Proteinová dieta recenze

0

Na celém světě neexistuje žádný člověk, který by byl naprosto spokojený se svým vzhledem. Vždy na sobě hledáme chybičky a snažíme se je různými způsoby nějak napravit. Ať už zkoušíme hubnoucí pásy z reklam, posilovacími stroji nebo dietami.

Ale jakou dietu si vybrat? Existuje jich strašně moc a ne u všech jsou zaručené výsledky. Zapomeňte hlavně na hladovku. Ta vám maximálně poskytne tzv. jojo efekt nebo zdravotní problémy. Přesto všechno se nějaké opravdu vyplatí a stojí za to. A tou je například proteinová dieta.

V čem pomáhá proteinová dieta?

proteinova-dieta-zkusenostiProteinovou dietu také můžete znát pod pojmem bílkovinová dieta. Ale musíte také vědět, že je to běh na dlouhou trať. Funguje, splní vám vaše očekávání, ale bude vás to stát čas a hlavně pro to také něco musíte udělat.

Vaší prioritou pro správný efekt by mělo být zdravé stravování, správná péče o tělo a dodržovat dietu podle jídelníčku.

Tato dieta je především určena pro lidi trpící nadváhou, ale i pro ty, kteří svou váhu chtějí udržet na uzdě.

Pomůže vám jak s nadváhou, tak prospívá celkově vašemu organismu a pomáhá k správné péči o tělo.

Aby byl efekt diety správný, musíte přetrpět tři fáze!

Jak už bylo řečeno, tak byste měli dodržovat správný postup. Protože jinak veškerá vaše práce přijde vniveč.

 1. V první fázi jde hlavně o hubnutí a o dodržování určeného jídelníčku.
 2. V druhé jdete s váhou sice také dolů, stravujete se podle prvního kroku, ale pomalými krůčky se dostáváte k běžnému jídelníčku. A co si představit pod pojmem běžný jídelníček? Neznamená to, že zase začnete jíst tučná a nezdravá jídla. V zásadě je to spojení první fáze s přidáním některých zakázaných potravin.
 3. V třetím kroku už jde jen o to, abyste si svou hmotnost udrželi. Jestliže uvidíte, že se vám vaše váha zase zvedá, musíte se vrátit ke druhému kroku a takto je to pořád dokola.

Nikdo vám neřekne, že je to snadné, ale funguje to. Ti, co vám řeknou, že zhubli jen když polykali prášky, lžou! Ještě se to nikomu nepovedlo, pouze viděli reklamu. O tom to ale není! A trochu námahy za výsledek přeci stojí. Nebo ne?

Nepřehlédněte:  Ketonová dieta

Jak tato dieta funguje?

I když se to nezdá, tak funguje na celkem jednoduchém principu. Omezuje vám přísun sacharidů do těla a zároveň doplňuje velké množství bílkovin, vitamínů, vody a jiných důležitých látek.

Jelikož vám sacharidy přináší do těla spoustu energie a vy ten příjem zastavíte, tělo začne spalovat tuky. Proto je důležité, aby potraviny, které jíte, měli velký přísun proteinů, protože by nemizel tuk, ale vaše svalová hmota.

Díky proteinové dietě dochází k rychlému spalování tuků také kvůli tomu, že potlačíte chuť k jídlu bez pocitu hladu.

Co jíst a co naopak vynechat z jídelníčku při proteinové dietě?

Co se týče jídelníčku, záleží také na tom, v jaké fázi diety se zrovna nacházíte. Ale hlavní potraviny, které by se v něm měly nacházet, jsou například mléčné výrobky, vejce, libové maso, ryby, zelenina a ovoce.

Nepřehlédněte:  Proteinové tyčinky recenze

Samozřejmě vše musíte jíst tak, jak je vám doporučeno. Jak má vypadat správný postup i stravovací návyky, vám poradí poradce na zdravou výživu nebo jiný odborník.

Naopak byste ze svého jídelníčku měli odstranit úplně přílohy, uzeniny, potraviny obsahující tuky a sacharidy, ochucené vody, alkohol a sladkosti.

Někteří by se však měli proteinové dietě vyhnout.

Tato dieta je pro některé, ale životně nebezpečná. Držet by ji neměli lidé, kteří trpí na onemocnění ledvin či jater, co mají diabetes nebo prodělali infarkt. Také není určená pro někoho, kdo má zvýšený cholesterol.

I tato dieta má svá pravidla, které nesmíte porušovat.

V první řadě byste měli vědět, že samotná dieta nestačí, musíte se k tomu i hýbat. Cvičení a posilování vám pomůže zrychlit celý tento proces. Hlavně ho udržet v rovnováze. Protože byste určitě nechtěli, aby veškerá vaše práce k dokonalému tělu vyšla na prázdno.

Vaše priorita by vážně měla být správná strava, neboť to je základní kámen při hubnutí. A nejen stravovací návyky, ale i celková péče o vaše tělo.

Celé vám to může znít, že než zhubnete, bude to trvat roky, ale není tomu tak. Už za 4 týdny uvidíte rozdíl a za tři měsíce se vás budou ptát, jak se vám to povedlo.

Ale abyste se vůbec dopracovali k vašemu cíli, měli byste vše dodržovat podle plánu. Nesmíte polevit! Ustoupíte-li, všechno zahodíte a můžete se vrátit zase k fázi číslo jedna. Musíte mít spoustu trpělivosti, výdrž a schopnost přizpůsobit se.

Může se stát, že vás dieta bude omezovat i časově, ale dalším pravidlem je, jíst v určitou dobu, určité množství a budete mít 100% jistotu, že se již nebudete stydět v plavkách nebo se v klidu a s úsměvem na sebe podíváte do zrcadla.

Efektivně a zdravě. To je proteinová dieta! Zbaví vás nežádoucích tuků, zlepší celkový stav vašeho těla a dodá spoustu energie. Nezapomeňte, že bez práce nejsou koláče, ale všechno vaše úsilí bude stát za výsledek.

Proteinová dieta – vaše zkušenosti a diskuze

6 komentářů
 1. S dietou se chystám začít od pondělí.Jen je mi divné,že se nesmí ovoce.Alespon tu není o něm zmínka a mléčné vyrobky.Oboje mám moc ráda a nedovedu si představit bez nich den.Všechno ostatní oželím.Děkuji Pája.

 2. Pěkný den všem. Ráda bych se s Vámi podělila se svou zkušeností. Momentálně jsem v procesu držení diety https://www.prodietix.cz/. Jsem s ní nesmírně spokojená. Diet tohoto tipu je na trhu několik, ale tato jediná má neskutešné množství kladů oproti ostatním dietám. Má vysoukou nabídku s velmi vysokou kvalitou chuti! Velmi oceňuji také vysokou kvalitu poradenského servisu – konkurenti v různých
  frančízových poradnách jsou často třeba realitní makléři, nebo trenéři ve fitku – bohužel tomu je tak. Nejdležitější je ale fakt, že o klienty zajímají i po ukončení programu. Takže za mě je tato dieta TOP na trhu!

  • Poradenský servis / support mohu stejně doporučit, jsou skvělí. Jinak jsem zhubla za první měsíc 9kg !!! Krása.

 3. Odpovědět
  Martina Mazalová před 2017/09/17

  Proteinová dieta je konečně dieta, která mi zabírá. Kila jdou dolu a moje dobrá nálada nahoru :)

 4. Lindo, vy tuto dietu držíte? Jaké jsou výsledky?

 5. Já jsem moc spokojená s dietou Prodietix. Je chutná, její jídla (nápoje) mi vyhovují. Doporučuji.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo