Rdesno mnohokvěté

0

Bylinka, kterou si oblíbili hlavně v asijských kulturách. Trvalka, co dorůstá až úctyhodné desetimetrové výšky. Polygonum multiflorum, jak se latinsky říká rdesnu, má krásné bílé květy – extrakt účinné látky se ale získá hlavně z kořene.

Pro léčebné účely různého druhu lze ale využít celou rostlinu. Doporučuje se nejen aktivním sportovcům, pro které představuje legální a ryze přírodní doping – pevnější šlachy a kosti, rychlejší regenerace svalstva.

Jde o skvělý antioxidant, který udrží vlasy tam, kde mají být. Konec plešatosti? Možná.

rdesno-mnohokvete-recenzeLátky obsažené ve rdesnu blokují přeměnu testosteronu na dihydrotestosteron, vlasy proto šednou pomaleji a přestanou padat v nezvykle vysoké míře.

Každopádně nějaký účinek čekejte, podle čínských legend dokonce bílé vlasy budou opět barevné…

Výrazná podpora plodnosti, moderní vědecké studie to jasně potvrzují

Když se zeptáme na další účinky rdesna mnohokvětého, možná by nám na zapsání hesel ani nestačil malý diář. Kromě toho, že se používá už celá tisíciletí k podpoře mužské plodnosti, snižuje také hladinu cholesterolu a krevního tlaku.

Výrazně zlepšuje i kapacitu paměti a vitalitu mozku, nahlas se již hovoří o tom, že by se jeho výtažek mohl využít při léčbě Alzheimerovy choroby, se kterou si dnešní vědecké kapacity ještě neví tak docela rady.

Mírnou nevýhodou může být cena, 150 gramů mletého kořene vyjde i na tři stovky, recenze pak ale tento produkt se vší samozřejmostí doporučují.

Únava je prý rázem pryč, třes a křeče odejdou, v těle se rozhostí klid – v jedné recenzi dokonce uživatelka píše, že ji prakticky nikdo nemůže naštvat. A to je při dnešním stylu života skoro zázrak, co říkáte?

Podle různých zdrojů dokáže rdesno mnohokvěté zapůsobit i na zánět tlustého střeva, léčí zácpu, závratě i nespavost, hučení v uších nebo abscesy. Protirevmatické účinky se hodí hlavně starší generaci, jde o přirozený antioxidant.

Nepřehlédněte:  Detoxic recenze

Jak Rdesno mnohokvěté užívat?

rdesno-mnohokvete-zkusenostUžívání je pak poměrně jednoduché, doporučuje se však, abyste tuto bylinku užívali maximálně jeden měsíc, poté si dopřejte půlroční pauzu (dávka drogy je totiž poměrně silná).

Jedna čajová lžička, čtvrt litru studené vody. Směs se přivede k varu a užívá se maximálně třikrát denně.

Pokud nehovíte chuti, jakou má, nevadí – bez problémů si jej doslaďte cukrem nebo medem – na výsledný efekt to nemá vlivu.

Tupé bolesti, pocit dřevěných končetin, ekzém nebo svrab. Při zevním použití je rdesno použitelné i jako přísada do mnoha přírodních mastí.

Kromě kořene se využívá i nať nebo lodyha, i když, jak jsme si řekli již dříve, většina lidí zná pouze onen zázračný červenohnědý kořen.

Máte s Rdesnem mnohokvětým zkušenosti? Přidejte vaše recenze do diskuze

Přidejte vaši recenzi, zkušenosti či hodnocení

Sem napište vaši recenzi

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Vytvořit nový účet
Resetovat heslo