Sirdalud – recenze a diskuze

Co vše dalšího se dá říct o léčivu s až magickým názvem – Sirdalud? Předně, lék se používá při onemocněních páteře (ztuhlá šíje, bolest v křížové oblasti) a po výhřezu meziobratlové ploténky proti bolestem, někdy i při artróze (na tu jsou ale obvykle předepisována jiná léčiva).

Komu je Sirdalud zcela zapovězen a kdo by se měl poradit sirdalud-recenze-zkusenostis lékařem?

Jistě, asi jako snad u každého léčiva, i zde je nutné se v některých případech nejprve poradit v ordinaci ošetřujícího lékaře.

Platí to zejména pro pacienty s onemocněním ledvin nebo nesnášenlivosti laktózy.

Sirdalud by pak vůbec neměli používat ti, kteří užívají fluvoxamin (léčba deprese), mají vážně poškozená játra nebo trpí alergií na některou ze složek z přípravku (tizanidini hydrochloridum, kyselina stearová nebo právě laktóza).

Sirdalud není určen ani dětem nebo těhotným a kojícím matkám, mezi nejčastější negativní účinky léku se řadí zvracení, závratě, nevolnost a vzácně i halucinace nebo poruchy spánku a letargie.

Pozor na předávkování! To totiž způsobí vysoký nárůst vedlejších účinků, v takovém případě je někdy nutné zavolat rychlou záchrannou službu.

Uvolní kosterní svaly a křeče při chronických neurologických onemocněních. Vstřebává se opravdu rychle, maximální koncentrace v krvi dosáhne za hodinu po užití a působí zhruba šest až osm hodin.

Je doplňkem používaným po operaci páteře a velkých kloubů (kyčel apod.), sirdalud podporuje rychlejší obnovu tělesných funkcí po takovém lékařském zákroku. Měl by se však používat jen tehdy, když je to skutečně nezbytně nutné!

 

Nepřehlédněte:  Dělená strava

Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Reset Password