Rivalenti: POZOR, nenaleťte na vysoké slevy! | Recenze

1

Některé obchody mají tak zajímavou nabídku, že se na první pohled jeví až příliš dobře na to, aby byla seriózní, či pravdivá. Tento problém nemívají jen e-shopy s neuvedenými majiteli, ale také některé obchody, které se zabývají přeprodejem zahraničního zboží. Jak z toho vychází nákup na e-shopu Rivalenti?

Každý z nás v určité fázi svého života zatouží po zajímavé koupi za výhodnou cenu. Kdyby toho nebylo, ve velkých řetězcích by se stále netěšily takové oblibě slevové akce a různá klubová členství, která nás opravňují ke sbírání a uplatňování výhod.

Jenže, z kamenných prodejen jsme se houfně přesunuli na internet, který je sice nějakým způsobem regulován, ale má ideální podmínky pro klamání zákazníka, či podvody. Nezřídka se stane, že vám nepřijde objednané zboží, dostanete rozbité zboží nebo dokonce něco, co nefunguje, či vypadá úplně jinak, než na obrázku v e-shopu.

Dnes se mrkneme, co vás zhruba čeká, pokud se rozhodnete pro nákup na portále Rivalenti.

Co je Rivalenti?

Rivalenti je obchod, který se svým vzezřením velmi podobá přeprodávací platformě Wish. Na první pohled vás zaujme fotografiemi a obrázky prodávaného zboží, původní (a celkem vysokou) cenou a cenou po slevě. Stejně jako u jiných portálů tohoto typu navíc nechybí zvýrazněná výše slevy.

Oproti některým jiným obchodům má e-shop Rivalenti několik kategorií, ze kterých si lze vybírat. Kromě zboží pro ženy tu najdeme i kategorii pro muže a děti, zdraví a krása, obuv a žhavé zboží. Mnohé z cen navíc vypadají celkem realisticky. Zatímco u jiných webů může být cena po slevě i tak poměrně vysoká (třeba 700-800 Kč za kus), zde seženete kousky i za 99 Kč.

Jak to funguje?

Originální provozovatel Rivalenti sídlí v Šanghaji.

V zápatí, ale ani kdekoliv jinde nevidíme žádného provozovatele. Jen informaci o bankovním spojení a e-mail. Proto jsme se proklikali až do obchodních podmínek, ve kterých je uvedený zprostředkovatel platformy pro ČR. Asi nikoho nepřekvapí, že originální provozovatel Rivalenti sídlí v Šanghaji. V podstatě jde tedy o přeprodej zahraničního zboží, které je často mnohem levnější, než kolik je uvedená cena po slevě. Také bychom se nedivili, kdyby Rivalenti kontakt pro ČR nebyl příliš aktivní. (Což se u těchto stránek celkem často stává. Zvlášť, když přijde řeč na reklamaci, nebo na vrácení peněz.)

Rivalenti reklamace

Rivalenti má na svém webu formulář, který můžete podle potřeby vyplnit. Také se dočítáme, že Rivalenti v případě reklamace (ve většině případů) zasílá nové zboží. Co nám ale přijde zvláštní je to, že ač vyplníte reklamaci, Rivalenti po vás nebude s největší pravděpodobností vyžadovat zaslání zboží zpátky. Pokud ano, tak jen v ojedinělých případech. (Obvykle se to tak dělá, protože prodejce musí reklamaci posoudit na základě stavu nebo vady zboží.) Na vyřízení reklamace je pak lhůta 30 dní.

Co se týče vrácení peněz, to by mělo proběhnout do 5-10 pracovních dní.

Názory nakupujících

O Rivalenti se na internetu vedou poměrně rozvleklé diskuze, ze kterých si lze udělat celkem dobrý obrázek o tom, jak tento e-shop funguje. 

Lidé, kteří se rozhodli na Rivalenti nakoupit, nejčastěji zmiňují:

  • Že jim po více než měsíci nepřišlo zboží, ani peníze
  • Že se nelze spojit se zákaznickou podporou
  • Že značkové zboží nebylo originální
  • Že po špatné zkušenosti s obchodem kontaktovali ČOI
  • Špatnou kvalitu zboží
  • Že všechno bylo v pořádku
  • Že je nejlepší se tomuto e-shopu vyhnout

Někteří zákazníci se snažili vymáhat peníze po Rivalenti i několik měsíců. Jediné, co jim pomohlo byla pohrůžka žaloby. Někteří lidé také uvádějí, že zboží, které jim nepřišlo, bylo na Rivalenti stále inzerováno jako dostupné. Pozitivní zkušenost s nákupem mělo výrazně méně lidí.

Jelikož se zdá, že mnoho zákazníků mělo s nákupy na Rivalenti potíže, poměrně často se setkáváme s argumenty nahlášení ČOI a podávání trestního oznámení. Už to jsou velmi pádné důvody, proč na tomto e-shopu raději  nenakupovat .

Máte s nákupem na Rivalenti nějakou osobní zkušenost? Pokud ano, budeme rádi, když nám ji napíšete do komentářů pod článkem.

Nepřehlédněte:  UrbanTrend [recenze]

 

VAŠE HODNOCENÍ
Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo