Seropram na úzkost [recenze]

0
Aktualizováno

seropram recenze Antidepresivum, které zná snad úplně každý. Velmi rozšířený lék, využívaný v lékařství hlavně k léčbě depresí, ale také OCD (tedy obsedantně kompulzivních poruch).

Seropram užívá poměrně značná část populace, plný efekt se dostavuje zhruba za dva týdny (proto se zpočátku současně podává jiné podobné léčivo, jako například Lexaurin).

Většina uživatelů nepozoruje žádné vedlejší účinky, antidepresiva a jejich kúra se musí ale přímo pojit s psychoterapií, jinak bude výrazně méně účinná.

Nejlepší antidepresiva na úzkost?

Společně s Lenuxinem, Cipralexem nebo Scitilem a Prozacem patří Seropram do takzvané třetí generace antidepresiv. Nezapomeňte, že s antidepresivy se nesmí kombinovat například výtažek z třezalky tečkované!

Účinnou látkou Seropramu je 44,5 mg citaloprami hydrochloridum, držitelem rozhodnutí o registraci je dánská firma H. Lundbeck A/S, sídlící v Kodani (a mající také v Praze oficiální české zastoupení).

Kdy se nesmí Seropram používat?

Překážkou je současné užívání Pimozidu nebo IMAO přípravků (Selegilin nebo Nialamid), stejně tak užívání léků na poruchu srdečního rytmu.

Na obtíž je i epilepsie nebo horší funkce jater a ledvin, v takových případech se musí ošetřující lékař ihned upozornit – léčba bude vedena jinou formou.

Problémem při užívání Seropramu je i porucha srážlivosti krve nebo snížená hladina krevního sodíku. Zapovězen je obvykle Seropram i těhotným nebo kojícím ženám, lék však nezpůsobuje stavy ospalosti, může se proto užívat i v/během práce.

Klasická dávka Seropramu je 20 mg denně, při náročnější terapii může lékař ordinovat až dvojnásobek. U pacientů nad 65 let věku je denní porce poloviční, dětem a mladistvým do osmnácti let věku Seropram není vůbec určen.

Tablety se polykají a zapíjejí douškem vody. Léčba obvykle trvá nejméně půl roku, v léčbě je často nutné pokračovat i několik dalších let.

Nepřehlédněte:  Slimax Forte recenze

Máte s antidepresivy Seropram zkušenosti? Přidejte vaše recenze a hodnocení do diskuze

VAŠE HODNOCENÍ

Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

      Zanechte své hodnocení nebo dotaz

      Register New Account
      Obnovit heslo