nějakou zkušenost?

Co je Portu?

✅ Portu je investiční platforma, která umožňuje investování i obyčejným lidem.  Princip spočívá v tom, že Portu investuje peníze svých klientů především do indexových fondů (ETF…).  Za tyto služby pak od klientů vybírá správcovský poplatek.

Portu cílí především na dlouhodobější investice, které mívají největší smysl. Investování vám významně usnadní skutečnost, že si můžete vybírat z několika různých strategií, takže můžete (ve své podstatě) získat portfolio na míru.

portu investice recenze

Tip redakce – Portu

Investiční platforma

✅ Prémiové služby pro všechny
✅ Portfolia na míru
✅ Vlastní strategie
✅ Důchodové účty

 

Typy strategií

Kdo nemá s investováním zatím vůbec žádné zkušenosti, ten může vyzkoušet sestavení portfolia na míru. Výhodou je, že pravidelně probíhá posouzení rizika, takže by se nemělo v průběhu odchýlit od preferované rizikovosti.

Dále existuje:

  • Odpovědné investování (které bere ohled na planetu a společnost)
  • Investování pro děti (s nižším poplatkem za správu a pro snadnější osvojení finanční gramotnosti celé rodiny)
  • Investiční rezerva (peníze máte po ruce, ale jsou chráněny před vlivem inflace)

Na své si ale přijde i člověk, který už nějaké zkušenosti s investováním má a nemá zájem držet se moc při zemi. V takovém případě si můžete zvolit svoji osobní strategii. Strategii si ale můžete vybírat i podle toho, jaké je vaše osobní přesvědčení (technologický pokrok, růstový sektor, inovace, rozvojové trhy…) a dlouhodobé investování do kryptoměn.

V neposlední řadě ale existují i eurové účty a zhodnocení volných prostředků pro firmy, takže ✅ Portu nabízí opravdu široké spektrum možností, jak můžete nechávat své peníze vydělávat pro vás.

Průměrná roční čistá výkonnost Portu portfolií

Portfolio 1 rok 3 roky (p.a.) 5 let (p.a.) Od 2013 (p.a.)
Portfolio 1 11,08 % -1,01 % 3,00 % 1,52 %
Portfolio 2 12,60 % 0,07 % 4,12 % 2,37 %
Portfolio 3 13,94 % 1,03 % 5,13 % 3,13 %
Portfolio 4 15,20 % 2,10 % 6,29 % 3,94 %
Portfolio 5 15,79 % 2,31 % 6,77 % 4,24 %
Portfolio 6 16,77 % 3,04 % 7,56 % 4,95 %
Portfolio 7 17,63 % 3,80 % 8,12 % 5,40 %
Portfolio 8 18,42 % 4,44 % 9,01 % 6,31 %
Portfolio 9 19,33 % 4,77 % 9,67 % 7,07 %
Portfolio 10 20,50 % 5,62 % 10,52 % 7,94 %

Portu a bezpečnost

Každého investora (včetně toho potenciálního) by mělo zajímat, jak se investiční platforma stará o jeho bezpečnost. Proto se podíváme na to, jak to dělá Portu.

Jednou z hlavních informací pro vás by mělo být to, že ✅ Portu disponuje licencí od ČNB, která má nad tímto typem společností dohled. Vždy je důležité po této skutečnosti pátrat, protože investiční platformy, které licenci ČNB nemají, jsou podezřelé a potenciálně nebezpečné. Přes 30 let také Portu spolupracuje s investiční společností WOOD & Company (která je největším obchodníkem s cennými papíry na pražské burze). Vklady jsou pojištěné, Portu dohlíží na zabezpečení aplikace a účtů a spolupracuje jen se silnými partnery.

Dále je důležitým bodem, který zajišťuje zabezpečení, investování na vaše jméno. To znamená, že vlastníkem cenných papírů jste vy, nikoliv společnost Portu. Díky tomu jsou vaše prostředky a prostředky Portu jasně odděleny od sebe.

Ověření klienta

Vzhledem k tomu, že se investiční trh opírá o zákony, které mají zabránit praní špinavých peněz a financování terorismu, investování s Portu nelze dělat anonymně. Počítejte tedy s tím, že při zakládání profilu budete muset dodat oficiální dokumenty (OP, pas…). To je ale normální postup, takže byste se toho neměli zaleknout.

Portu tyto údaje, které jsou nezbytné pro založení investičního profilu, bedlivě chrání. Musí se totiž povinně řídit obecným nařízením o ochraně osobních údajů (GDPR).

Poplatky

Aby mohla platforma ✅ Portu fungovat, pravidelně si účtuje poplatky. Hned na začátku byste měli vědět, že platforma nevybírá poplatky za vstup, ani poplatky za předčasný výběr. Dlouhodobí investoři také mohou dosáhnout na 40% slevu. (Případně investují nějakou dobu zdarma, pokud využijí možnost Pozvi přátele.)

Výše poplatku se liší v závislosti na tom, jaký typ investičního programu si vyberete. Například u portfolia na míru je 1 % při fixaci 0,6 %. U dětských účtů je to 0,25 %. Vlastní strategie se pohybuje v rozmezí 0,79 až 1,69 % při fixaci od 0,47 %. A podobně.

Za uhrazený poplatek získáte neomezenou automatickou rebalanci, kontrolu a dohled nad portfoliem, evidenci a správu cenných papírů, pomoc, podporu a online chat a mnoho dalších důležitých věcí, které z investování udělají příjemnější a bezpečnější aktivitu.

Zajímat by vás mohly i atraktivní slevy v případě, že se rozhodnete investovat delší dobu. Kdo investuje 5 let, ten získá slevu na aktuálním Správcovském poplatku 20 %. U 7 let je to 25 %, u 10 let 30 % a u 15 let 40 %. Kdo pozve přátele, ten může získat 3 měsíce zdarma. Případně můžete 3 měsíce zdarma někomu darovat.

Další důležité informace

Smlouvu s ✅ Portu uzavíráte online, takže kvůli tomu nemusíte nikam chodit. Následovat bude dotazník, na základě kterého poznáte svou preferovanou míru rizika. Minimální vklad je pak 500,-. Jinak ale žádná další omezení nejsou.

Zkušenosti zákazníků

Lidé si investování na ✅ Portu obvykle dost pochvalují, protože jde o známou a dobře zavedenou platformu, která umožňuje různým typům lidí různé strategie investování, včetně vlastních a investování do kryptoměn.

Obecně se ale Portu hodí spíš pro konzervativnější a méně zkušené investory, kteří se nechtějí v investování pravidelně vzdělávat, ale raději se věnují jiným záležitostem. Platforma je zároveň dobře přehledná, takže by se nemělo stát, že na vás někde vyskočí nějaké překvapení. Také asi úplně neočekávejte, že se z vás stane dolarový miliardář. (Může se to stát, ale ta pravděpodobnost není úplně velká.)

Pokud se tedy v oblasti investování teprve rozkoukáváte a jde vám spíš o získání menších částek, ✅ Portu pro vás může představovat dobrou volbu.

 

 

Jakou zkušenost máte s investováním s platformou Portu vy?

Portu [recenze]: Vyplatí se investovat? + zkušenosti uživatelů
5 (100%) 2 hlasů
Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo