Rivalenti: POZOR, nenaleťte na vysoké slevy! | Recenze

-1

Některé obchody mají tak zajímavou nabídku, že se na první pohled jeví až příliš dobře na to, aby byla seriózní, či pravdivá. Tento problém nemívají jen e-shopy s neuvedenými majiteli, ale také některé obchody, které se zabývají přeprodejem zahraničního zboží. Jak z toho vychází nákup na e-shopu Rivalenti?

Každý z nás v určité fázi svého života zatouží po zajímavé koupi za výhodnou cenu. Kdyby toho nebylo, ve velkých řetězcích by se stále netěšily takové oblibě slevové akce a různá klubová členství, která nás opravňují ke sbírání a uplatňování výhod.

Jenže, z kamenných prodejen jsme se houfně přesunuli na internet, který je sice nějakým způsobem regulován, ale má ideální podmínky pro klamání zákazníka, či podvody. Nezřídka se stane, že vám nepřijde objednané zboží, dostanete rozbité zboží nebo dokonce něco, co nefunguje, či vypadá úplně jinak, než na obrázku v e-shopu.

Dnes se mrkneme, co vás zhruba čeká, pokud se rozhodnete pro nákup na portále Rivalenti.

Co je Rivalenti?

Rivalenti je obchod, který se svým vzezřením velmi podobá přeprodávací platformě Wish. Na první pohled vás zaujme fotografiemi a obrázky prodávaného zboží, původní (a celkem vysokou) cenou a cenou po slevě. Stejně jako u jiných portálů tohoto typu navíc nechybí zvýrazněná výše slevy.

Oproti některým jiným obchodům má e-shop Rivalenti několik kategorií, ze kterých si lze vybírat. Kromě zboží pro ženy tu najdeme i kategorii pro muže a děti, zdraví a krása, obuv a žhavé zboží. Mnohé z cen navíc vypadají celkem realisticky. Zatímco u jiných webů může být cena po slevě i tak poměrně vysoká (třeba 700-800 Kč za kus), zde seženete kousky i za 99 Kč.

Jak to funguje?

Originální provozovatel Rivalenti sídlí v Šanghaji.

V zápatí, ale ani kdekoliv jinde nevidíme žádného provozovatele. Jen informaci o bankovním spojení a e-mail. Proto jsme se proklikali až do obchodních podmínek, ve kterých je uvedený zprostředkovatel platformy pro ČR. Asi nikoho nepřekvapí, že originální provozovatel Rivalenti sídlí v Šanghaji. V podstatě jde tedy o přeprodej zahraničního zboží, které je často mnohem levnější, než kolik je uvedená cena po slevě. Také bychom se nedivili, kdyby Rivalenti kontakt pro ČR nebyl příliš aktivní. (Což se u těchto stránek celkem často stává. Zvlášť, když přijde řeč na reklamaci, nebo na vrácení peněz.)

Rivalenti reklamace

Rivalenti má na svém webu formulář, který můžete podle potřeby vyplnit. Také se dočítáme, že Rivalenti v případě reklamace (ve většině případů) zasílá nové zboží. Co nám ale přijde zvláštní je to, že ač vyplníte reklamaci, Rivalenti po vás nebude s největší pravděpodobností vyžadovat zaslání zboží zpátky. Pokud ano, tak jen v ojedinělých případech. (Obvykle se to tak dělá, protože prodejce musí reklamaci posoudit na základě stavu nebo vady zboží.) Na vyřízení reklamace je pak lhůta 30 dní.

Co se týče vrácení peněz, to by mělo proběhnout do 5-10 pracovních dní.

Názory nakupujících

O Rivalenti se na internetu vedou poměrně rozvleklé diskuze, ze kterých si lze udělat celkem dobrý obrázek o tom, jak tento e-shop funguje. 

Lidé, kteří se rozhodli na Rivalenti nakoupit, nejčastěji zmiňují:

 • Že jim po více než měsíci nepřišlo zboží, ani peníze
 • Že se nelze spojit se zákaznickou podporou
 • Že značkové zboží nebylo originální
 • Že po špatné zkušenosti s obchodem kontaktovali ČOI
 • Špatnou kvalitu zboží
 • Že všechno bylo v pořádku
 • Že je nejlepší se tomuto e-shopu vyhnout

Někteří zákazníci se snažili vymáhat peníze po Rivalenti i několik měsíců. Jediné, co jim pomohlo byla pohrůžka žaloby. Někteří lidé také uvádějí, že zboží, které jim nepřišlo, bylo na Rivalenti stále inzerováno jako dostupné. Pozitivní zkušenost s nákupem mělo výrazně méně lidí.

Jelikož se zdá, že mnoho zákazníků mělo s nákupy na Rivalenti potíže, poměrně často se setkáváme s argumenty nahlášení ČOI a podávání trestního oznámení. Už to jsou velmi pádné důvody, proč na tomto e-shopu raději  nenakupovat .

Máte s nákupem na Rivalenti nějakou osobní zkušenost? Pokud ano, budeme rádi, když nám ji napíšete do komentářů pod článkem.

Nepřehlédněte:  Perform-ers/Performers podvod

 

Rivalenti: POZOR, nenaleťte na vysoké slevy! | Recenze
2 (40%) 3 hlasů
25 Comments
 1. Bohužel k řadě nespokojených zákazníků patřím i já… zaplatila jsem 22.11.2021 za zboží, které do dnešního dne nedorazilo. Na reklamaci dne 10.2.2022 mj. došlo: „Je možné, že Vaše zásilka je již uložená na poště a pošta Vás neinformovala, prosím, zkuste tedy kontaktovat Vaši nejbližší pobočku. Dodací lhůta se může ve výjimečných případech prodloužit až na 365 dní, avšak nikdy doposud nebyla delší než 3 měsíce v nejzazším případě.“ Došla mi trpělivost. :-(

 2. Na zboží jsem čekala více jak 60 dnů, poté přišlo o číslo menší, než jsem stanovila v objednávce. Reklamace trvala 35 dnů s příslibem vrácení 40 % ceny. Už nikdy víc!!!!!!!!

 3. Před 3 dny jsem poslal peníze jim na účet dá se s tím jeďte něco dělat?

 4. Jsou to prachsprostý zloději ! Kabát došel po dvou a půl měsících. Je tak na trpaslíka . Nechali mně vyplnit reklamační formulář a pak odepsali, že to neuznávají ať to pošlu reklamovat do Shanngaje! Dělají si z lidí pr… Kdyby někdo podával trestní oznámení, tak se se přidávám!

 5. Reklamaci mi definitivně zamítli asi po třech marných pokusech.Nevim jestli má vůbec smysl se s nima hádat o peníze…šmejdi hnusný!!!!

 6. Rivalenti už nikdy více. Teď se dohaduji o vrácení peněz, ale reklamaci zamítli.
  Přišel kus hadru.

 7. Před vánocema jsem si objednala obal na mobil a doposud mi nedošel.
  Hlavně,že chtěli peníze na účet předem.
  Napsala jsem znovu zprávu kde je zboží ,že chci peníze zpět.Odepsali mi ,že si mám vyplnit folmulář pro reklamaci a ten nelze na PC otevřít.
  Tak si dávejte na rivalenti pozor.

 8. Také jsem zaplatila v říjnu a rozčileně urgovala, ale po 4 měsících zakoupená hedvábná souprava přišla a na výrobek si opravdu nemohu stěžovat.

 9. Odepsali mi že otevírají reklamační protokol k posouzení mé reklamace a vyhrazují si právo na posouzení max. 30 dní Tak uvidíme, ale jen tak je nenechám….peníze si netisknu!!!

  • Zdravím,
   také špatná zkušenost. Reklamaci zamítli. Přišel hadr za 1000Kč.
   Peníze asi nevrátí, protože už ani nekomunikují.
   Už nikdy více!!!

  • Jen se chci zeptat,jestli to byl ten reklamační formulář,kam musíte přidat i fotky zboží,které Vám přišlo? Děkuji za odpověď M.

 10. O Rivalenti byla 31.1.2022 už i reportáž v Černých ovcích.

 11. Bohužel sem si nepřečetla dopředu recenze a objednala si zimní kabát.Včera mi přišel.No je to kus hadru napodobující kabát.Ihned jsem poslala reklamační formulář a večer mi došel email že mi reklamaci zamítají.Poslala sem dnes formulář znovu.Čekám na vyjádření.Bohužel moje chyba a nechce se mi jim peníze nechat.Ale jsem poučena a u nich už nikdy nic!!!!!!

 12. Penize ani zbozi jsem neobdrzel, budu davat trestne oznameni a podnet ke kontrole k COI.
  Dejte si na ne pozor!

 13. Stejna zkusenost zbozi ccaza 2000. Dva mesice cekam a nic. Chtel bych se zeptat jestli by pomohlo kdyby jsme se co nejvic lidi spojili a dali nejakou hromadnou zalobu?!

 14. Od října 2021 mám objednanou a zaplacenou zimní bundu. Psali z celního úřadu,že očekávají mnou objednané zboží a tím to skončilo. Do dnešního dne nemám ani bundu,ani peníze. Na email,kde jsem žádala o vrácení peněz,nebo to předám právníkovi už mi nikdo neodpověděl. Jestli jste se někdo dočkal vrácení peněz od této „firmy “ poraďte mi prosím jak.

 15. Mám též zkušenost, reagují pouze zautomatizovaných odpověďmi a zboží po 3 měsících nikde.Podvodnici nedají se ani vystrašit policií.

 16. Mam ty same problemi co dělat nevim prosim o radu.Děkuji.

 17. bohužel také čekám od října a ani zboží ani peníze, nic!!!

 18. Zboží nedošlo a nikdo se neozývá, ani když chci odstoupit od smlouvy. Dejte si pozor a neobjednávejte . Je to podvod.

 19. Odpovědět
  Andrea Novosadová před 2021/12/09

  Zboží ještě nepřišlo, je to již měsíc od zaplacení. Zde určitě nenakupujte! Mgr. A. Novosadová

 20. Zboží jsem si objednala začátkem září/2021. Zboží nedorazilo, na e-mailové komunikace odpovídá pouze automat. Přišla jsem zřejmě tedy o peníze. Zvažuji podání žaloby a uveřejnění v TV. Rada pro ostatní, nenakupujte u RIVALENTI.cz jsou to podvodníci a zloději!

 21. R I V A L E N T I.cz  – POZOR NA NÈ – JSOU TO PODVODNÍCI-TRESTNĚ STÍHANÍ!!!
  Jedná si o zprostředkovatele PADĚLANÉHO ZBOŽÍ ze Shanghaie. Na svých WEB nabízí padělky, šmejdy, falšované, nekvalitní zboží. Při odstoupení od smlouvy ze zákona-činí velké potíže, nechtějí vrátit uhrazenou částku zpět. Česká obchodní inspekce důrazně před RIVALENTI.cz VARUJE!
  Zašli tak daleko, že odcizují na Facebooku a jiných sociálních sítí cizí fotografie, které používají ve svých zfalšované rubrice „zkušenosti zákazníků“, které si píší sami, během jednoho dne i 20 „pochvalných“ recenzí, jimi samotnými sepsanými. Odcizování cizích fotografiíze sociálních sítí za účelem falešné reklamy formou „zkušeností“, se dopouštějí dalších trestních činů, které mají na svém kontě již nespočet. Vlastní, falešné recenze si začali u nabízeného zboží psát v době, kdy jim byla zaslána výstraha České obchodní inspekce, která podvodné RIVALENTI.cz výslovně NEDOPORUČUJE! Tito podvodníci se dostávají do vážného rozporu se zákony, nejenom nabízením padělaného zboží, odcizování cizích fotografií, ale i psaním si falešnách referencí v době, kdy jim bylo oznámeno, že jsou stíhání, tj. v době 2. pol. Října 2021, do té doby pravé, negativní zkušenosti zákazníků mazali.
  VYVARUJTE SE KRIMINÁLNÍCH PODVODNÍKU – rivalenti.cz, podnikatel Roman Petřík, Delta Division s. r. o.

 22. Na zboží čekám už měsíc a zřejmě se nedočkám, na Rivalenti rozhodně již nebudu nakupovat.
  Zjistila jsem, že jsou tzv. nespolehlivý plátce DPH, mají tedy problém plnit závazky.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo