Recenze: Jak funguje Glo?

6

Kouření je velký business. Také jde ale o odvětví, které postihuje celá řada regulací a vysoké daně. Není tedy divu, že se výrobci snaží neustále přicházet s novými způsoby, které mají za úkol kouření posunout zase o stupeň výš. Dnes se společně podíváme na Glo, které se veze na vlně nejnovějších trendů. Tak jdeme na to.

Ať už kouříte, nebo se kouření snažíte omezit, v dnešní době si můžete vybrat z celé řady klasických, ale i méně tradičních produktů.

Od dýmek, doutníků a běžných cigaret jsme se postupem času dostali až k elektronickým cigaretám. Výrobci ale zašli ještě dál a vymysleli zařízení, která fungují na principu zahřívání tabáku.

Ti z vás, kteří se v tomto odvětví orientují patrně znají iQOS, který pochází z dílny značky Phillip Morris. Na paty mu ale začíná šlapat stejně silný rival, který si říká Glo. Ten pochází od společnosti British American Tobacco a svým uživatelům má rozhodně co nabídnout.

Pokud ale o alternativách ke klasickému kouření teprve přemýšlíte, může být pro vás těžké si představit, na jakém principu Glo funguje.

Pojďme se tedy na Glo podívat hezky zblízka. Jste připraveni?

Co je Glo?

Glo je zařízení, které bylo vyrobeno s ohledem na nejnovější poznatky používání tabáku. Pokud s ním teprve začínáte, bude nutné Glo nejprve nabít. Tak učiníte, když Glo zapojíte do zásuvky a mezi tím se půjdete věnovat něčemu jinému.

Úroveň nabití či prázdnou baterii během používání zjistíte poměrně jednoduše. Jakmile zmáčknete aktivační tlačítko, bude buď plné (plná baterie), částečně zářící (ukazatel úrovně baterie) či prázdné. Prázdné kolečko pak signalizuje nutnost připojení do zásuvky.

Výdrž baterie je do značné míry závislá na tom, jak často si během dne potřebujete zapálit a jak dlouhou dobu u cigarety strávíte. Na jedno plné nabití by mělo Glo zvládnout kouření až do 30 cigaret denně. Pokud je vaše frekvence vyšší, pak rozhodně neprohloupíte, pokud si s sebou do tašky přibalíte nabíječku.

Jaké je kouření prostřednictvím Glo?

Když vás přepadne chuť na cigaretu, vezměte náplň a tu vložte do dutiny pod vrchním krytem tak, aby nebylo vidět její barevné značení.

Jakmile je náplň uvnitř, stiskněte tlačítko a chvilku počkejte. V tento moment se náplň zahřívá. V okamžiku, kdy je vše připraveno vám dá Glo jemnou vibrací znamení, že můžete začít s kouřením.

Ještě před samotným zakončením kouření by vás neměla překvapit ještě jedna vibrace, kterou vám Glo naznačuje, že do konce náplně zbývá posledních cca 20 vteřin. Je to tedy čas, který byste měli využít pro poslední šluk.

V momentě, kdy tento časový interval uběhne se zařízení samo vypne. Na vás pak už je pouze vyhodit prázdnou náplň a jít zpátky do práce.

Jak přístroj vyčistím?

Během dne si s čištěním přístroje nemusíte dělat žádnou těžkou hlavu. Bohatě stačí, když se do čištění pustíte v průběhu každého nabíjení, tedy po každých cca 20-30 cigaretách.

Samotné čištění je velmi snadné. Otevřete horní i spodní kryt a projedete ho čisticím kartáčkem.

Mějte ale na paměti, že čištění je potřeba provádět v době, kdy je Glo studené. Ne bezprostředně po poslední zapálené cigaretě.

Další zajímavosti

Může se zdát, že při používání Glo vám odpadá celá řada problémů. Ne vždy je to ale pravda.

Mějte na paměti, že:

 • Tento způsob kouření je stále zdraví škodlivý
 • Používat se smí až od 18 let věku
 • Nemůžete v něm pálit obyčejné cigarety. Do zařízení patří pouze originální náplně
 • Dávejte pozor, abyste zařízení nenamočili, nemuselo by správně fungovat

Samozřejmě má ale tento způsob kouření oproti klasickým cigaretám celou řadu výhod.

Mezi ty patří:

 • Kuřáky doprovází pouze malý, nebo dokonce vůbec žádný zápach.
 • Nemusíte mít strach, že si poškodíte oblečení či jiné předměty od horkého popela.
 • Zařízení se samo vypne, což znamená, že lze částečně předejít požárům v důsledku nedostatečně uhašených cigaret.
 • Díky snadnému čištění se jedná o vcelku bezpečnou a hygienickou metodu kouření.
 • Oproti klasickým cigaretám se tabáková náplň tolik nepřehřívá. Glo zahřívá tabák zhruba na 240° C, díky čemuž si během kouření můžete vychutnat plnou tabákovou chuť.
 • Oproti iQOS je zařízení menší a lehčí. Také má mnohem větší výdrž baterie.

V neposlední řadě, Glo si můžete zakoupit v několika barvách. V sortimentu je černé, šedé, zlaté a růžové. Z dostupných variant si tedy vybere opravdu každý.

Náplně

Oproti klasickým cigaretám si můžete koupit náplně s příchutí. Díky tomu budete mít jistotu, že vás používání Glo bude opravdu bavit.

Z originálních náplní můžete vyzkoušet náplně s příchutí:

 • Mentolu
 • Citronů
 • Lesního ovoce

Ale i náplně s klasickou chutí tabáku.

Proč o Glo začít uvažovat?

Možná přemýšlíte, jaké jsou hlavní benefity používání tohoto typu produktu. V první řadě musíme zmínit, že se jedná o elegantní alternativu ke klasickým cigaretám. V jistém ohledu ji lze považovat i za o něco bezpečnější.

Také se vyhnete odsudkům okolí v důsledku toho, že jste po každém kouření cigarety nepříjemně cítit.

Kouření je při pravidelném čištění přístroje mnohem hygieničtější. Předejdete také celé řadě nepříjemností, jakými jsou nečekané požáry či poničené oblečení a vybavení domácnosti.

Všechny potřebné komponenty, včetně čisticího kartáčku a nabíječky si můžete zakoupit externě přímo na e-shopu výrobce. Kladně hodnotíme i poměrně nízkou pořizovací cenu jednotlivých dílů. (Ale i přístroje samotného.)

Glo v neposlední řadě udělá radost i všem, kteří jsou nadšenci do všech moderních vymožeností.

Za nás existuje víc důvodů, proč Glo zkusit než naopak. Co myslíte vy?

Recenze: Jak funguje Glo?
3.3 (66%) 10 hlasů
4 Comments
 1. při kouření náplń vyhoří pouze do jedné poloviny.Je to tak normí´ální a nebo se dá ta samá náplń použít dvakrát?

 2. Mně Glo vyhovuje. Úplně jsem přestal kašlat a nikde žádný zápach po kouření. Jen mám dotaz, kde seženu nový kartáček na čištění. Koupit nelze nikde. A můj, už znacne opelichany, svoji funkci neplní. Čím tedy čistit, nebo kde sehnat náhradní? Díky.

 3. GLO jsem měla možnost několik dní testovat. Byl to nejdříve nezvyk, ale s postupem času jsem si na toto nezvyklé kouření cigaret začala zvykat. Velice mě teď s postupem času nemile překvapilo následující :při testování byly cigarety pouze papír +tabák. Nyní při koupi cigaret tady v Česku je cigareta slozena:papír +uvnitř z druhé strany papíru je hliníková fólie a teprve potom tabák. A tak se ptam:PROČ? je tam ta hliníková fólie? Co to má znamenat? Při testování žádný hliník a teď tady v Česku zase něco navíc. To si snad už z nás děláte srandu? Kdo mi na to odpoví? Nikdo, to už vím dopředu. Ale nejsme úplní tupci, tak se dejte dohromady a něco s tím udělejte.

 4. Jsem právě uprostřed 9 dnů, na které je mi přístroj Glo zapůjčen pro nezávaznou próbu. Manipulace při tomto mně novém kouření je vcelku prostá. Zatím ten požitek jako u cigarety nemám, silnější šluky glo jsou příliš ostré a škrábou v krku, takže vlastně jen ‚ucucávám‘. Na druhou stranu to vypadá, že se mi nedostavuje tak častá potřeba si zapálit…..teď mám frekvenci kouření asi jen poloviční. – Tolik moje prvotní hodnocení….uvidím, jak to bude dál. Vladimír

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo