Sirdalud – recenze a diskuze

Co vše dalšího se dá říct o léčivu s až magickým názvem – Sirdalud? Předně, lék se používá při onemocněních páteře (ztuhlá šíje, bolest v křížové oblasti) a po výhřezu meziobratlové ploténky proti bolestem, někdy i při artróze (na tu jsou ale obvykle předepisována jiná léčiva).

Komu je Sirdalud zcela zapovězen a kdo by se měl poradit sirdalud-recenze-zkusenostis lékařem?

Jistě, asi jako snad u každého léčiva, i zde je nutné se v některých případech nejprve poradit v ordinaci ošetřujícího lékaře.

Platí to zejména pro pacienty s onemocněním ledvin nebo nesnášenlivosti laktózy.

Sirdalud by pak vůbec neměli používat ti, kteří užívají fluvoxamin (léčba deprese), mají vážně poškozená játra nebo trpí alergií na některou ze složek z přípravku (tizanidini hydrochloridum, kyselina stearová nebo právě laktóza).

Sirdalud není určen ani dětem nebo těhotným a kojícím matkám, mezi nejčastější negativní účinky léku se řadí zvracení, závratě, nevolnost a vzácně i halucinace nebo poruchy spánku a letargie.

Pozor na předávkování! To totiž způsobí vysoký nárůst vedlejších účinků, v takovém případě je někdy nutné zavolat rychlou záchrannou službu.

Uvolní kosterní svaly a křeče při chronických neurologických onemocněních. Vstřebává se opravdu rychle, maximální koncentrace v krvi dosáhne za hodinu po užití a působí zhruba šest až osm hodin.

Je doplňkem používaným po operaci páteře a velkých kloubů (kyčel apod.), sirdalud podporuje rychlejší obnovu tělesných funkcí po takovém lékařském zákroku. Měl by se však používat jen tehdy, když je to skutečně nezbytně nutné!

 

Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Reset Password